PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Laisvalaikis2020 m. Gegužės 30 d. 17:07

Gy­ve­ni­mas su­si­dėjus. Mo­te­ris tik iš­nuo­mo­ta?

Šiauliai

Kodėl vi­sos pa­sa­kos bai­gia­si ves­tuvė­mis? Todėl, kad po ves­tu­vių bai­gia­si vi­sos pa­sa­kos. Mo­te­rys gin­či­ja­si, kam nau­din­gesnė san­tuo­ka – vy­rui ar žmo­nai. (User15285612 nuotr.)

Jurgita KastėnėŠaltinis: Etaplius.lt


132516

„Ką jums davė san­tuo­ka? Ne­kal­bu apie kaž­ko­kias fi­nan­si­nes ga­li­my­bes, sta­bi­lumą. Tie­siog klau­si­mas – ką ne­ma­te­ria­laus su­teikė san­tuo­ka? Stip­resnį ryšį? Di­desnį pa­si­tikė­jimą? O gal nie­kas ne­pa­si­keitė?“ – vie­no­je feis­bu­ko grupė­je pa­klausė Ilo­na, pri­dur­da­ma be­si­gai­lin­ti, kad iš­tekė­jo: dar­bo na­muo­se pa­daugė­jo, o meilės – ne. Ar jai ne­pa­si­sekė, o gal tik­rai san­tuo­ka la­biau nau­din­gesnė vy­rams?

Vieną kartą teka tik tinginės?

Visas būrys merginų tikino, kad jų gyvenime susituokus nepasikeitė niekas. Gal tik, pristatant antrąją pusę, maloniau pasakyti, kad jis – sutuoktinis, o ne šiaip draugas, sugyventinis.

Tačiau Evelinai šis klausimas patiko: „Štai būtent – gyveni su vyru, gimdai jam vaikus, bet kas tu jam?“

Jolita tikino nevartojanti žodžio „sugyventinis“. Jei kas nors paklausia, atsako: „Mano žmogus.“ Bet jos vaikų tėvas kartais ją pataiso, kad yra jos vyras, ir tada kyla konfliktas. Ji ima aiškinti, kad jis jai ne vyras, o sugyventinis. Tada šis „ne vyras“ pyksta dėl kabinėjimosi prie žodžių, bet kažkodėl jos vis tiek neveda.

„Aš tai atsakau, kad jis man tik išnuomotas meilužis“, – merginas prajuokino Laura. Nes, jos įsitikinimu, susituokus įgyji statusą, tave labiau visuomenė gerbia. O kai nesi susituokusi, tai pati esi tarsi išnuomota...

Inga pasidalijo liūdesiu, kad santuoka jai padovanojo tik daug nuoskaudų, sutryptą savivertę, skausmo puokštę. Jai paantrino Deimantė, kad ją nevykusi santuoka visam gyvenimui atbaidė nuo naujos santuokos. Todėl dabar ji mielai yra sugyventinė, tuoktis atsisako ir visada atsisakys.

O Ina paatviravo, kad vyras laukė šešerius metus, kol ji pasakys „Taip“. Nes ji į santuoką žiūri labai rimtai –
kaip į įsipareigojimą iki gyvenimo pabaigos. „Bet gal aš klystu? Mano advokatė sako, kad vieną kartą teka tik tinginės“, – merginas prajuokino ji.

Santuoka apdovanojo ramybe ir saugumu

O Mildai patinka būti ištekėjusiai. Nes vyro darbovietėje į ją žiūrima pagarbiau, ne kaip į eilinę vyro draugę. Be to, ištekėjusi ji tapo ramesnė. Nes žino, kad jei nutiks nelaimė, gaus visą informaciją iš ligoninės personalo ir pan. Ir jos vyras pasikeitė į gera – surimtėjo, tapo brandesnis. „Jis gi dabar vyras, tai pasipūtęs kaip povas“, –
juokėsi ji.

Bet Ieva nesutiko. „Pagarba? Na, moterys, nejuokinkite. Jeigu jūsų negerbė iki santuokos, tai kodėl turėtų gerbti po jos?“ – klausė ji. Ievos įsitikinimu, jei esi su tinkamu žmogumi, tai santuoka nieko nepakeičia. Nepradedi nei labiau mylėti, nei gerbti, nei pasitikėti. Jei to nebuvo iki santuokos, ir po jos nebus. „Ramybę mano santuoka gal tik mano tėvams suteikė. Nebesijaudina, kad liksiu senmerge“, – juokėsi Ieva.

