Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
„Eglės“ sanatorija
Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt
Dar Hipokrato manyta, kad žmogaus kūno struktūra, funkcijos, protas ir dvasia – nedalomi, o ligos ir negalavimai atsiranda tada, kai pažeidžiamas viso kūno vientisumas. Holistinis požiūris sukoncentruotas į žmogaus kūną, psichiką ir aplinką. Manoma, kad liga – tai individualus procesas, kuris vyksta kiekviename organizme skirtingai ir reikalauja individualiai pritaikyto gydymo. Holistinė medicina remiasi tuo, kad ligos atveju serga visas žmogaus organizmas, o ne tik kai kurie, atskiri jo organai.
HOLIZMAS IR SANATORINIS GYDYMAS
arvydas-balcius.jpg
Holizmas – neatskiriama sanatorinio gydymo dalis. Tačiau kas gi yra sanatorinis gydymas? Tai gydymas, pagrįstas natūraliais ir pritaikytais gamtiniais veiksniais, paremtas senomis tradicijomis, integruotomis į šiuolaikinę mediciną. Taikant sanatorinį gydymą Druskininkuose ir Birštone įsikūrusioje „Eglės sanatorijoje“ vadovaujamasi trimis pagrindinėmis kryptimis: holistiniu požiūriu į žmogų, kai gilinamasi į žmogaus visumą – jo kūną, protą, emocijas ir elgesį, o ne tik į organizmo siunčiamus simptomus. Taip pat vadovaujamasi kognityviniu požiūriu, kai manoma, kad žmogaus mintys, nuotaika, elgesys, jausmai ir kūno pojūčiai yra neatsiejamos organizmo dalys, kurios sąveikaudamos su aplinka veikia mūsų fizinį kūną ir turi tiesioginės įtakos sveikimo procesui. Ir trečiasis požiūrio taškas – įsisąmoninimas (angl. mindfulness) – jausmų ir proto harmonija.
KAIP MUS VEIKIA SKAUSMAS?
klimatoterapija.JPG
„Pagalvokite, kaip žmogų veikia skausmas? – klausimą užduoda „Eglės sanatorijos“ direktorius medicinai, fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas Arvydas Balčius. – Jeigu mums ką nors skauda vieną ar dvi dienas – to per daug nesureikšminame, nekreipiame dėmesio, tačiau jeigu su skausmu tenka gyventi diena iš dienos, ilgainiui mes pasidarome pikti, irzlūs, skausmas keičia mūsų nuotaiką, mintis ir net požiūrį į aplinką.“ Paprastai skausmą žmogui sukelia tam tikroje vietoje užspaustas nervas, atsiranda dirginimas, raumens įtampa: „Skaudamą vietą šildome, atpalaiduojame įsitempusį raumenį, taip gerėja kraujotaka, nervas ima atsistatinėti. Galvos smegenyse išsiskiria įvairios biologiškai aktyvios medžiagos, kurios keičia mūsų suvokimą apie skausmą, keičia mūsų nuotaiką, suteikia mums viltį, kad galime jaustis geriau. Tad šiame gydymo procese kartu keičiame ir mintis – skiriame psichoterapiją arba audiovizualines, binauralines relaksacijas ar kita.“
purvo-mineraline-vonia.JPG
Gydytojas pastebi, jog kartais sanatorijoje susiduriama su pasakymais, kad relaksacijos procedūros esą nereikalingos, tačiau taip manyti, pasak A. Balčiau, klaidinga: „Organizme be nervų sistemos ir smegenų žievės jokie procesai nevyksta – viskas tarpusavyje yra susiję. Relaksacijos procedūros reikalingos tam, kad įjungtume sveikimo mechanizmus organizme. Privalu suprasti, kad mūsų protas – galingas ginklas kovojant su įvairiomis ligomis ir norint pasveikti, tad nenuvertinkite jo galios.“
KUO YPATINGI LIETUVOS KURORTAI?
haloterapija.jpg
Sanatorinis gydymas kurorte ženkliai skiriasi nuo gydymo miestuose: „Reabilitacija dideliuose miestuose sukelia pernelyg daug rūpesčių, žmogus negali tinkamai atsipalaiduoti, o tai juk labai svarbu norint pasijusti geriau, sustiprinti sveikatą. Kokie tai rūpesčiai, paklausite jūs? Vos tik prabudęs žmogus turi galvoti: ką aš valgysiu, kaip nuvažiuosiu, ar bus, kur statyti automobilį, ar nepavėluos autobusas, kiek laiko truks procedūra, kaip aš po to grįšiu namo ir panašiai. Žmogus nė pats to gerai nesuvokdamas apkrauna save bereikalingomis mintimis. Sanatorijoje viskas kitaip – čia jūs galite visapusiškai atsipalaiduoti. O kur dar aplinka? Viskas gražu, švaru, tvarkinga, lauke – grynas oras, miškas, gamta. Kai esi apsuptas dėmesio, personalo rūpesčio ir susikoncentruoji į savo kūną, mintis, sveikimo procesą – efektas būna akivaizdus“, – teigia A. Balčius.
standard-dvivietis-kambarys-druskininkai.jpg
„Eglės sanatorijoje“ naudojami natūralūs gamtiniai veiksniai yra derinami su moderniomis šiuolaikinėmis technologijomis, kineziterapija, psichoterapija, ergoterapija ir daugeliu kitų. Visa tai kartu yra „Eglės sanatorijos“ veiklos pagrindas, padedantis visapusiškai gydyti įvairius susirgimus, stiprinti organizmą, susigrąžinti arba palaikyti puikią savijautą.
Daugiau informacijos ir rezervacija telefonu +370 313 60 220 arba sanatorija.lt
Remiamas turinys