Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Petras SkutulasŠaltinis: Etaplius.lt
Kas Pagėgiuose nepažįsta Jelenos Jankauskienės? Ji grožio salono „Pas Jeleną“ savininkė ir šio salono kirpėja, vizažistė, stilistė. Dar fotografuoja ir užsiima išskirtiniu piešimu ant veido… Pagėgiškė unikaliais savo darbais stebina ne tik vietos gyventojus, jos darbai pripažįstami ir tarptautiniuose konkursuose.
Per šį COVID-19 pandemijos laikotarpį pagėgiškė nesėdėjo sudėjusi rankų, net atvirkščiai – dar labiau įsitraukė į grožio srities veiklas, tobulinosi ir dalyvavo konkursuose nuotoliniu būdu.
Visų galų meistrė
Konkursuose J. Jankauskienė vyksta demonstruoti tiek visažistės, tiek kirpėjos gabumų, išmanyti turi ir stilistiką. Specialistės aiškinimu, visos šios sritys yra tarpusavyje susijusios, todėl vienos srities profesionalu, pavyzdžiui būti gera kirpėja, nepakanka. „Kai mes ruošiamės jubiliejui, vestuvėms ar kitai šventei, viskas prasideda nuo suknelės ir jos stiliaus. Konkursuose svarbi ir tema, kuria remdamasi suformuoju bendrą įvaizdį. O tai sudaro ir plaukai, ir makiažas, ir dar aksesuarai“, – pasakoja J. Jankauskienė. Kad viso to pasiektų, jai prireikė nemažai laiko besimokant, gilinant žinias grožio srityje. „Konkursuose yra pristatomas modelis, jis padažomas, sukuriamas įvaizdis. Tam reikia komandos, kurioje dirbtų ir visažistas, ir stilistas ar kitas profesionalas. Tačiau visa tai gali daryti ir pats. Kai tai jau sugebi, dirbti darosi dar įdomiau“, – tvirtina specialistė. Pavyzdžiui, konkurse Tauragėje, kuriame iškovojo 1-ąją vietą, J. Jankauskienė viską darė pati: dažė suknelę, po to ją klijavo, kūrė papuošalus. Tačiau, anot meistrės, komandinis darbas jai taip pat nėra svetimas.
J. Jankauskienė dar užsiminė, kad konkursuose dažniausiai yra atliekamas įprastas makiažas ar plaukų kirpimas, tačiau privalu atsižvelgti į naujausias mados tendencijas. Yra ir kategorijos, kuriose reikia pademonstruoti kūrybiškumą ir fantaziją. Meistrė pastebėjo, kad jos darbus labiau vertina Europoje, o kitur, pavyzdžiui, Ukrainoje, vis dar vyrauja klasika, jaučiamas kuklumas ir santūrumas. J. Jankauskienės darbuose dažniausiai vyrauja ryškios spalvos, išskirtinis dizainas.
abi.jpg
Konkursai, anot jos didžiulis išbandymas meistrui, todėl ne visi tam ir pasiryžta. Jai pačiai tai galimybė mokytis iš profesionalų, būti įvertintai garsiausių pasaulio čempionų. „Pirmieji konkursai kėlė daug nerimo ir baimės, nes nežinojai, kaip viskas bus. Dabar jau kitaip… Pirmieji kartai įsiminė labiausiai. Bemiegės naktys ir pasvarstymai, kad tik teptukas neiškristų iš rankų. Žinoma, konkursai visi išskirtiniai, reikalauja daug pasiruošimo. Tai „juodas“ darbas, bet man patinka. Jų metu gali parodyti save ir būti įvertinta čempionų“, – patirtimi dalijosi pašnekovė.
Kirpėja būti nenorėjo
Pasakodama apie karjeros pradžią, pašnekovė atviravo, jog kirpėjos amatas – ne iš pašaukimo, bet atvirkščiai. Anot J. Jankauskienės, nebuvo kito pasirinkimo. Dar po mokyklos baigimo, kai teko rinktis gyvenimo kryptį, moteriai likimas buvo kiek neteisingas, bet sėkmingas. „Išskirtinių gabumų niekada neturėjau. Visada gražiai piešiau, mėgstu fotografuoti iki šiol… Kirpėja tapau atsitiktinai. Neįstojau į universitetą, o tada svarsčiau, kad tada mokysiuosi kirpti plaukus, tačiau niekada nemaniau, kad dirbsiu dar ir su veidu ir plaukais“, – pasakojo pagėgiškė.
Ilgainiui susižavėjo kirpėjos darbu bei panoro sudalyvauti ir pirmuosiuose grožio konkursuose. Tik, anot J. Jankauskienės, žinių buvo per maža, teko gilintis į spalvų reikšmę, stilistiką, išmokti kitų grožio paslapčių, net ir šiek tiek psichologijos. Kirpėjos specialybė, anot pašnekovės, tuomet jai tikrai neatrodė, kaip svajonių darbas, tačiau šiandien ji mąsto priešingai – džiaugiasi atradusi save, savo mylimą veiklą.
Naujovių pasiūlo ir klientėms
J. Jankauskienė vertinama meistrė Pagėgių gyventojų. Tačiau prie salono durų nusidriekusių eilių tikrai nėra. Anot jos, kirpėją klientai renkasi patys. O ir Pagėgiuose jos salonas nėra vienintelis, todėl moterys gražina ten, kur joms patinka. „Pas mus Pagėgiuose yra keturios kirpyklos. Visos turime darbus, su kolegėmis glaudžiai bendradarbiaujame. Jas dažnai skatinu kartu su manimi dalyvauti konkursuose. Aišku, kartais gal ir įkyriu žmonėms su savo pasiūlymais…“, – sako specialistė.
Daug keliaujanti, išmananti apie madas ir stilių, J. Jankauskienė visada turi ką pasiūlyti naujo savo klientėms. Be to, pagėgiškės nėra jau tokios kuklios moterys, kaip gali pasirodyti. „Aš pasiūlau, pakonsultuoju. Ypač rudenį moterys mėgsta keisti šukuoseną. Žinoma, tai nereiškia, kad visas dažau ryškiai, ką galima pastebėti mano darbuose. Turiu įvairių klienčių, tarp kurių yra ir kuklių moterų, kurioms nerūpi ekstravagancija”, – pastebi J. Jankauskienė.
Kokios yra Pagėgių moterys, anot meistrės, išskirti sudėtinga. Apskritai moterys, anot pašnekovės, labai individualios, nenuspėjamos, labai įvairios ir skirtingų charakterių savybių. „Gal kitiems atrodo, kad mažame miestelyje nieko nereikia, tačiau tai netiesa. Moterys kiek prisibijo naujovių, tačiau išbandžiusios – be galo džiaugiasi. Žmonės pas mus labai sunkiai priima naujoves. Ir kalbu ne tik apie Pagėgius“, – sakė kirpėja.
Dėkinga bendruomenei
J. Jankauskienės pergalėmis džiaugiasi ne tik artimieji, bet ir visa krašto bendruomenė. Palaikymą ji jaučia girdėdama gražius žodžius ir sulaukusi pagalbos. Mat besiruošdama konkursams, meistrei dažnai prireikia įvairiausių medžiagų, drabužių ar kitų priemonių, o gyventojai mielai su ja tuo pasidalina. Už tai J. Jankauskienė – dėkinga. „Kai pradėjau dalyvauti konkursuose, kartu su manimi įsitraukė daug žmonų. Dažnai prireikia tam tikrų medžiagų, tad apie tai pranešu socialiniame tinkle ir sulaukiu pagalbos. Džiaugiuosi. Kas atneša kokią suknelę, kažkada reikėjo plunksnų, o nesenai ir odos gabaliukų… Įsitraukė net ir giminės, kurie taip pat siunčia įvairiausius karoliukus darbams“, – atviravo grožio salono savininkė.
gimnazija.jpg
J. Jankauskienė įsitraukia ir į kūrybinę veiklą Pagėgiuose. Pavyzdžiui, pernai Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijoje Helovino šventės proga gimnazistams demonstravo meniškus sugebėjimus piešdama ant veido. „Piešiau kelioms moksleivėms ant veidų pertraukų metu. Kam buvo įdomu, galėjo pasižiūrėti iš arčiau kaip vyksta procesas ir patys įsitraukti. Vėliau dariau fotosesiją. Ši šaka – piešimas ant veido – nėra nauja sritis. Užsienyje labai populiaru ir ten varžybos jau senai tokios vyksta, bet pas mus daugelis tuo užsiima labai paprastai“, – pasakojo specialistė.
Piešimu ant veidu J. Jankauskienė užsiima trejus metus. Pirmą kartą piešimo ant veido ir kūno festivalis suorganizuotas Lietuvoje tik pernai, kuriame meistrė užėmė trečią vietą.
Užsispyrusi, charizmatiška moteris
Tie, kas pažįsta J. Jankauskienę tikriausiai pritars, kad ši moteris ne tik charizmatiška, bet ir įkvepianti, motyvuojanti ir kupina energijos siekti svajonių. Ji pripažįsta, kad ne visada tokia buvo, tačiau su laiku ji pakeitė mąstymą ir požiūrį į save ir aplinkinius. „Metai eina, o džiaugsmo norisi daugiau. Jaunystėje norisi to ir ano, bet juk reikia džiaugtis šia diena, tuo ką jau turi. O, kuo daugiau turi džiaugsmo, juo gali pasidalinti ir su kitais. Tai manau ir užkrečia“ – atviravo kirpėja. Moteris pastebi, kad daugelis laukia, kol sėkmė nukris ant lėkštutės, tačiau nenukrenta. Tad tik intensyvus darbas ir užsispyrimas padės pasiekti neįmanomo. „Aš supratau, kad viso to reikia man, ne kitiems, todėl stengiuosi to ir siekti. Pamenu, į Kijevą išvykau viena. Sėdau Lumpėnuose į autobusą ir išvažiavau į Vilnių, o iš ten į Kijevą ir į konkursą. Galbūt kažkada būčiau neišdrįsusi, bet jau senai nebelaukiu, kol nukris stebuklas. Kai matau pasisekimus kitų meistrų, mane jie skatina tobulėti. Buvo laikas, kai plojau jiems ir netikėjau, kad galiu būti vieną iš jų“, – pasakojo J. Jankauskienė.