PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Spalio 7 d. 10:14

I. Šimonytė: PVM lengvata viešbučiams bus neterminuota, kavinėms – iki metų vidurio

Lietuva

Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Erika Alonderytė-Kazlauskė, Giedrius GaidamavičiusŠaltinis: BNS


247982

Premjerė Ingrida Šimonytė teigia, jog pridėtinės vertės mokesčio (PVM) 9 proc. lengvata viešbučiams taps neterminuota, tuo metu metu maitinimo įmonės ji bus taikoma iki metų vidurio.

„Apsisprendėme nuimti terminą PVM lengvatos viešbučiams, kadangi terminas buvo nustatytas praėjusios Vyriausybės, šitos lengvatos laikinumui yra gana nedaug, nes viešbučiai ta veikla, kuri negali išskirti savo klientų pagal tai, ar jie užsienio verslo subjektai, ar galutiniai vartotojai“, – spaudos konferencijoje penktadienį sakė premjerė, pristatydama kitų metų valstybės biudžetą.

Pasak jos, dėl to, neturėdami teisės į nulinį PVM tarifą viešbučiai „turi šiokį tokį konkurencinį nelogiškumą“.

„Mes apsisprendėme, jog pasiūlysime terminą panaikinti ir daugiau prie šito klausimo nebegrįžti“, – teigė premjerė.

Tuo metu maitinimo įmonėms lengvata liks iki metų vidurio, siekiant palengvinti perėjimo laikotarpį, nurodė ministrė pirmininkė.

„Vyriausybė siūlys pratęsti lengvatą pusei metų, kad maitinimo sektorius nepatirtų kažkokio papildomo didesnio pokyčio sausio mėnesį, kai turėsime ir aukštesnes elektros kainas, ir kitas problemas“, – sakė I. Šimonytė,

„Noriu pabrėžti, kad šita lengvata buvo nustatyta kaip laikina, pati ją inicijavau kaip laikiną ir toliau tos nuomonės laikausi“, – pridūrė ji.

Anksčiau Vyriausybė teigė neketinanti pratęsti lengvatos restoranams, nepaisant verslo nuogąstavimų, kad to nepadarius dalis įmonių bus priverstos nutraukti veiklą.

Energetikos kainoms verslui sušvelninti – 2,5 mlrd. eurų

Energetikos kainoms verslui sušvelninti šių metų paskutinįjį bei kitų metų pirmąjį ketvirtį planuojama skirti beveik 2,5 mlrd. eurų, sako finansų ministrė Gintarė Skaistė.

„Matant situaciją, kurią turime šiandien ir norint palaikyti bendrą konkurencingumą Europos Sąjungoje, kadangi kitos šalys imasi tam tikrų sprendimų, tai neišvengiamai veikia ir Lietuvos verslą, todėl yra siūlomas papildomas paketas, kuris yra susijęs su šių metų paskutiniu ketvirčiu ir kitų metų pirmu ketvirčiu“, – spaudos konferencijoje penktadienį sakė G. Skaistė, pristačiusi kitų metų valstybės biudžetą.

„Bendras poveikis, kuris yra siūlomas su naujomis priemonėmis, yra 2,5 milijardo eurų“, – teigė ministrė.