Aktualu![]() | Gyvenimas![]() | Pramogos![]() | + Projektai![]() | Specialiosios rubrikos![]() |
|
|
Vilnius![]() | Kaunas![]() | Klaipėda![]() | Šiauliai![]() | Panevėžys![]() | Marijampolė![]() | Telšiai![]() | Alytus![]() | Tauragė![]() | Utena![]() |
Ignalinos rajono savivaldybės nuotr.
EtapliusŠaltinis: Ignalinos rajono savivaldybė
Vyko susitikimas su Savivaldybės vadovais, aplankytas Palūšės kaimas, apžiūrėta atnaujinto Aukštaitijos nacionalinio parko Lankytojų centro ekspozicija, vėliau bendrauta su rajono turizmo paslaugų teikėjais, bendruomenių, savivaldybės įstaigų atstovais. Viešnias lydėjo renginį organizavusio Ignalinos rajono turizmo informacijos centro atstovės. Susitikimuose dalyvavo Aukštaitijos nacionalinio ir Labanoro regioninio parko direkcijos vadovas Gedas Kukanauskas.
Viceministrė A. Barzdienė išklausė savivaldybės vadovų nuomones ir pastebėjimus, buvo aptarti kol kas visos šalies mastu nesureguliuotos turistų registracijos, jų apskaitos klausimai. Kaip minėjo meras Laimutis Ragaišis, Savivaldybė turi žinoti realius skaičius, tikslų nakvynių vietų skaičių bei pajamas, kurias rajonas gauna iš turizmo. Viceministrė pritarė, kad problemų šioje srityje tikrai esama. Kalbėta apie siekį Ignalinoje įvesti taip vadinamą ,,pagalvės mokestį“. Surinktos lėšos būtų naudojamos tos pačios turizmo infrastruktūros gerinimui, nes, kaip sakė meras, lankomiausiose vietose (Ginučiuose, Palūšėje) tikrai yra tvarkytinų dalykų.
Ignalinos rajono savivaldybės nuotr.
Savivaldybės administracijos direktoriaus padėjėjas Romualdas Stonkaitis pristatė VIZA (Ignalinos, Zarasų, Visagino) regiono projektus, kalbėjo apie šių trijų savivaldybių bendradarbiavimą turizmo srityje, bendrus maršrutus. Ignalinos rajone įgyvendinami 7 VIZA projektai, kurių bendra vertė 10 mln. 47 tūkst. eurų, iš jų 1,5 mln. – Savivaldybės biudžeto lėšos. Tai jau esamų turizmo objektų pritaikymas lankymui, viešosios infrastruktūros tvarkymas Ignalinoje bei Palūšės ir Rojaus kaimuose, atsižvelgiant į prieinamumą žmonėms su negalia bei įgyvendinant universalaus dizaino sprendinius.
Viceministrė džiaugėsi galėjusi pasivaikščioti Palūšėje ir pamatyti, kaip atrodo, kokių planų turi kaimas, kuris pasiūlytas dalyvauti Pasaulio turizmo organizacijos rengiamame konkurse „Geriausi turizmo kaimai“. Tai, kaip minėta, bet kokiu atveju atvers naujų galimybių pasireklamuoti, tapti labiau matomu. Kartu su Palūše šiame konkurse dalyvauja Niūronys, Marcinkonys, Merkinė, Plateliai ir Žagarė. Palūšė garsi senuoju šv. Juozapo bažnyčios ansambliu, vandens turizmu, žygiais valtimis ežerais ir net iki pat Baltijos jūros, savo tradicinėmis šventėmis ,,Trauk stintelę“, ,,Palūšės regata“. Dabar čia kuriama ir Mėnulio laboratorija. Tai unikalus, išskirtinis projektas – stikliniame „akvariume“ sutilps gamtos mokslai, robotika, inžinerija, bus atliekami įvairūs moksliniai eksperimentai, auginami augalai.
Ignalinos rajono savivaldybės nuotr.
Susitikime su turizmo paslaugų teikėjais viceministrė A. Barzdienė kalbėjo apie Lietuvos turizmo prioritetus ir jų svarbą Ignalinos rajonui. Viceministrė kvietė kartu stengtis skatinti lietuvius keliauti Lietuvoje, rinktis keliones su nakvyne, nes turistu būtent ir laikomas tas, kuris ne tik kažką atvažiavęs apžiūri, bet pasilieka nakvynei.
Dabar yra kuriami nauji maršrutai, įtraukiant Aukštaitijos regioną. Akcentuota, kad ieškoma naujų sprendimų, ką galima padaryti regionuose, siekiant technologinės pažangos, saugumo, didesnių investicijų pritraukimo. Minėta, kad labai svarbu mažinti administracinę naštą, supaprastinti viešuosius pirkimus, daryti poveikį smulkiajam verslui, vystyti socialinius verslus. Pristatytas ministerijos Turizmo ir kurortų plėtros skyrius bei ministerijai pavaldi įstaiga ,,Keliauk, Lietuva".
Ignalinos rajono savivaldybės nuotr.
Ignalinos rajono vietos veiklos grupės atstovė Jelena Jusis pristatė galimybes gauti finansavimą verslui, plečiant turizmo paslaugas, pristatant krašto išskirtinumą. Ignalinos rajono turizmo informacijos centro direktorė Joana Lichadziauskienė pasidžiaugė, kad centras pasinaudojęs šia parama įgyvendins projektą, kurio tikslas – sukurti naują turistinį maršrutą per kaimus, įtraukiant ir vietovės, sulaukiančias mažiau dėmesio. Bus siekiama, kad turistas patirtų kažką naujo, autentiško, tai, kas susiję su krašto identiteto išsaugojimu.
Vėliau vyko mokymai ,,Svetingumas – kaip atrasti naujus klientus ir jiems suteikti kokybiškas paslaugas (nuo pasiūlymo pateikimo iki įgyvendinimo)", kuriuos vedė patyrusi specialistė iš įmonės Placer.lt Violeta Strumilo. Akcentuota, kad turizmo sferoje vis didėja poreikis patyriminių renginių. Didelės įmonės organizuoja savo kolektyvų išvykas, šventes, todėl ypač paklausūs dideli objektai. Taip pat populiarios sveikatingumo ir sveikatinimo dienos programos. Tai ne tik sanatorinės paslaugos, bet ir pirtys, žygiai pėsčiomis, dviračiais, valtimis ir kt. Domimasi etnotradicijomis ir krašto identitetą atskleidžiančiomis veiklomis, edukacijomis. Mokymuose daug kalbėta apie praktinius dalykus, paslaugos pristatymo, bendravimo, svečių sutikimo ir pirmo įspūdžio svarbą, aptartos dažniausiai daromos klaidos.