Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt
Po viešų kaltinimų neskaidria veikla ir pelnymusi iš beglobiams gyvūnams aukojančių žmonių VšĮ „Vyšnių sodas“ nutraukia sutartis su Švenčionių ir Trakų rajonų savivaldybėmis. Įstaigos vadovė Monika Mužaitė aiškina, kad tokį sprendimą priėmė dėl šmeižto ir patiriamo spaudimo.
„Vyšnių sodas“ minėtose savivaldybėse nebevykdys PSP (pagauk-sterilizuok-paleisk) programos. M. Mužaitė tikisi, kad atsiras kita gyvūnų globos organizacija, kuri bus pajėgi įgyvendinti šią programą.
Vadovė sako, kad nuolatos sulaukdavo kritikos dėl sutarčių: neva tai savivaldybės skiria „Vyšnių sodui“ pinigus, o įstaiga tinkamai neatlieka savo darbo, nepriima gyvūnų. M. Mužaitė teigia, kad to daryti jos vadovaujama įstaiga apskritai neprivalėjo, tačiau žmonės piktinosi, kaltino, nenorėjo išklausyti.
„Vyšnių sode“ bus ir daugiau pokyčių.
Penktadienį viename naujienų portale pasirodė straipsnis, kuriame rašoma apie galimai neskaidrią įstaigos veiklą. Reaguodama M. Mužaitė išplatino viešą pareiškimą „Vyšnių sodo“ Feisbuko paskyroje:
„Po labai įtempto laikotarpio pastarosiomis savaitėmis ir penktadienį publikuoto straipsnio apie VšĮ„Vyšnių sodą“, man, Monikai Mužaitei, kaip vadovei, reikėjo padaryti keletą svarbių sprendimų, kurie įtakos mūsų tolimesnę veiklą:
1) Kaip straipsnio pabaigoje buvo minėta, nutraukiame sutartis su Švenčionių ir Trakų rajonų savivaldybėmis. Kol kas šaltuoju sezono metu PSP programa bus vykdoma minimaliai ir tik tiesiogiai bendraujant su rūpestingais gyventojais dėl jų kiemo katyčių problemų.
2) Po straipsnio publikavimo praėjus maždaug porai valandų, „Vyšnių sode“ apsilankė VMVT (Vilniaus Maisto ir Veterinarijos tarnyba). Patikrinimas vyko kelias valandas. Buvo tikrinami dokumentai, fotografuojami maisto ir vandens dubenėliai, kraiko dėžutės, skaičiuojamos ir fotografuojamos katės. VMVT pareigūnai buvo nusiteikę nei draugiškai, nei nedraugiškai, tiesiog dirbo savo darbą. Jie minėjo, kad patikrinimo rezultatai bus kitą savaitę antradienį, aš turėsiu vykti į VMVT būstinę ir su jais susipažinti. Su išvadomis atvirai supažindinsime ir jus „Vyšnių sodo“ Facebook puslapyje.
Patikrinimo metu inspektoriai sakė, kad pagal patalpų ploto KVADRATŪRĄ katyčių vila yra LABAI PERPILDYTA. Jie minėjo, kad patikrinimo išvadose bus nustatytas terminas „susitvarkyti“ gyvūnų skaičių, t.y. drastiškai sumažinti prieglaudoje laikomų kačių skaičių.
3) Kol pagal LR įstatymus laukinius gyvūnus gelbėja kita institucija, nuo šiol visus gyventojų skambučius dėl laukinių gyvūnų gelbėjimo nukreipsime į tą instituciją. Šitą mums rekomendavo padaryti VMVT ir Aplinkos ministerija.
4) Dar kartą noriu akcentuoti, kad nei aš, Monika Mužaitė, nei mano šeimos nariai niekada nėra ir nebuvo jokių VšĮ ar gyvūnų klinikų dalininkai ar darbuotojai, taip akcentuoju, kad Zuikių viloje, kuri priklauso asmeninės nuosavybės teise mano seserei, mes įsikūrę NEMOKAMAI, t.y. nemokame ir nemokėsime nei NUOMOS, nei PALŪKANŲ (kadangi tai – VšĮ direktorės šeimos narys, net nebūtume galėję pasirašyti tokios sutarties su palūkanomis). Sodybą įsipareigojome nupirkti per kelis metus sumokėdami sumą, kurią sesuo pati sumokėjo už sodybą. Kol kas nė vienas mokėjimas nebuvo padarytas.
5) Po straipsnio vienintelė klinika, kuri buvo sutikusi priimti grybeliu apsikrėtusias mūsų kates, iš kurių kelios jau buvo gydomos kelis mėnesius, paprašė jas pasiimti. Mes privalėjome mūsų perpildytoje kačių viloje nedelsiant surasti ir atlaisvinti vieną atskirą karantino kambarį šioms katėms (viloje yra VMVT patvirtintos dvi karantino patalpos). Vakar iš klinikos į vilą perkėlėme beveik visas apsikrėtusias katytes, likusią vieną perkelsime šiandien.
