Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Irma BagūnėŠaltinis: Etaplius.lt
Po vestuvių moterys stengiasi tapti idealiomis žmonomis, todėl užsiverčia ant pečių visą buities darbų ir rūpesčių naštą, kuri su laiku pasidaro nepakeliama. Kad netaptumėte auka, sulinkusia ir klumpančia nuo pernelyg sunkaus krūvio, reikia laikytis trijų taisyklių.
Paprastai manoma, kad ideali žmona su visais rūpesčiais ir problemomis susidoroja savarankiškai. Ji turi būti puiki šeimininkė, mylinti motina, aistringa meilužė. Tačiau lūkesčiai ir realybė nesutampa. Moteris nepavelka prisiimtos naštos ir labai smarkiai nuvargsta, patiria nuolatinį stresą, išlieja apmaudą ant artimųjų, nebeturi laiko ir jėgų prisižiūrėti. Kaip viso to išvengti?
Neišsižadėkite savo interesų
Dauguma moterų po santuokos tiesiog ištirpsta šeimoje, pamiršta save ir savo interesus, visą laisvalaikį aukoja šeimai ir buičiai. Tai – milžiniška klaida, kuri turės liūdnų pasekmių. Jeigu anksčiau gyvenote turiningą ryškų gyvenimą, susitikdavote su draugėmis, lankėtės parodose, koncertuose, reguliariai vaikščiojote į sporto klubą ir grožio saloną, po vestuvių nederėtų viso to atsisakyti. Įtraukite šią veiklą į savo šeiminį gyvenimą.
Moters susikoncentravimas į šeimą, buitį, vyrą, nuskriaudžiant save ir ignoruojant savo poreikius, – visų problemų šaltinis. Žinoma, taip gyventi galima, tačiau ne itin ilgai ir laimingai, todėl anksčiau ar vėliau sukaupti resursai bus išsemti. Jūs paprasčiausiai išsikvėpsite ir imsite kelti pretenzijas kitiems, prasidės konfliktai, barniai. Kita vertus, vyras pripras prie jūsų tokios, pasiaukojančios, ir ims elgtis kaip vartotojas, o į jus žiūrėti kaip į tarnaitę, virėją ir savo vaikų auklę. Tai – ne fantazijos, o graudi realybė, kuri laukia kiekvienos moters, paaukojusios savo asmeninį gyvenimą dėl šeimos.
Hobis iš viengungiško gyvenimo ir nedideli atotrūkiai nuo namų padės papildyti savo vidinius resursus ir neištirpti šeimoje, likti ir dėl savęs, ir dėl namiškių laimingu, visaverčiu žmogumi. Taip jūs būsite visada įdomios ir patrauklios vyrui, pavyzdys savo vaikams, todėl ateityje neliks priežasčių ko nors gailėtis.
Paskirstykite prioritetus
Siekdama būti idealia žmona ir šeimininke, moteris greitai išsikvepia. Be to, neįmanoma visada visko daryti idealiai, todėl mokykitės nustatyti prioritetus. Jeigu iki vestuvių gyvenote kartu, jau suspėjote suprasti, kas svarbu jūsų vyrui buityje: išlyginti marškiniai, gardi sriuba ar išplautos grindys. Nesistenkite suspėti visko, pasirinkite tai, kas svarbiausia. Pavyzdžiui, jeigu vyras neturės švarių marškinių, jam bus nesvarbu, ar išvalėte buto langus. Gaminkite, jeigu vyras mėgsta naminį maistą, tvarkykite, jeigu jis pirmiausia vertina tvarką, ir t. t. Pamažu išmoksite tuos darbus atlikti automatiškai, tada galėsite susikoncentruoti į kitus.
Jeigu vyras kelia per didelius reikalavimus jums kaip šeimininkei, nesivaržykite ir pareikškite savo teises į poilsį ir laisvalaikį. Jeigu jis negali padėti pats, pasiūlykite nusamdyti namų darbininkę, kuri kartą per savaitę padėtų jums susidoroti su buities darbais (tvarkyti butą, gaminti valgį, šveisti grindis, langus ir pan.).
Perduokite dalį įsipareigojimų
Nuo pat bendro gyvenimo pradžios nustatykite tam tikras taisykles ir paskirstykite įsipareigojimus, kas turi plauti indus, išnešti šiukšles, tvarkyti butą, eiti į parduotuvę pirkti maisto. Tai labai svarbu, mat dažniausiai moterys velka visą naštą pačios, nes nėra kam joms padėti arba atsisako pagalbos, nes „viską pačios padaro geriau už kitus“. Nereikia tokio didvyriškumo. Jeigu iš pirmo karto kažko nepavyks padaryti, tai pavyks iš antro ar penkto. Dėl to niekas nemirs, o jūsų emocinė, psichinė ir fizinė sveikata sustiprės.
Ir vaikus mokykite tvarkos. Jiems reikia įdiegti, kad kiekvienas turi savų įsipareigojimų. Trejų metų mažylis jau gali pats susirinkti savo žaislus ir sudėti juos į dėžę ar spintą. Svarbiausia nedaryti to už jį, mokyti, kad jis būtų savarankiškas.
Iš pradžių buities darbai atrodo nesudėtingi, bet per ilgą laiką jie išsekina ir ištuština. Buitis žlugdo moterį ir išardo šeimą, todėl nepadarykite jos savo gyvenimo pagrindu. Išmokite vertinti savo laiką ir save, nepaskęsti buities darbų rutinoje. Ir vyras, ir vaikai nori matyti gražią, susitvarkiusią, laimingą moterį ir motiną, o ne nuvarytą arklį.
14348970-1250132908350986-623096437-n.jpg