PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualu2020 m. Balandžio 27 d. 11:45

Grožio specialistės atranda karantino privalumus

Klaipėda

Iš palaimingos kelionės Tenerifėje grįžusi R. Stankevičienė nesitikėjo, jog pasaulis užsidarys nežinia kuriam laikui. Asmeninio archyvo nuotr.

Reporteris AgnėŠaltinis: Etaplius.lt


127778

Pandemija sustabdė verslą – karantino laikotarpiu nedirba ir grožio specialistės. Moterys, visada trokštančios būti patrauklios, pasigedo jų paslaugų. Grožio specialistės išgyvena dėl priverstinių atostogų, negautų pajamų, tačiau guodžiasi, kad sulėtėjusiame gyvenime atrado naujų užsiėmimų, gali daryti tai, ką nori.

Atnaujino kabinetą ir žinias

Gargždiškė kosmetikė Reda Stankevičienė, dirbanti pagal verslo liudijimą, grožio procedūrų savo kabinete neteikia jau nuo kovo mėnesio. Ji šyptelėjo, jog niekada per 21 darbo metus tiek ilgai neatostogavusi. O juk planavo poilsiauti tik porą savaičių ir grįžti į darbą, tačiau pandemija pakeitė situaciją. Po smagių atostogų Tenerifėje ištiko šokas. Sugrįžus teko abiem su vyru izoliuotis, po to – karantino suvaržymai. Taigi priverstinė prastova. „Labai pasiilgau savo darbo, klienčių, kurios irgi manęs teiraujasi, kada pradėsiu dirbti – joms reikia grožio paslaugų“, – atskleidė kosmetikė. Ji kasdien klausosi žinių apie koronaviruso infekcijos plitimą, karantiną ir laukia viltingų prognozių. Praėjusią savaitę nudžiugo išgirdusi, jog ir Lietuvoje žadama švelninti jo suvaržymus.

„Dirba tik mano vyras: ant jo pečių – žmona ir du sūnūs – jaučiuosi nekaip“, – prisipažino R. Stankevičienė, daugiau nei mėnesį negaunanti pajamų. Tačiau slegia ne tik finansiniai rūpesčiai: kosmetikės darbas – tai jos saviraiška, pomėgis. „Negaliu būti namų šeimininkė – pasiilgau mėgstamos veiklos“, – prasitarė ji.

Tačiau R. Stankevičienė atrado ir karantino privalumų. Nauja situacija išprovokavo mintį atnaujinti savo kabinetą. Dabar atsipalaidavusi nuo darbo, kuris buvo intensyvus, gilinasi į savo profesijos subtilybes. „Socialiniuose tinkluose bendrauju su grožio specialistėmis, kurios anksčiau organizuodavo mokymus, o dabar bendraujame nuotoliniu būdu, – atskleidė pašnekovė. – Ieškau naujovių šioje grožio srityje ir internete. Taigi jaučiuosi sužinojusi naujų dalykų, kuriuos pritaikysiu savo darbe, nudžiugindama klientes.“

R. Stankevičienė viliasi, jog netrukus bus leista teikti grožio paslaugas. Ji neįsivaizduoja, kaip įsibėgės veikla, tačiau jau nusprendusi nedidinti kainų, nes ir moterims dėl karantino striuka su pinigais. Kosmetikė galvoja, kaip reikėtų reguliuoti klienčių srautus, kurie atsirastų dėl didelio poreikio pasigražinti.

nuotrauka-prie-str-apie-antakius.jpg

Atsivėrusios galimybės

„Tokių atostogų nesu turėjusi, – prisipažino kirpėja Redvita Šertvytė iš Gargždų. – Nesiskundžiu, nes iki karantino nuolat skubėjau į darbą – nebuvo laiko atsipalaiduoti.“ Dabar ji svečiuojasi kaime pas seserį ir daro tai, ko anksčiau negalėjo: rytais grožisi tekančia saule, klausosi paukščių čiulbėjimo, pastebėjusi gražų gamtos vaizdą įsiamžina. Ji nevengia ir žemės darbų.

Tačiau Redvitai karantinas baisus dėl to, kad trūkinėja ryšiai tarp žmonių – jie nebegali bendrauti. „Ir anksčiau trūko bendravimo, o dabar visi vaikšto su kaukėmis – net atpažinti sunku, gali apnikti sociofobija. Prireikus paslaugos, atneša žmogus daiktą į kiemą ir nueina“, – kalbėjo pašnekovė.

Slegia ir nežinomybė, o kas bus ateityje? Kiek tęsis karantinas – koronaviruso plitimas? Neaišku, kada galės dirbti savo mielą darbą, ir kaip klostysis padėtis pasaulyje – visokie samprotavimai sklinda.

Pagal individualios veiklos pažymą dirbanti kirpėja penkta savaitė nieko neuždirba. „Tai didelis finansinis praradimas, o mokesčius reikės mokėti, taip pat pirkti medžiagas“, – kalbėjo R. Šertvytė. Ji, kaip ir kolegės, kreipėsi į Užimtumo tarnybą dėl valstybės paramos.

Kirpėja neįsivaizduoja, kaip pasibaigus karantinui teks dirbti. Ir dabar jai skambina moterys, prašydamos patarimo, kaip pačioms nusidažyti plaukus. Šukuosenų namuose joms nereikia – vis tiek niekur viešumoje negali pasirodyti.

R. Šertvytė griežtai laikosi karantino taisyklių: jam prasidėjus, dvi savaites praleido namuose Gargžduose, kol įsitikino, jog neinfekuota, ir tik tada atvyko į kaimą. Taigi laikysis ir dirbdama. „Ir anksčiau reikėjo naudoti dezinfekcinį skystį, o dabar teks dvigubai daugiau. Neįsivaizduoju darbo su kauke, skydeliu. O kaip reikės sureguliuoti klienčių srautą?“ – svarstė R. Šertvytė.