PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Laisvalaikis2024 m. Liepos 31 d. 10:48

Į Ukmergės senamiestį – padainuoti, paklausyti istorijų, paliesti architektūrą

Ukmergė

Ukmergės rajono savivaldybės nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Ukmergės rajono savivaldybė


312099

Ar kada teko susipažinti su miestu sekant ne žmogaus, o balandžių ir skulptūrų keliais? Ukmergėje galėsite tai patirti – interaktyvūs dainuojančių balandžių ir kalbančių skulptūrų maršrutai kviečia pakeliauti po vieną seniausių Lietuvoje – Ukmergės senamiestį.

Senamiesčio maršrutas „Dainuojantys balandžiai“

Ar žinojote, kad vaikščiojantiems po Ukmergės senamiestį lietuviškas dainas dainuoja … balandžiai. Kokių tik jų čia nėra. Didelių ir mažų, stiklinių, metalinių, medinių, akmeninių...

Eilutė iš Legendinės grupės "Antis" "Balandžių daug Ukmergėj…" iš vienos jų dainos, sukurtos prieš tris dešimtmečius, Ukmergės mieste virto tikrove. Visą pulką balandžių miestui sukūrė 2016 m. vykusio tarptautinio menininkų plenero dalyviai. Jų balandžiai nutūpė įvairiausiose miesto vietose.

Kiekvienas balandis šalia savęs turi lentelę su QR kodu, kurį nuskenavus, balandis „uždainuoja“ visiems gerai žinomą dainą. Kiekvienas dainuojantis Ukmergės miesto balandis siunčia ne tik muzikinius palinkėjimus, bet ir turi magiškų galių - ritualus, kuriuos patartina atlikti, norint prisišaukti sėkmę ir laimę įvairiose gyvenimo srityse.

Maršrutas „Miestas kalba Tau“

Susipažinę su „Dainuojančiais Ukmergės balandžiais", toliau pasinerkime į smulkiąja miesto architektūrą. Į ekskursiją po senamiestį kviečia interaktyvūs gidai – skulptūros! Jos prabilo ukmergiškių balsais tam, kad papasakotų Jums įdomių istorijų. Praleiskite laisvalaikį mieste aktyviai ir turiningai. Mobiliuoju telefonu nuskaitę šalia skulptūrų esančius QR kodus, išgirsite įrašus, kuriuose kiekviena skulptūra papasakoja istoriją apie save, o galiausiai nukreipia kryptimi, padedančia rasti sekančią skulptūrą. Šiuolaikiškai pateikta pramoga tiks įspūdžių nuolat alkstančiam jaunimui, senjorams, šeimoms. Patogu, nereikia gido – pačios skulptūros diktuoja maršrutą. Įdomu tai, kad, kuriant projektą, buvo pasitelkti miestelėnai, skulptūroms padovanoję savo balsus. Dar smagiau, kad maršrutas skatina pozityvumą ir tautų bendrystę – graffiti su vilku istoriją pasakoja kūrinio autorius – mieste savanoriaujantis rumunas, o senamiesčio kiemelyje pagal autentišką nuotrauką nupieštą prekeivį žydą įgarsino nuotraukoje įamžinto asmens anūkas – Ukmergės žydų bendruomenės pirmininkas Artūras Taicas.

Maršrutas regos negalią turintiems lankytojams “Paliesk Ukmergės senamiestį”

Ukmergės senamiestyje įrengtos bronzinės lankomų objektų kopijos ir žemėlapiai, skirtos regos negalią turintiems lankytojams. Bronzinės pastatų skulptūrėlės sukurtos pasitelkus 3D skenavimo ir spausdinimo technologiją, siekiant, kad būtų juntami eksponuojamų pastatų architektūros bruožai, mastelis bei išraiškingumas.

Vilniaus g. ir Kęstučio a. sankryžos pėsčiųjų zonoje, ant akmeninės pakylos įrengtas bronzinis Ukmergės senamiesčio maketas. Šis taktilinis (liečiamas) žemėlapis apima beveik visą istorinio senamiesčio teritoriją. Ukmergė senamiestis – puikiai išlikęs XIX-XX a. pr. valstybės saugomas urbanistikos paminklas.

Bronzinės skulptūrėlės Ukmergės mieste ir rajone įrengtos ir šalia šių istorinių pastatų: Ukmergės Švč. Trejybės bažnyčios, Ukmergės Šv. Apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios, buvusios Ukmergės Didžiosios žydų sinagogos, Ukmergės kraštotyros muziejaus, Ukmergės senosios gaisrinės bokšto, Siesikų (Daugailių) pilies, Prezidento Antano Smetonos vasaros rezidencijos ir Užugirio mokyklos-muziejaus.

Plačiau skaitykite ir maršrutų žemėlapių ieškokite Ukmergės turizmo informacijos svetainėje.