Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
anonymous anonymousŠaltinis: Etaplius.lt
Eglė Tamulytė (dar žinoma kaip Shaltmira) galėtų būti drąsios menininkės pavyzdys. Palikusi šurmuliuojantį sostinės gyvenimą ir išsikėlusi į provinciją, ji ėmėsi visuomeninių iniciatyvų ir nepabūgo sunkumų vardan kilnaus tikslo. Gražios gamtos apsuptyje esantį, mažame Griškabūdžio miestelyje įsikūrusį „pastatą-vaiduoklį”, menininkė tikisi paversti atvira jaunimo erdve ir meno studija. Jaunimas jau dabar padeda ir įsitraukia į remonto darbus, tačiau trūksta lėšų.
Atvira erdvė jaunimui
Eglė teigia, kad meno studija būtų ne tik jaunimo laisvalaikio užimtumo centras.
Čia galėtų vykti įvairios edukacinės programos, seminarai, konferencijos, būtų kviečiami įvairūs menininkai, kurie dalyvautų įvairiose vaikų lavinimo per meno raišką programose. Šie meno kupini namai pagyvintų ir patį miestelį. Čia galėtų atvykti ir jaunimas iš didmiesčių, veikti vasaros stovyklos. Ateityje planuojama kviestis svečius vedančius aktualius mokymus ir edukacijas jaunimui. Ateities vizijose ir tarptautinio ne tik regioninės reikšmės plenerai, bet ir tarptautinio mąsto renginiai, menininkų dirbtuvės ir rezidencijos.
Meno kūrinius mainys į langus ir duris
„Dabar piešiu naujas drobes su viltimi, kad atsiras rėmėjų, su kuriais galėsiu išmainyti meno kūrinius į reikiamas priemones būsimai jaunimo erdvei remontuoti. Čia galėtų klestėti kūrybinis jaunimo gyvenimas. Visi žinome, koks svarbus jaunimo užimtumas provincijoje. Tai nebūtų tik meno studija, tai būtų atviros durys savęs pažinimui, sveikos gyvensenos mokymuisi ir savo laiko įprasminimui per kūrybines išraiškos priemones“, – sako Eglė.
Šiuo metu Eglė renka lėšas elektros įvedimui ir išvedžiojimui, apšiltinimui dviejų pagrindinių patalpų ir jose esančių langų keitimui bei stogo tvarkymui. Anot jos, būtina sutvarkyti būtiniausius dalykus iki rudens, mokslo metų pradžios.
Paramos trūkumas stabdo svarbius darbus
„Šiuo metu turime daug problemų. Nors įsivedėme kanalizaciją, elektrą vis dar skolinamės iš Griškabūdžio klebonijos, reikėtų atnaujinti duris ir langus dėl saugumo, taisyti stogą ir apšiltinti patalpas.
„Gyvenimo mokykloje“ (įstaigos pavadinimas) susitiks profesionalai ir vietinis jaunimas, vieni atvažiuos čia dirbti ir kurti, kiti – ateis iš jų pasimokyti. Iš tikrųjų – visi mokysimės vieni iš kitų. Turbūt niekam ne paslaptis, kad jauniems žmonėms iškyla savęs realizavimo klausimas, branda – sudėtingas gyvenimo etapas dažnai privedantis prie įvairių eksperimentų. Mano tikslas būtų atverti jaunimui duris ir parodyti, kad galima gyventi kitaip, kad galima kurti ir pamilti gyvenimą“, – sako Eglė.
Nuo Shaltmiros iki Aglaja Ray
Nors pastatui dar trūksta begalės dalykų, tai nekliudo surengti „Gyvenimo mokykloje” meno parodas. Eglė Tamulytė suorganizavusi parodą „Pabaigos laikai” patalpose užbaigė savo kūrybos etapą kaip Shaltmira (kūrybinis slapyvardis). Nuo šiol mes ją atrandame Aglaja Ray vardu. Ką jis reiškia? Menininkė teigia, kad gavo apreiškimą iš Dievo, kad tai yra jos naujas kūrybinis vardas ir kartu paraginimą jį naudoti. Aglaja iš graikų kalbos (Greek Grace Aglaia (Ἀγλαΐα)) reiškia „nepakartojama“, „švytinčioji“, o Ray – iš anglų kalbos “spindulys”.
