Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Virginija ŠimkūnienėŠaltinis: Etaplius.lt
INFRASTRUKTŪRA
Antakalnio gyventojai pageidauja įrengti skelbimų lentą ir suoliuką ties bendruomenės namais. Suoliukai pristatyti Antakalnio bendruomenės pirmininkei Zitai Gyvienei, kuri turi pasistatyti suoliukus pageidaujamoje vietoje prie bendruomenės namų. Skelbimų lentos gamybai Rumšiškių seniūnija ruošia vykdyti viešąjį pirkimą, lenta bus pastatyta.
Gyventojai teiravosi kada bus įrengtas apšvietimas ties žiedu prie autostrados Rumšiškėse. Žiedas priklauso VĮ Regiono keliams, viadukas – VĮ Automagistralė. Seniūnija gavo raštą iš Kelių direkcijos, kad apšvietimas bus įrengtas 2018 m.
Gyventojai pageidavo, kad būtų įrengtas pėsčių ir dviračių takas nuo prieplaukos iki Kapitoniškių (Rumšiškėse). 2018 m. savivaldybės biudžeto Ūkio plėtros programoje darbams atlikti lėšų nėra numatyta. Situacija aptarta su vietos bendruomene, atliekami kadastriniai matavimai ir rengiamas techninis darbo projektas.
Gyventojai klausė, kada Kruonyje bus įvesti vandentiekio ir nuotekų tinklai. Šiuo metu Kruonio miestelyje prie centralizuoto vandentiekio tinklų prijungti 61 %, prie nuotekų tinklų 19 % gyventojų. 2014–2020 m. ES programoje vandentiekio ir nuotekų tinklų plėtra Kruonyje nenumatyta. Perspektyva priklausys nuo iš ES gautų lėšų kiekio.
Gudienos gyvenvietėje, Palomenės g. ties 54, 56, 58 namais vanduo kaupiasi griovyje ir skverbiasi į sklypus. Pageidauja, kad būtų sutvarkyta lietaus nutekėjimo sistema. 2018 m. Savivaldybės administracijos planuose numatyta atlikti Kaišiadorių apylinkės seniūnijoje paviršinio vandens nuvedimo Vilkyškių ir Gudienos kaimuose darbus. Pradėjus analizuoti esamą situaciją Vilkyškių ir Gudienos kaimuose paaiškėjo, kad gatvės grioviuose pakloti elektros kabeliai, kuriuos reikėtų iškelti, o tai kainuoja nemažas lėšas. Šiuo yra ieškoma būdų kaip šiuos darbus atlikti pigiau.
Gudienos mokyklos-darželio „Rugelis“ pastato patalpose po neseniai padaryto remonto atsirado defektai: pusrūsyje drėksta lauko siena, lupasi laukinės sienos dažai. Reikia išsiaiškinti defektus ir pasirūpinti jų pašalinimu. Vykdant mokyklos-darželio remontą, lauko lietaus nuotekos nebuvo rengiamos, nes nėra įrengta Gudienos kaime lietaus nuotekų tinklų. Apie pastatą nėra drenažo. Rangovas yra įspėtas dėl defektų.
Paparčių Domininkonų vienuolyno koplyčios stogo remontui reikia parengti projektą, tam reikia apie 2000 eurų. Dominikonų vienuolyno koplyčia pagal panaudos sutartį priklauso kaimų bendruomenei „Viltija“, kuri ruošia projektą remonto darbams ir kreipėsi į Savivaldybę dėl projekto finansavimo. Savivaldybė projekto parengimui lėšas skyrė.
Paparčių gyventojai siūlo įrengti Šv. Vincento dviračių kelią maršrutu Žaslių g. stotis–Žasliai– Paparčiai–Vienuolynas. 2018 m. savivaldybės biudžeto Ūkio plėtros programoje techninio projekto parengimui bei šiems darbams atlikti lėšų nėra numatyta.
Dainavos gyventojai teiravosi, ar bus kokia nors tualetų įrengimo programa, ar bus rūpinamasi, kad neliktų lauko tualetų. Tokios programos nėra.
Gyventojai teiravosi dėl vaikų žaidimų aikštelės, kuri buvo įrengta kartu su Maxima lėšų panaudojimo ataskaitos pateikimo Pravieniškėse. Kaišiadorių rajono savivaldybės administracija dalyvavo konkurse „Mes – bendruomenė 2016“, kurio metu UAB „Maxima LT“ pateikė paraišką „MAXimaliai saugių žaidimų zona“ projektui įgyvendinti. Bendra projekto vertė – 12 500 Eur, iš kurių UAB „Maxima LT“ prie projekto įgyvendinimo prisidėjo 5 000 Eur, o likusius 7 500 Eur finansavo Kaišiadorių rajono savivaldybė iš biudžeto lėšų. Už gautą finansavimą Pravieniškių seniūnija Pravieniškių kaime esančioje vaikų žaidimų aikštelėje ant betono paviršiaus įrengė 250 kvadratinių metrų priklijuojamos minkštos dangos ir pastatė naują šuoliaduobę.