6) Tikriausiai pastebėjote, kad šiomis dienomis mūsų puslapyje yra labai mažas pagalbos prašymų ir skelbimų kiekis, nes pastarųjų dienų įvykiai smarkiai apkrovė mūsų darbuotojus. Tuo pačiu metu didėja spaudimas iš VMVT sumažinti prieglaudoje laikomų gyvūnų skaičių, ir dar tuo pačiu metu turime skirti vieną atskirą kambarį grybeliu apsikrėtusioms katėms, o tai dar labiau sumažina likusioms katėms tenkantį plotą. Dėl to mums yra labai reikalinga laikinųjų globėjų pagalba ir labai tikimės, kad pavyks surasti gerų naujų šeimininkų prieglaudos katytėms.
7) Po pastarųjų kelių savaičių įvykių, mes pradėjome šiek tiek kitaip žiūrėti į gyvūnų globos organizacijų tarpusavio santykius, jau tapusius kasdieniniais apsižodžiavimais internete, pasiginčijimus (kurie iš mūsų pusės, pripažįstame, irgi ne visi buvo teigiami). Supratome ir pajautėme visa širdimi, kad be reikalo skiriame šitiek laiko ir žmogiškųjų resursų tokiems beprasmiams veiksmams. Dėl to nusprendėme nutraukti visas šmeižto bylas, kurias savo asmeninėmis lėšomis buvome pradėję, ir savo jėgas bei laiką skirti tiktai veiklai, tiesiogiai susijusiai su beglobių gyvūnų gerove ir esamų globotinių tinkamu rūpinimusi.
8 ) Mes žinojome, kad gerokai viršijome globojamų katyčių kiekį viloje, tačiau, kad ir kaip stengėmės, nesugebėjome jo sumažinti, nes padovanotų gyvūnų vietas nuolat užpildydavo nauji, atkeliaujantys iš gatvės ir iš klinikų po gydymo. Jau kurį laiką svarstėme kelis variantus, kaip sutaupyti patalpų nuomai skirtus pinigus ir tuo pačiu persikelti į didesnės kvadratūros patalpas. Susiklosčius esamai situacijai to padaryti negalime, nes suvokiame, kad nepaisant pateikiamų skaičių, jog tikrai pasirinktas variantas būtų pigesnis, tikrai sulauksime kaltinimų, kad „per gerai gyvename“. Kitą savaitę susitinkame su dabar nuomojamų patalpų savininkais ir stengsimės bent žiemos laikotarpiui nusiderėti žemesnę nuomos kainą.
9) Turime informacijos, kad VMVT šiomis dienomis tikrins daug gyvūnų prieglaudų, todėl raginame kolegas dar kartą pasitikrinti dokumentaciją: pasiruošti prieglaudoje ir klinikose laikomų gyvūnų sąrašus, taip pat sąrašus apie gyvūnų kaitą nuo metų pradžios ir nuo paskutinio VMVT patikrinimo (juos reikės pateikti iš karto), atnaujinti globėjų ir savanorių sąrašus, „po ranka“ turėti patalpų planus su išmatavimais, įrangos registracijų žurnalus. Jeigu turite gyvūnų, kuriems po klinikos tęsiamas gydymas prieglaudoje, „po ranka“ turėkite jų ligų išrašus su veterinarų rekomandacijomis, kaip tęsti gydymą.
Dėkojame visiems gyvūnų mylėtojams už palaikymą, suprantame, kad pastaruoju metu pasitikėjimas mūsų veikla buvo susvyravęs, tačiau tikimės, kad nuolat pateikiami atsakymai į visiems rūpimus klausimus, vykdomi darbai ir daromi sprendimai padės „Vyšnių sodo“ komandai ištverti įtemptą laikotarpį, o visiems atgauti tikėjimą, kad ir aš, ir visos „Vyšnių sodo“ merginos visada pirmoje vietoje matėme tik gyvūnų gerovę.
Aš, Vyšnių sodo vadovė, pripažįstu, kad dar turėsiu apgalvoti daug dalykų ir padaryti daug sprendimų, tačiau atvira širdimi prieš Lietuvą ir palaikančius žmones užsienyje, patvirtinu, kad esu pasirengusi atstovauti šią organizaciją, jos darbuotojus ir globojamus gyvūnus, įsiklausyti į pastabas ir visomis išgalėmis stengtis, kad veikla tęstųsi ir visa komanda galėtų toliau daryti tai, ką trokšta daryti iš visos širdies – padėti beglobiams gyvūnams."