Pirmoji paroda ir asmenybės virsmas
„Nuo šiol kuriu su šiuo nauju vardu. Noriu, kad mano kūriniai įneštų į namus ir gyvenimus daugiau šviesos ir džiaugsmo. Noriu kurti ir pardavusi kūrinius investuoti į meno studijos ir jaunimo erdvės Griškabūdyje kūrimą, renovaciją ir išlaikymą. Tikiu, kad viskas yra įmanoma. Noriu parodyti savo kraštiečiams, vietiniam jaunimui ir vaikams, kad nesvarbu kur esame, galime kurti ir rasti savo kūrybos gerbėjų visame pasaulyje.Tikiu, kad štai šiuos naujus kūrinius išmainysiu į langus ir naują stogą. Manau, kad tai yra šauni idėja tiek norintiems paremti šią mažame miestelyje vykstančią iniciatyvą, tiek trokštantiems papildyti savo namus nauju kūriniu, taip pat laimėjimas ir mūsų „Gyvenimo Mokyklai”, kurioje darbai niekada nesibaigia.
Iš arčiau darbus Eglės Tamulytės darbus galima apžiūrėti čia: https://www.gyvenimo-mokykla.com/galerija.html
Pasaulį išmaišiusi menininkė
Studijų metu Eglei teko nemažai keliauti su personalinėmis parodomis ir kūrybiniais projektais po pasaulį, kol nuotoliniu būdu tęsė magistrantūros studijas VDA. menininkė yra laimėjusi prestižinę Ary Stillman premiją, taip pat gavo stipendiją iš Lietuvos Kultūros Tarybos vykdyti meninei veiklai. Kultūros Ministras Eglei suteikė meno kūrėjos statusą. Ji surengė daugybę parodų ir performansų visame pasaulyje, dvejus metus stažavosi Berlyne, po to tris mėnesius Los Andžele ir Niujorke, apie metus – Meksiko mieste.
Parodos visoje Europoje
„Parodas surengiau beveik visuose Europos miestuose, taip pat svečiavausi su kūrybinių mainų programa Serbijoje, savo darbus pristačiau Bogotoje (Kolumbija), Austine (Teksasas), Malmo (Švedija), Atėnuose, Paryžiuje. Surengiau performansus Las Vegase, prie Didžiojo Kanjono Arizonoje, Albukurkyje (Naujajame Meksike)“, – apie savo patirtis pasakoja Eglė.
Nori dalintis patirtimi ir kurti gerbūvį bendruomenei
Šias patirtis ir savo išsilavinimą Eglė nori pritaikyti įkurdama kūrybinę erdvę savo gimtajame krašte neveltui.
„Norisi pasidalinti savo sukauptomis žiniomis su vietine bendruomene ir augančia jaunąja karta, įkvėpti ir suteikti motyvacijos tobulėti, skatinti siekti tikslų, savirealizacijos. Noriu savo pavyzdžiu užkrėsti ir kitus lietuvius esančius užsienyje, kad verta grįžti į Lietuvą ir imtis iniciatyvų savuose kraštuose, juk ne veltui čia gimėme. Tikiu, kad įdėjus pastangų, valios ir atkaklumo galima pasiekti neįtikėtinai gerų rezultatų“, – teigia meninkė.
Informacija, norintiems paremti:
info@gyvenimo-mokykla.com
+37069529480
Šaltmiros gyvenimo mokykla
LT327300010159810957
Paramos gavėjas nuo 2019-12-31
Juridinio asmens kodas: 305224051
PayPal: info@gyvenimo-mokykla.com
https://www.gyvenimo-mokykla.com/parama1.html
„Gyvenimo mokyklos“ pokyčius ir remonto darbus galite sekti:https://www.facebook.com/GyvenimoMokyklaNews/
Youtube: https://www.youtube.com/playlist?list=PLRZy3tSTMXJS0lh4jtzKqKskq6_FGhK