Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt
Gruodžio 20 dieną miesto rotušėje bus įvardintas Kėdainių krašto kultūros premijos laureatas. 31-uoju laureatu pretenduoja tapti septynios žinomos kėdainietės, įnešusios didžiulį indėlį į krašto kultūrą, jos plėtojimą ir Kėdainių vardo garsinimą Lietuvoje bei užsienyje.
Vida Burbulienė, Kėdainių Dailės mokyklos direktorė
Pretendentę pristatė Kėdainių krašto muziejaus Daugiakultūrio centro vadovė Audronė Pečiulytė.
V. Burbulienę visa Dailės mokyklos bendruomenė vadina nesibaigiančių idėjų generatoriumi. Ji negailėjo jėgų, kad mokykla plėstųsi ir tobulėtų, kad joje atsirastų ne tik jaunimo, bet ir vaikų, ir suaugusiųjų studijos. Nuo 2011-ųjų metų kasmet organizuoja Dailės mokyklos buvusių ir esamų mokytojų kūrybinių darbų parodas, nuolatos rašo projektus ir įtraukia į juos mokyklos mokinius ir mokytojus.
Pastaruosius kelerius metus V. Burbulienė vykdė Kėdainių rajono savivaldybės finansuotus vaikų vasaros stovyklų projektus. Didelio pasiekimo ir susidomėjimo sulaukė šiais metais vykdytas projektas „Ekspedicija: Tėvo Stanislovo takais“. Jo metu sukurti mokinių darbai buvo eksponuoti Paberžės bažnyčioje, Kėdainių krašto muziejuje ir Dailės mokyklos mini galerijoje.
2016 metais labai sėkmingai buvo įvykdytas projektas „Piešiame Jeruzalę“, kuriame Izraelio ambasadorius Lietuvoje Amiras Maimonas apdovanojo 9 Dailės mokyklos mokinius laureatus, o 7 mokiniai buvo paskatinti už kūrybiškumą.
Daugelio Kėdainių miesto švietimo ir kultūros įstaigų sienas puošia Dailės mokyklos mokinių piešiniai, jų sukurtus sveikinimo atvirukus Kėdainių rajono savivaldybės meras dovanoja įstaigoms.
V. Burbulienė premijai pasiūlyta už kultūrinį švietėjišką darbą su rajono gyventojais, ypač su jaunimu, bei už aktyvią kūrybinę meninę veiklą.
img-7372-24678.jpg
Aistė Kanapeckaitė-Čerenkovienė,dailininkė, odininkė, dailės ir fotografijos mokytoja, fotomenininkė, Kėdainių fotografų draugijos pirmininkė
Pretendentę pristatė Elena Petkevičienė.
A. Kanapeckaitė-Čerenkovienė vadovauja Kėdainių fotografų draugijai, inicijuoja, organizuoja renginius bei parodas. Kuruoja Kėdainių menininkų ir literatų sambūrio „Vaivorykštės tiltai“ dailės skyrių, iliustruoja poezijos knygas, kitus leidinius. Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centre dirba Dailės ir fotografijos mokytoja.
2018 m. parašiusi projektą „Kėdainių miestas“, ji subūrė draugijos fotografus ir organizavo bendrą parodą apie mūsų miestą, skirtą Lietuvos valstybingumo 100-čiui.
Pretendentė kūrė stendus su žymiausiomis Kėdainių vietomis, kartu su Kėdainių fotografų draugijos nariais rengė interaktyvią fotografijų parodą „Gyvi Kėdainiai“, pristatė internetinėje erdvėje filmą „Kėdainiai vakar ir šiandien“.
Pretendentė yra pateikusi apie 400 nuotraukų Kėdainių turizmo ir informacijos centrui apie mūsų miestą ir rajoną. Nuotraukose – žymiausios lankytinos Kėdainių vietos. Yra surengusi ir autorinę parodą Vokietijoje, kur pristatė 54 odos ir fotografijos kūrinius.
A. Kanapeckaitė-Čerenkovienė premijai buvo pasiūlyta už aktyvų fotografijos meno puoselėjimą ir Kėdainių krašto garsinimą.
aista-24679.jpg
Diana Dovydavičiūtė,Kėdainių r. Labūnavos pagrindinės mokyklos pradinio ugdymo mokytoja metodininkė, folkloro ansamblio „Pėdelis“ vadovė
Pretendentę pristatė Labūnavos pagrindinės mokyklos direktorė Rita Karnilavičienė.
D. Dovydavičiūtė 1996 metais subūrė vaikų folkloro ansamblį „Pėdelis“, kuriam iki dabar vadovauja.
Kasmet vadovė suburia daugiau kaip dvidešimt pirmų–septintų klasių mokinių, skiepija jiems meilę lietuvių liaudies kūrybai bei kultūrai.
Kolektyvas yra nuolatinis mokyklos, vietos bendruomenės bei Pelėdnagių seniūnijos renginių, seniūnijos meno ir kultūros dienų švenčių, Kėdainių miesto dainų švenčių bei kitų rajono kultūros renginių, Lietuvos dainų švenčių dalyvis, o kolektyvo nariai – įvairių konkursų-varžytuvių laureatai.
Pretendentė domisi lietuvių liaudies menu, lietuvių tautiniu kostiumu, renka ir užrašinėja tautosaką, pati siuva vaikams kostiumus, siuvinėja, audžia juostas, savo patirtį perduoda savo kolektyvo nariams.
D. Dovydavičiūtė premijai pasiūlyta už etninės kultūros puoselėjimą ir propagavimą bei kultūrinį švietėjišką darbą su jaunimu.
img-6542-24681.jpg
Genovaitė Gustytė, aktorė ir režisierė, poetė, Kėdainių kultūros centro direktoriaus pavaduotoja kultūrinei veiklai, vaikų ir jaunimo teatro studijos „Polėkis“ vadovė
Pretendentę pristatė Kėdainių, Akademijos, Josvainių, Krakių ir Šėtos kultūros centrų vadovai.
G. Gustytė yra Lietuvos teatro sąjungos meno kūrėjų asociacijos narė, jai suteiktas Meno kūrėjo statusas. Pretendentės organizuojami renginiai bei projektai yra profesionalūs, išsiskiria įdomia režisūra. 2018 metais režisavo rajono dainų ir šokių šventę „Kokia nuostabi, Lietuva, esi!“, G. Gustytės iniciatyva Gegučių parke pastatyta pirmoji Kėdainiuose „Gatvės bibliotekėlė“, organizuojamas ir jau tradiciniu tapo skaitovų konkursas „Pavasaris pražydo žodžiais...“.
Jos suburta vaikų ir jaunimo teatro studija „Polėkis“ gyvuoja jau 13 metų – pastatyti 23 spektakliai vaikams. Per metus kolektyvas surengia daugiau nei 25 pasirodymus, dalyvauja ir tarptautiniuose festivaliuose ir pelno aukštus įvertinimus.
Pretendentės iniciatyva kasmet organizuojamos mieste vaikų vasaros stovyklos.
G. Gustytė – aktyvi kūryboje: rašo scenarijus ir pjeses savo statomiems spektakliams, rašo ir eiles, kurios paveikios savo gilumu, jautrumu, amžinųjų vertybių ieškojimu. Yra išleidusi savo kūrybos knygelę „Nelaimėliui broliui“.
G. Gustytė apdovanota:
2016 m. Lietuvos mėgėjų teatro sąjungos prezidento padėka už nuoširdų kūrybinį darbą, puoselėjant Lietuvos mėgėjų teatrą LTMS veiklos 25-mečio proga.
2016 ir 2017 m. LR švietimo ir mokslo ministrės padėka už aktyvų iniciatyvos „Atverk duris vasarai“ palaikymą ir įdomių veiklų organizavimą vaikų vasaros atostogų metu.
2018 m. Lietuvos nacionalinio kultūros centro ir Lietuvos šimtmečio dainų šventės „Vardan tos...“ direktoriaus padėka ir medaliu.
G. Gustytė premijai pasiūlyta už aktyvų dalyvavimą Kėdainių krašto kultūrinėje veikloje, jaunųjų menininkų ugdymą, įvairiapusę kūrybinę veiklą bei lietuviškumo ir žmogiškųjų vertybių saugojimą.
img-1436-24682.jpg
Daiva Makutienė, Kėdainių kultūros centro Nociūnų skyriaus vadovė, mėgėjų meno kolektyvų vadovė
Pretendentę pristatė Nociūnų bendruomenės pirmininkė Vaida Stanevičienė.
Pretendentė aktyvi įvairių kultūrinių renginių organizatorė Nociūnuose – organizvo ,,Protų mūšius“, vasaros kūrybines stovyklas „Mes norime kurti“, iniciavo ir organizavo respublikinį vaikų ir jaunimo festivalį „Skambantys Perliukai”, kuriame šiais metais dalyvavo daugiau nei 600 dalyvių iš visos Lietuvos.
Kasmet D. Makutienė Kėdainių kultūros centre rengia Kalėdinius koncetus visai šeimai, kuriuos pati režisuoja ir veda.
