PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Gruodžio 10 d. 18:29

„Grigeo Klaipėdos“ taršos byloje atmestas prašymas kreiptis į Konstitucinį Teismą

Klaipėda

„Grigeo Klaipėda“ / ELTA

EtapliusŠaltinis: BNS


333597

Tęsdamas bendrovės „Grigeo Klaipėda“ Kuršių marių taršos bylos nagrinėjimą, