PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Birželio 22 d. 14:03

Gytarių progimnazijos bendruomenėje ekologiškas gyvenimas tampa kasdienybe

Šiauliai

Reporteris IngaŠaltinis: Etaplius.lt


179428

Šiaulių Gytarių progimnazijos bendruomenė siekia ne tik kurti sveiką, saugią aplinką, įdomią ir prasmingą veiklą šiandien, tačiau savo mokiniams nuolat primena, kad jie atsakingi ne tik už savo, bet ir visos aplinkos, kurioje jie gyvens, žemės ateitį.

Todėl džiaugiamės galėdami pasidalinti žinia, kad mūsų mokykla, Šiaulių Gytarių progimnazija, įsitraukė ir aktyviai dalyvauja Europos Sąjungos lėšomis pilnai finansuojamame Erasmus+ mokyklų mainų strateginės partnerystės projekte „Green Life 2020-2022“.

Ekologija, tvarios, atsinaujinančios energijos šaltiniai, žaliasis gyvenimas – tai itin svarbios mūsų dienų temos. Žmogus visada nori gyventi patogiai. Tik jis sparčiai besikeičiančiame pasaulyje nuo industrializacijos pradžios pradėjo keisti aplinką, pritaikyti ją savo poreikiams. Šis procesas auga eksponentiškai kartu su mokslo pažanga iki momento, kai buvo susidurta su klausimu: „Ar toks spartus augimas ir gamtos pritaikymas savo poreikiams yra tvarus ateities kartų atžvilgiu?“. Ieškant šios problemos sprendimo būdų ir buvo pradėtas Erasmus+ projektas „Green Life 2020-2022“, kuriuo siekiama įtraukti jaunąją kartą prisidėti prie atsakymo į šį klausimą paieškos.

Svarbiausias šio projekto tikslas – ugdyti įprotį sveikai gyventi, mylėti gamtą, susipažinti, gerbti savo ir kitų šalių istoriją bei tradicijas. Iš viso Erasmus+ projekte „Green Life 2020-2022“ dalyvauja šešios Europos šalys: Lietuva, Čekija, Ispanija, Kipras, Portugalija ir Rumunija.

Jau yra įvykę penki mokytojų darbo grupių susitikimai nuotoliniu būdu. Jų metu buvo aptartos mokyklų bendruomenėse atliktos veiklos: projekto šalių istorija, tradicijos, kultūriniai prisistatymai, praktinių užduočių, susijusių su atliekų rūšiavimu, vandens ir energijos išteklių tausojimu, rezultatai, sveiko, ekologiško maisto bei fizinio aktyvumo svarba mokyklos aplinkoje, šeimoje bei bendruomenėje.

Ypač džiugu paminėti, kad vyko ir tarptautinio Erasmus+ projekto „Green Life“ anglų kalbos konferencija. Joje mokiniai iš Čekijos, Ispanijos, Kipro, Portugalijos, Rumunijos ir Lietuvos pristatė savo atliktų tyrimų rezultatus apie aplinkosauginę veiklą mokyklose bei šeimose. Pristatymuose vaikai atskleidė, kad ekologiškas gyvenimas, kaip tvaraus vystymosi kryptis, reiškia sąmoningą pasirinkimą to, ką mes valgome, kaip mes keliaujame, ką perkame ir kaip tai naudojame, kaip suteikiame daiktams antrą gyvenimą, kaip nukreipiame į perdirbimą, vengdami laidojimo sąvartynuose.

Erasmus+ projektas „Green Life“ suteikia išskirtinę galimybę jaunajai kartai susipažinti su veiksmais, kurių šiuo metu imasi pasaulis ir Europos Sąjungos šalys, kad ekologiškas gyvenimas taptų kasdienybe, skatina dalyvius ieškoti ir siūlyti savo sprendimus, versti juos kasdienio gyvenimo įpročiais.

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

223.jpg

Remiamas turinys