Gyventojai teiravosi dėl Pravieniškėse daugiabučių kvartale esančios kūdros valymo. Kodėl ji neišvalyta, nors buvo žadama. Minėtas vandens telkinys, esantis daugiabučių namų teritorijoje yra prižiūrimas (šienaujama ir sugrėbiama žolė, nukritę lapai ir pan.). Šio priešgaisrinio tvenkinio valymui skirtas lėšas reikia numatyti seniūnijos biudžete. Pagal iškilusį poreikį ir galimybes (apsvarstant seniūnaičių sueigos metu), jas būtų galima planuoti ruošiant 2019 metų biudžeto projektą.
Dalis Pravieniškių gyventojų nepatenkinti centralizuotais nuotekų tinklais, nes juose dažni gedimai. Kai kurie nedideli daugiabučiai visiškai neprijungti prie centralizuotų nuotekų tinklų. Vandentiekio ir nuotekų ūkį UAB „Kaišiadorių vandenys“ eksploatuoja nuo 2018 m. vasario mėn.
Kadangi nuotekų tinklų dokumentacijos nėra, dar šiais metais numatyta rasti lėšų tinklų inventorizacijai ir telediagnostikai. Nustačius realią padėtį nuotekų tinkluose, bus imtasi tinkamų priemonių problematiškiausioms vietoms remontuoti. Naujų nuotekų tinklų plėtra iki 2020 m. nenumatyta.
Pravieniškėse gyventojai skundėsi, kad vaikų žaidimų aikštelėse smėlis nėra keičiamas ar jos nėra uždengiamos. Vaikų žaidimų aikštelėje esančią smėlio dėžę įrengė gyventojai savo iniciatyva. Jos, kaip turto, seniūnijos apskaitoje nėra. Todėl seniūnija lėšų jos remontui bei priežiūrai neturi galimybių numatyti.
Gyventojai pastebėjo, kad Pravieniškėse bloga krepšinio aikštelės danga ir krepšinio lentos. Krepšinio aikštelės dangos atnaujinimui ir krepšinio lentų restauravimo darbams reikalingas lėšas reikia numatyti seniūnijos biudžete. Pagal iškilusį poreikį ir galimybes (apsvarstant seniūnaičių sueigos metu), jas būtų galima planuoti ruošiant 2019 metų biudžeto projektą.
Gyventojai skundėsi, kad Pravieniškėse neprižiūrėta šunų vedžiojimo aikštelė. Šunų vedžiojimo aikštelė yra nuolat prižiūrima (sezono metu kartą per mėnesį šienaujama, sugrėbiama žolė ir pan.), pažymėta skiriamuoju ženklu (pavadinimas), aptverta, įrengti suoliukai, pastatyta dėžė šunų ekskrementams sudėti.
Gyventojas prašo griauti sienąprie jo pastato, kuris yra netoli Pravieniškių seniūnijos – ši siena trukdo privažiuoti spec. transportui ir užstoja saulę. Būtinumą nugriauti minėtą sieną reikėtų aptarti išplėstinės seniūnaičių sueigos metu, nes darbams atlikti būtų reikalingos lėšos iš seniūnijai skirto biudžeto (svarstytini prioritetai).
Mikalaučiškių gyventojai skundėsi dideliu geležies kiekiu vandenyje. Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto specialistai teigia, vartotojai skundžiasi tokio vandens kokybe, tačiau geležis nepriskiriama tiems geriamojo vandens rodikliams, kurių neatitikimas kelia tiesioginę grėsmę sveikatai. Iki 2019 m. vasario mėn. gyvenvietėje bus įrengtas dar vienas artezinis gręžinys ir pastatyti vandens gerinimo įrenginiai.
Talpūnų gyventojai prašo sutvarkyti aikštelę prie geležinkelio stoties, kuri yra šiuo metu labai blogos būklės. 2018 m. Savivaldybės biudžeto Ūkio plėtros programoje šiems darbams lėšų nėra numatyta.