Ji yra puiki meno mėgėjų kolektyvų vadovė. Vadovauja Kėdainių kultūros centro vaikų popchorams „Perliukai“, „Skambantis perliukas“, Nociūnų skyriaus vaikų popchorui „Sapnas“, vokaliniams duetui „GreDa“ ir Kipras+Urtė bei šeimyniniam duetui „TU ir AŠ“.
Vidutiniškai per metus Daiva Makutienė suorganizuoja 70 koncertų. Kolektyvai – įvairių tarptautinių ir respublikinių konkursų dalyviai bei laureatai.
D. Makutienė premijai buvo pasiūlyta už nuolatinį aktyvų darbą su vaikais ir jaunimu, Kėdainių krašto vardo garsinimą Lietuvoje ir užsienyje.
img-4491-24684.jpg
Regina Matulienė, Akademijos kultūros centro jaunimo liaudiškų šokių grupės „Ainiai“ ir merginų liaudiškų šokių grupės „Austėja“ vadovė
Pretendentę pristatė Akademijos kultūros centro direktorė Žydronė Smulskienė.
Šiemet sukako 45 metai, kai Regina Matulienė pradėjo dirbti Akademijos kultūros centre. Per visą laikotarpį būrė įvairaus amžiaus šokėjų grupes: Pagyvenusių žmonių šokių kolektyvui vadovavo nuo 1973 m. iki 1995 metų. Taip pat vadovavo jaunučių ir jaunių šokių kolektyvams.
Šiuo metu vadovauja dviem liaudiškų šokių kolektyvams – merginų šokių grupei „Austėja“ ir jaunimo šokių grupei „Ainiai“. Kolektyvuose šoka Akademijos miestelio jaunimas. Abu kolektyvai dalyvavo visose Lietuvos ir Kėdainių rajono Dainų šventėse, koncertuoja miestelyje, rajone, atstovauja Kėdainių rajonui išvykose užsienyje.
R. Matulienė kasmet organizuoja akciją „Visa Lietuva šoka“. Didžiausias jos pasiekimas tai, kad sugeba surinkti būrį jaunimo, kurie pasirengę šokti liaudiškų šokių grupėse „Ainiai“ ir „Austėja“.
R. Matulienė tapo 2016 m. Kėdainių rajono savivaldybės konkurso „Kultūros versmė“ nominacija „Metų kultūros darbuotoja“, apdovanota:
2017 m. Lietuvos Respublikos Seimo pirmininko padėka už tęstinę kultūrinę veiklą, puoselėjant šokio meną ir demonstruojant kolektyvų meninę brandą Lietuvoje ir svečiose šalyse,
2018 m. apdovanota medaliu „Už nuopelnus Lietuvos kaimui“,
2018 m. Lietuvos nacionalinio kultūros centro ir Lietuvos šimtmečio šventės „Vardan tos...“ padėka ir medaliu.
R. Matulienė premijai pasiūlyta už aktyvią kultūrinę veiklą, puoselėjant liaudiško šokio meną, Kėdainių krašto garsinimą.
img-1424-24685.jpg
Loreta Steponavičienė, Kėdainių krašto muziejaus Tradicinių amatų centro Arnetų name amatininkė, sertifikuota tautinio paveldo produktų vytinių juostų ir pintinių juostų meistrė
Pretendentę pristatė Kėdainių krašto dailės draugijos pirmininkė Albina Mackevičienė.
Pretendentė yra ryškiausia Kėdainių krašto dailės draugijos atstovė taikomosios dailės srityje. 2018 metais gavo sertifikuotos meistrės vardą. Krašto kultūrą pristato ne tik Kėdainiuose vykstančiose mugėse, įvairiose šventėse, bet ir visoje Lietuvoje.
L. Steponavičienė veda edukacines pamokėles ir mažiems, ir suaugusiems Tradicinių amatų centre Arnetų name, nuolat organizuoja pintinių ir vytinių juostų mokymus, Kėdainių rajone organizuojamose vasaros stovyklose veda edukacines pamokėles.
Kasmet L. Steponavičienė paruošia moksleivius Lietuvos liaudies dailės konkursui „Sidabro vainikėlio“, kur jie peno aukštas vietas. Loreta Steponavičienė yra žinoma amatininkė ne tik Kėdainių krašte, bet ir šalyje.
L. Steponavičienė premijai pasiūlyta už tautinio paveldo puoselėjimą, amato perdavimą jaunimui garsinant Kėdainių kraštą.
img-6845-24686.jpg