PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2019 m. Gruodžio 12 d. 12:01

Į susitikimą neatvyko nė vienas Šilutės verslininkas

Klaipėda

Petras SkutulasŠaltinis: Etaplius.lt


110206

Tris ir daugiau vaikų auginančios ar neįgalųjį globojančios šeimos, nepaisant jų pajamų dydžio, nuo rugsėjo gali gauti Šeimos kortelę. Tačiau šią kortelę, kuri garantuoja specialias lengvatas, nuolaidas prekėms ir paslaugoms, iki šiol Šilutės rajone įsigijo vos 14 proc. šeimų. Tikėtina, kad to priežastis – per mažai lengvatų ar nuolaidų pasiūlymų.

zemelapis-kortele-1024x572.png

Antradienį į Šilutės seniūnijos salėje skelbtą susitikimą iš Vilniaus atvyko Šeimos kortelės projekto vadovė Jurgita Pocienė ir koordinatorė Indrė Petkevičienė. Deja, į jų organizuotą susitikimą neatvyko nė vienas vietos verslininkas. Anot susitikimo organizatorių, jiems buvo išsiųsti asmeniniai kvietimai su raginimu tapti socialiai atsakinga Šilutės rajono įmone ar įstaiga bei Šeimos kortelės partnere.

Įžengusios į tuščią Šilutės seniūnijos posėdžių salę, viešnios nustebo, kad į susitikimą niekas neatvyko, tačiau tikisi, kad netrukus susidomėjusiųjų atsiras. „Suprantame, kad visi dirba savo darbą, ne visi gali skirti laiko, todėl sudėtinga sukviesti“, – sakė J. Pocienė pridurdama, kad planuojamas dar vienas susitikimas kitų metų pradžioje.

Gausios arba neįgalius vaikus prižiūrinčios šeimos kviečiamos naudotis teisinėmis, technikos remonto, taip pat trumpalaikės vaikų priežiūros paslaugomis. Taip pat šeimos kviečiamos naudotis nuolaidomis sveikatos bei grožio srityje – teikiamos nuolaidos odontologo paslaugoms, optikos prekėms, maisto papildams, masažui ir kt. Dauguma šių paslaugų teikiama Vilniaus, Kauno apskrityse veikiančios įmonėse, todėl, anot I. Petkevičienės, svarbu pritraukti regionų verslininkus, kad vietos žmonės taip pat galėtų naudotis nuolaidomis būtent savo mieste.

Ragina įsigyti
„Ši kortelė – orumo kortelė. Tai ne pašalpos ar, kaip yra tekę girdėti, nepasiturinčių šeimų kortelė. Į ją niekas neperves pinigų, nes tai nėra jokia labdara. Ta kortelė skirta gausioms šeimos ar auginančioms neįgalų vaiką, nepaisant jų gaunamų pajamų. Tikslas, kad šios šeimos jaustųsi mūsų visuomenėje oriai“, – aiškino J. Pocienė. Šeimos kortelė turėtų tiesiog palengvinti šeimų gyvenimą. Pavyzdžiui, norint nueiti į kiną su visa šeima nebūtina išleisti keliasdešimt eurų.

Yra šeimų, kurios tvirtina, kad joms šios kortelės nereikia arba ir turėdamos sako, kad ja nesinaudos. Projekto vadovė atkreipė dėmesį, kad ši kortelė – nemokama, o ją užsisakiusiems pristatoma į namus. „Nors rajone ir nėra gausu partnerių, tačiau tikrai šeimos pasinaudos „Maximos“ ar vaistinės nuolaidomis. Tikiu, kad ši žinia sklinda po truputį ir tikrai prie programos prisijungs Šilutės rajono verslininkai. Norisi, kad ir šeimos nepatingėtų ir užsisakytų kortelę“, – aiškino J. Pocienė.

Griaunami mitai
Kiek kainuoja tapti partneriu? Ar yra įpareigojimų, kokias ir kokio dydžio nuolaidas teikti? Ar mes turime teikti nuolaidas visoms prekėms ir paslaugoms? Tai klausimai, kuriuos dažniausiai užduoda verslininkai.
I. Petkevičienė patikino, kad mokėti nereikia, nuolaidų dydį nustato patys verslininkai, tačiau prašoma, kad nuolaida būtų didesnė negu lojaliems klientams.

Pastebėta, kad daugelis įsitikinę, jog Šeimos kortelė skirta tik mažas pajamas gaunančioms ar socialiai remtinoms šeimos. Antra, kai kurie užsimena, kad užtenka ir 100 partnerių. Deja, anot I. Petkevičienės, norima, kad jų būtų tūkstančiai.
„Verslas turi pajusti vertę būti socialiai atsakingu, kad didžiuotųsi, kad yra būtent šios kortelės partneris“, – sakė projekto koordinatorė.

Pajamos – nesvarbu
Gausi šeima – tai tokia šeima, kurioje auga 3 ir daugiau vaikų, įvaikių ar globotinių iki 18 metų amžiaus. Į gausios šeimos gretas patenka ir pilnamečiai vaikai iki 24 metų, jei jie nedirba, neturi savo vaikų ir mokosi bendrojo ugdymo mokykloje, profesinėje mokykloje pagal formaliojo ugdymo programą pirmajai kvalifikacijai įgyti ar studijuoja aukštojoje mokykloje pagal nuolatinės studijų formos programą.
Gausios šeimos nariu pilnametis vaikas išlieka pabaigęs bendrojo ugdymo mokyklą iki tų metų rugsėjo, kai tradiciškai prasideda studijos universitetuose ar profesinėse mokyklose.
Gausioje šeimoje gali būti du tėvai ar vienas iš tėvų. Jei pora išsiskiria, gausios šeimos statusas lieka tam iš tėvų, su kuriuo teismo sprendimu lieka gyventi 3 ir daugiau vaikų.

Neįgalųjį slauganti ar prižiūrinti šeima – tokia šeima, kurioje tėvai globoja teismo neveiksniu pripažintą vaiką, prižiūri ar slaugo neįgalų nepilnametį, nepaisant negalios lygio ar pobūdžio, prižiūri ar slaugo 55 proc. ir mažesnį darbingumą turintį suaugusį vaiką. Vaikas gali būti pilnametis, bet jis turi gyventi su tėvais ar globėjais