Gyventojai pageidavo, kad būtų įrengtas viešasis tualetas Kruonyje, teigė, kad biblioteka neleidžia pasinaudoti savo patalpose esančiu tualetu. Nuomonės dėl tualeto įrengimo Kruonio miestelyje išsiskyrė. Buvo siūlomos dvi vietos įrengti tualetą, tačiau dabar yra pasiūlytas dar ir trečias variantas. Artimiausiu metu bus daroma gyventojų apklausa dėl tualeto įrengimo vietos. Bibliotekos tualetu gali naudotis tik lankytojai, jis nėra viešasis Kruonio seniūnijos tualetas.
Susitikimo Kruonyje metu buvo prašoma leisti futbolo stadionu naudotis visiems. Futbolo stadionas priklauso Kruonio gimnazijai ir jis buvo sutvarkytas su miestelio bendruomene pagal pateiktą paraišką iš ES fondų lėšų. Šiuo metu stadiono vartai atrakinti ir juo gali naudotis gyventojai. Šį klausimą reikėtų spręsti
su Kruonio gimnazijos administracija, nes jie prižiūri stadioną.
Gyventojai pageidavo, kad Kaišiadoryse per geležinkelį būtų įrengtas viadukas ar požeminė perėja. Taip pat prašė ant pėsčiųjų tilto įrengti vaizdo filmavimo kameras. Savivaldybės meras raštu kreipėsi į AB „Lietuvos geležinkeliai“ ir Lietuvos Respublikos Seimo narę Laimutę Matkevičienę, prašydamas po geležinkeliu įrengti požeminę perėją, šie klausimai aptarti su įmonės vadovais vizito Kaišiadoryse metu ir toliau bus ieškoma sprendimų.
Gyventojai teiravosi dėl galimybės įrengti paviršinio vandens surinkimo sistemą Kaišiadorių miesto senamiestyje, taip pat galimybę atnaujinti gatves po vandentiekio tinklų įvedimo. ES struktūrinių fondų lėšos lietaus kanalizacijos įrengimui skirtos miestams, kuriuose gyvena daugiau nei 20 tūkst. gyventojų.
Savivaldybės biudžeto lėšų šioms reikmėms nėra. Savivaldybė numato parengti lietaus kanalizacijos tinklų įrengimo projektą senamiestyje, kad jį būtų galima įgyvendinti dalimis. Vandentiekio ir nuotekų tinklai Kaišiadoryse įrengti prieš 6-8 metus. Iškasos buvo užasfaltuotos, dar po kelis kartus, asfaltas atstatytas nauju, tačiau reikalingas pilnas gatvių remontas.
SB „Baltasis berželis“ prašė įrengti apšvietimą, reiktų įrengti reikia apie 10 šviestuvų. Pagal LR sodininkų bendrijų įstatymą visos komunikacijos, tinklai ir t. t. priklauso sodininkų bendrijoms, tik pagal šio įstatymo 28 str. 2 dalį „<...> gali remti bendrijas visiškai ar iš dalies padengdamos išlaidas mėgėjiško sodo bendrojo naudojimo objektų (kelių, vandens tiekimo, nuotekų šalinimo bei valymo ir kitų) statybai, priežiūrai ir atnaujinimui“. Savivaldybėje yra Kaišiadorių rajono savivaldybės specialioji sodininkų bendrijų rėmimo programa, todėl galima parengti projektą ir kreiptis dėl dalinio projekto finansavimo.
Gyventojai klausė, kada visa Palomenės gyvenvietė turės vandentiekį, nes dar ne visos gatvės šiuo metu turi. 57 % gyventojų prijungti prie vandentiekio, 41 % – prie buitinių nuotekų tinklų. Apgailestaujame, tačiau iki 2020 m. vandentiekio ir nuotekų tinklų plėtra nenumatyta. Tokio dydžio gyvenvietėms neskiriamos ES lėšos.
Teiravosi, ar Lomeniuose savivaldybė gali kompensuoti gręžinio, šulinio, nuotekų tvarkymo įrenginio įrengimą. Pagal Kaišiadorių rajono savivaldybių tarybos 2017 m. spalio 26 d. sprendimą Nr. V17-245 pretenduoti gauti dalinę kompensaciją išlaidų, susijusių su prisijungimu prie centralizuoto vandentiekio ir buitinių nuotekų tinklų gali nepasiturintys asmenys, kurių gyvenamoje vietoje tinkai buvo įrengti ES lėšomis.
Pakertuose gyventojai teiravosi dėl bendrojo plano viešinimo – kada ir kur buvo viešinama. 2015 m. Pakertų kaimo teritorijos bendrasis planas buvo viešinamas įstatymų numatyta tvarka: www.kaisiadorys. lt tinklapyje, seniūnijos ir savivaldybės skelbimų lentoje ir teritorijų planavimo dokumentų rengimo sistemoje tpdr.lt.
