PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Kovo 7 d. 11:05

I. Šimonytė: MMA ir NPD didės tiek, kiek leis ekonomikos augimas

Lietuva

Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: BNS


261052

Reaguodama į Prezidentūros siūlymą nuo kitų metų sulyginti neapmokestinamųjų pajamų dydį (NPD) ir minimalią mėnesio algą (MMA) daliai Lietuvos gyventojų, premjerė Ingrida Šimonytė sako, jog šie dydžiai priklausys nuo valstybės ekonomikos augimo.

„Paironizuosiu: galėtų (būti sulyginti NPD ir MMA – BNS), jeigu MMA sumažintume iki NPD. Bet to daryt neketiname“, – antradienį feisbuke rašė I. Šimonytė.

Anot jos, minimali alga ir neapmokestinamos pajamos nustatomos pagal valstybės finansines galimybes.

„Todėl MMA ir NPD didės tiek, kiek leis ekonomikos augimas ir būtinybės derinti šį neabejotinai svarbų prioritetą su kitais prioritetais, tokiais kaip pedagogų ir medikų atlyginimai, krašto apsaugos finansavimas, MTEPai (moksliniai tyrimai ir eksperimentinė plėtra – BNS), pensijos, valstybės tarnybos reforma ir kas dar ne“, – teigė I. Šimonytė.

Prezidento vyriausioji patarėja ekonomikos ir socialiniais klausimais Irena Segalovičienė antradienį sakė, kad šeimų, auginančių vaikus, NPD galėtų būti prilygintos MMA jau nuo kitų metų – toks NPD didinimas turėtų būti numatytas 2024 metų valstybės biudžeto projekte. Patarėja sutiko, kad valstybės biudžetui tai būtų didelis iššūkis, tačiau įmanomas tinkamai susidėliojus prioritetus.

Premjerės manymu, prezidento patarėjams nuomonę reikšti lengva, nes jie neprivalo žinoti, kiek yra biudžete pinigų ir kiek bus išleidžiama.

„Lengviausias pamokymas – liepti visiems visko duoti ir iš nieko nieko neimti. Bet tai veikia tik tada, kai a) nereikia už sprendimus prisiimti realios atsakomybės; b) su matematika sunku. Vyriausybė gi privalo žinot viską. Todėl būtų geriausia, jeigu visi atsiverstų Konstituciją ir dirbtų tai, kas joje kam yra parašyta dirbti“.

Nuo šių metų NPD Lietuvoje siekia 625 eurus, MMA – 840 eurų.