PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2018 m. Balandžio 28 d. 10:54

Gyventojų skiriami 2 proc. paramos gavėjus pasiekia ne visada

Lietuva

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


36096

Tam, kad pasirinktą organizaciją pasiektų skiriami 2 proc. nuo sumokėto gyventojų pajamų mokesčio (GPM), būtina pasitikrinti, ar tikrai nereikia užpildyti pajamų deklaracijos.

Kaip Eltai paaiškino VMI atstovė spaudai Rūta Asadauskaitė, netiesa, kad prievolės deklaruoti pajamas neturinčių asmenų skiriami 2 proc. nuo GPM nepasiekia paramos gavėjų, nes tam būtina užpildyti mokesčių deklaraciją, kaip pasigirsta viešojoje erdvėje.

„Toks įspūdis susidaro, jei žmogus nevykdė veiklos, nes yra valstybės tarnautojas ar samdomas darbuotojas ir mano, kad jam nereikia deklaruoti pajamų. Bet jei jis gavo pajamų iš papildomų šaltinių - pardavė automobilį ar pridavė į supirktuvę metalo - ir jam atsirado prievolė pildyti pajamų deklaraciją, sumokėti mokesčius. To nepadarius, be abejo, jo skirti 2 proc. nuo GPM nebūna įskaityti ir pervesti paramos gavėjui. Todėl žmonės turi pasitikrinti, ar iš tiesų neprivalo deklaruoti pajamų, nors jiems taip atrodo“, - paaiškino R. Asadauskaitė.

Jei asmuo neturi skolų ar prievolės deklaruoti pajamas, net ir nepateikus pajamų deklaracijos, jo prašymas skirti 2 proc. nuo sumokėto GPM pasirinktam paramos gavėjui įskaitomas ir pinigai pervedami.

Nemažai gyventojų savo 2 proc. nuo GPM pasirinktam paramos gavėjui skiria iki penkerių metų į priekį. Tarkim, padariusieji tai prieš dvejus metus neturėjo prievolės pildyti pajamų deklaracijos, o dabar turi, bet to nežino. Ar jų į priekį skirti 2 proc. pasieks pasirinktą remti asmenį ar organizaciją?

Pasak VMI atstovės spaudai, jei žmogui atsirado prievolė pildyti pajamų deklaraciją, o jis to nepadarė, paramos gavėjui į priekį skirta parama jo nepasieks.

„Skiriant 2 proc. nuo GPM, paramos skyrimo procedūroje yra galimybė pasirinkti ilgesnį laikotarpį, kad kelis metus nereikėtų tuo rūpintis. Tarkim, 2013-2014 metais žmogui nebuvo prievolės teikti pajamų deklaraciją, ir 2 proc. buvo pervesti paramos gavėjui. Bet 2015 metais žmogus, pavyzdžiui, prisitaikė per didelį neapmokestinamąjį pajamų dydį (NPD), ir prievolė pateikti pajamų deklaraciją atsirado, o jis to nepadarė. Tokiu atveju jo skirti 2 proc. nebuvo pervesti paramos gavėjui, nes skyrusysis paramą neįvykdė asmeninės prievolės. Ir atvirkščiai, - jei žmogus deklaraciją pateikė, viskas gerai“, - pateikė pavyzdį R. Asadauskaitė.

Kaip pabrėžė VMI atstovė, pasitikslinti, ar turime prievolę deklaruoti pajamas ir skirti 2 proc. nuo sumokėto GPM pasirinktam paramos gavėjui, galima iki gegužės 2 dienos įskaitytinai.

„Laiko dar yra“, - pridūrė R. Asadauskaitė.

Yra ar nėra prievolės deklaruoti pajamas - galima matyti VMI elektroninio deklaravimo sistemoje deklaravimas.vmi.lt, prisijungus per elektroninės bankininkystės.

Pasak VMI atstovės spaudai, tai galima padaryti neišeinant iš namų, internetu. Dar paprastesnis būdas - parsisiųsti programėlę iš VMI ir per ją pasirinktam paramos gavėjui skirti 2 proc. nuo sumokėto GPM ar užpildyti deklaraciją.

Kaip priminė VMI atstovė spaudai, kilus neaiškumams, galima konsultuotis telefonu 1882.
ELTA