PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Verslas2021 m. Liepos 19 d. 13:10

Įjungti poveikį: visuomenės problemas gali padėti išspręsti socialinis verslas

Panevėžys

Versli LietuvaŠaltinis: Etaplius.lt


182125

Šį savaitgalį vykusiame „Įjunk poveikį“ socialinio verslo sprinte susibūrė Panevėžio apskrities socialiniai verslininkai, kurie beveik 3 dienas intensyviai tobulino savo socialinių verslų idėjas ir verslo modelius. Šiose kūrybinėse dirbtuvėse dalyvavusi „Dūšios“ komanda, kuri pristatė santykių gerinimo žaidimą, buvo pripažinta stipriausia ir turinčia didžiausią potencialą daryti teigiamą poveikį visuomenei. Komanda pateko į antrąjį etapą, kuriame toliau stiprins savo socialinį verslą ir gaus net 15 000 eurų vertės finansinį krepšelį ekspertų konsultacijoms ir reikalingai įrangai įsigyti.


Foto galerija:

1-min.jpg
2-min.jpg
4-min.jpg
15-min.jpg
22-min.jpg

Šiemet į Panevėžyje vykusį „Įjunk poveikį” socialinio verslo sprintą užsiregistravo per 20 potencialių Panevėžio apskrities socialinių verslų, iš kurių buvo atrinkta 12 komandų, kurių planuojamas socialinis poveikis pasirodė didžiausias. Visą savaitgalį socialinio verslo sprinto dalyvius konsultavo 20 įvairių sričių ekspertų, padėjusių socialiniams verslininkams patobulinti jų kuriamus produktus ir paslaugas.

„Socialinio verslo sprintas vyksta jau trečiąjį kartą ir į šiuos renginius subūrėme dešimtis socialinių verslininkų ir kitų žmonių, norinčių kurti teigiamą poveikį visuomenei. Mūsų tikslas – paskatinti socialinių verslų kūrimąsi, kadangi tokio tipo verslo modelis yra vienas efektyviausių būdų sprendžiant visuomenės problemas ir socialines krizes. Tikiu, jog šį savaitgalį ištobulintos socialinių verslų idėjos toliau bus vystomos ir padės siekti teigiamų socialinių pokyčių“, – sako Simona Šimulytė, renginio organizatorė, Europos socialinio verslumo ugdymo ir inovatyvių studijų instituto vadovė, „ChangeMakers‘ON“ iniciatorė.

Kaip „Versli Lietuva“ Verslumo departamento direktorė Inga Juozapavičienė pažymi, dabartiniu pandemijos laikotarpiu socialinis verslas yra ypač svarbus.

„Socialiniai verslininkai ne tik pasiūlo teigiamą poveikį visuomenei darančius sprendimus, bet ieškodami naujų būdų, kaip išspręsti socialines problemas, diegia inovacijas, kurių šiuo metu ypatingai reikia“, – sako I. Juozapavičienė.

Socialinio verslo sprinte dalyvavę socialiniai verslai pasiūlė įvairias idėjas, kaip spręsti visuomenės problemas. Komandos pristatė sprendimus negalią turintiems vaikams, rado būdą, kaip padidinti moksleivių užimtumą, spręsti tarpusavio santykių ir ekologines problemas.

Sprintą laimėjusi komanda „Dūšios“ sukūrė žaidimą, kuris santykiuose esantiems žmonėms padeda atvirai kalbėtis apie jausmus, poreikius, prisideda prie emocinio intelekto ugdymo. Žaidimas leidžia pažinti savo artimą bei suprasti, kaip partneriai mato vienas kitą. Žaidimas skirtas ne tik poroms – jis gali padėti palaikyti ir užmegzti artimus santykius su tėvais, draugais ar vaikais.

Prie šios komandos tikslų įgyvendinimo prisidės ne tik 15 tūkst. eurų parama, skirta konsultacijoms ir reikiamai įrangai įsigyti, bet ir „Geri norai“ organizacija, kuri kitame projekto etape padės komandai įveikti kylančius iššūkius.

„Šių kūrybinių dirbtuvių metu gimė ar savo idėjas išsigrynino ne vienas puikus socialinis verslas, sprendžiantis tokias problemas, kaip negalią turinčių žmonių atskirtis, jaunimo užimtumas kaimo vietovėse ar švietimo paslaugų prieinamumas. Socialinių verslų kūrėjai keičia mūsų visuomenę, o įgyvendinę visas projektuose numatytas veiklas, Lietuvoje turėsime kur kas daugiau poveikį kuriančių verslų“, – teigė „Geri norai“ vadovė Jurgita Ribinskaitė–Glatzer.

Socialinio verslo sprinto finalo metu specialiais prizais buvo apdovanotos dar dvi komandos – „Linkėjimų ateljė“ ir „SignSign“.

„Linkėjimų ateljė“ – tai dirbtuvių erdvė, kurioje neįgalūs vaikai įtraukiami į rankų darbo dovanų ir sveikinimų gaminimo veiklą. Taip praturtinamas negalią turinčių vaikų laisvalaikis bei mažinama šios socialinės grupės atskirtis. „Linkėjimų ateljė“ laimėjo 10 valandų trukmės konsultacijų su „ChangeMakers‘ON“ paketą.

„SignSign“ komanda pasiūlė sukurti mobilų patyrimo kambarį, leidžiantį pajausti, ką reiškia kurtumas, bei pristatė kitų idėjų, kaip visuomenę edukuoti apie kurtumo negalią. „ChangeMakers‘ON“ šiai komandai suteikė galimybę be papildomos atrankos dalyvauti „Social Entrepreneurship Seeds“ projekte, kurio metu keturiose pasaulio šalyse vyks specialūs socialiniams verslininkams skirti mokymai.

Dabar vyksta atranka į Klaipėdoje organizuojamą socialinio verslo sprintą. Šiose kūrybinėse dirbtuvėse gali dalyvauti ne tik socialiniai verslininkai, bet ir visi, turintys socialinio verslo idėjų. Registracija vyksta čia: https://www.facebook.com/events/937445553482008

Šie socialinio verslo sprintai yra vienas iš socialinio verslo kūrimosi skatinimo projektų etapų. Projektus įgyvendina „Versli Lietuva“ kartu su partneriais Europos socialinio verslumo ugdymo ir inovatyvių studijų institutu, „NVO aviliu“ ir „Geri norai“. Per dvejus projektų veiklos metus siekiama padidinti socialinių verslų skaičių Lietuvoje, ypač Klaipėdos ir Panevėžio regionuose. Daugiau informacijos apie projektus: http://ijunkpoveiki.lt/