Pasiūlymas tekėti – pagarba

Į moterų diskusiją įsijungusi Žydrūnė pasidalijo savo nuomone. Jai atrodo, kad kai vyras pasiperša moteriai, išreiškia jai kuo didžiausią pagarbą. „Duodamas savo pavardę, vyras pasako, kad mes esame lygiaverčiai partneriai, kad tu esi mano gyvenimo žmogus. Aišku, gyvenime nutinka visko. Bet sutikite su tuo, kad jei vyras ryžtasi vedyboms, tikrai galvoja, kad esi ta vienintelė ir verta būti šalia jo“, – sakė ji.

Sandros nuomone, jei moteris ginčija, kad jai nesvarbu, ištekėjusi ar ne, giliai širdyje žino, kad vyras jos niekada neves. Nes jis nemato joje žmonos, nepasitiki. „Ir visiškai aišku, kad jis ieško, kuri patiks labiau. Tada ir ves. Tokia karti tiesa“, – rašė ji.

Gerda pasidalijo dar kitokiu požiūriu. „Neturime dar vaikų, bet ir aš, ir vyras visada sakėme, kad nenorėtume, jog vienas iš mūsų turėtų skirtingą pavardę, kai vaikai eis į mokyklą. Arba kad jie girdėtų, kai kažkas į mane kreiptųsi kaip į sugyventinę, draugę. Man santuoka suteikė tokį „dabar mes šeima“ jausmą. Ir tada pajutau, kad dabar mes jau pasirengę turėti vaikų ir atsakingai kurti visus planus kartu. Be jokių klaustukų galvoje“, – sakė ji.

Bet Julija patyrė, kad po santuokos vyrui ėmė atrodyti, kad turi į ją daugiau teisių, o ji namuose privalo turėti daugiau pareigų. Būtent dėl to kyla daugiau ginčų.

„Tai jūsų vyras nebrandus“, – atšovė Agnė, pridurdama, kad vyrai, kurie yra lengvabūdžiai, iš žmonos daugiau reikalauja, nei patys duoda šeimai.

Santuoka suteikė laisvę

Viktorijos nuomone, jei moteris nenori ištekėti, tai jau kažkas negerai. Gal ji tik drugelis, nori malonumo tik sau. Nes vyrų, kurie nori vesti, šiais laikais tikrai mažai. Ir jei jis siūlo tekėti, bet moteris nesutinka, reiškia, kad ji lengvabūdė. O gal nenori tiesiai vyrui pasakyti, kad naudojasi juo, kad, progai pasitaikius, pabėgs.

Moteris gynė nuomonę, kad šiais laikais santuoka –
atgyvena. Juk tiek porų išsiskyrusių, vaikų pilni pakampiai primėtytų, nebereikalingų tėvams.

„Tai todėl, kad vyrai po vestuvių iškart pasikeičia. Užkariavo, žino, kad dabar nebepabėgs, tai tik guli ant sofos ir reikalauja visokių paslaugų“, – pareiškė Vilma.

Bet akmenį į moterų daržą įmetė Ramunė. „Ne visada vyrai kalti. Moterys taip nori ištekėti, kad būna gerutės, švelnutės. O jau kai žiedas ant piršto, raganomis tampa. Ne vieną tokią moterį žinau“, – sakė ji.

Veronika nukirto, kad santuoka labiau nualina moteris, ne vyrus. Nes jei serga abu, tai kas valgyti gamina? Ogi moteris. „Žinote santuokų, kuriose, kai moteris suserga, vyras pasilieka, slaugo žmoną? Aš daugiau žinau tokių, kad vyras išsyk pabėga. Arba jei gimsta neįgalus vaikas, vyras dar dažniau pabėga. Tad nereikia kaltinti moterų. Vyrai bėga nuo sunkumų, net jei susituokę“, –
sakė ji.

Ir Laura antrino, kad visos pasakos baigiasi vestuvėmis, todėl nereikia savarankiškai šiuolaikinei moteriai vyro, kad galėtų išgyventi šiame pasaulyje. „Tikrai negalite nieko duoti vienas kitam be saugumo. Pokyčiai susituokus vyksta, kai abu žino, kad gaus adekvačiai tiek, kiek įdėjo į santykius“, – sakė ji.

O Karolina pasidalijo, kad santuoka jai suteikė laisvę. „Tik vyras skatino eiti, daryti, bandyti. Sakė, kad jei nugriuvau, turiu pakelti šikną ir eiti toliau. Ir dar – santuoka davė ramybės jausmą, savotišką poilsį, daug naujos patirties visuose gyvenimiškuose klausimuose. Vienai man sunku nuspręsti dėl elementarių dalykų, bet dviese pasistatyti namus šeimai visada lengviau“, – sakė ji.