Planas patvirtintas 2015 m. rugsėjo 24 d. Nebuvo gautas nei vienas gyventojų pasiūlymas, viešo svarstymo susirinkime nedalyvavo nei vienas gyventojas. Informacija apie viešinimą yra saugoma Kaišiadorių r. savivaldybės administracijos archyvuose.
KITI KLAUSIMAI
Gyventojai teiravosi pagal ką skirstomos rajono biudžeto lėšos seniūnijoms ir kiek jų atiteko Rumšiškių gyvenvietei. Lėšos skirstomos pagal pateiktą lėšų poreikį, vėliau apsvarstomos darbo grupės posėdžiuose, išskiriami prioritetai. Lėšos skiriamos ne konkrečiai gyvenvietei, o seniūnijai. 2018 metų Savivaldybės biudžete Rumšiškių seniūnijai buvo skirta 148,0 tūkst. Eur, Rumšiškių lopšeliui-darželiui skirta 146,9 tūkst. eur, Rumšiškių Antano Baranausko gimnazijai 303,7 tūkst. Eur, Rumšiškių kultūros centrui 149,6 tūkst. Eur, Rumšiškių seniūnijai 148,0 tūkst. Eur Iš viso skirta 748,2 tūkst. Eur.
Gyventojai teigė, jog Nemaitonių savanorių gaisrininkų komandos gaisrininkų automobiliui reikalingos lėšos pasiruošti techniniai apžiūrai ir draudimui. Gaisrinis automobilis GAZ 66, valst. Nr. VVD 107, 2017 m. vasario 7 d. rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu, Nr.V1E-135, buvo perduotas Nemaitonių seniūnijos bendruomenei jos įstatuose šiuo metu numatytai veiklai vykdyti.
Vadovaujantis savivaldybės turto panaudos sutarties Nr. 2, sudarytos 2017 m. vasario 7 d. panaudos gavėjai, t. y. Nemaitonių seniūnijos bendruomenė, 6.1. p. privalo apdrausti turtą, o 6.6 p. – ,,išlaikyti ir saugoti jam pagal sutartį perduotą daiktą, apmokėti visas daikto išlaikymo išlaidas, daryti einamąjį remontą.“ Yra susitarimas kompensuoti privalomojo draudimo bei kuro sąnaudų išlaidas, tačiau gaisrinis automobilis nebuvo naudojamas ir nepravažiavo nei vieno kilometro.
Gyventojai skundėsi, kad darbo vietoje ne visada randa Pravieniškių seniūnijos darbuotojus. Dalis gyventojų pasisakė apie Pravieniškių seniūnės blogą darbą. Atsakymas dėl šio klausimo išsiųstas gyventojai 2018 m. gegužės 29 d. informaciją pasirašiusiam pirmam asmeniui. Pravieniškių seniūnė šalių susitarimu išėjo iš tarnybos.
Seniūnijos darbo metu dirba darbuotojai, priimantys ir aptarnaujantys interesantus. Vykdant seniūnijos funkcijas, darbuotojams kartaistenka išvykti atlikti tarnybinių užduočių, tačiau seniūnijoje visuomet lieka atsakingas asmuo, užtikrinantis seniūnijos veiklą.
Gyventojai skundėsi dėl avarinių medžių Graužų kapinėse – medžiai nulūžę, gali užkristi ant paminklų, reikia nupjauti. Informacija netiksli, avariniai medžiai Graužų kaimo kapinėse yra išpjauti. Šiuo metu medžių, kurie sudarytų pavojų paminklams nėra.
Gyventojai klausė dėl įpareigojimo žemės savininkams prižiūrėti melioracijos griovių šlaitus, dėl įpareigojimo medžiotojams išardyti bebrų užtvankas melioracijos grioviuose. Melioracijos statinių naudojimo taisyklės nurodytos Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2008 m. balandžio 3 d. įsakymo Nr. 3D-186 ,,Dėl melioruotos žemės savininkų melioracijos statinių ir melioracijos sistemų naudojimo taisyklių patvirtinimo“ IV skyriuje: ,,<...> Žemės savininkui priklausančių melioracijos statinių naudojimą ir priežiūrą organizuoja sklypo savininkas <...>. “Dėl bebrų populiacijos mažinimo kreiptis į medžiotojų būrelį, kurio medžioklės plotuose yra bebrų daroma žala.
Bebraviečių ardymo darbai bus vykdomi perkant kaušinio ekskavatoriaus nuomos paslaugą. Paslaugos pirkimas numatomas rugpjūčio mėnesį, bebravietės bus ardomos atsižvelgiant į gyventojų prašymus.
Dėkojame gyventojams už išsakytą nuomonę ir pastebėjimus.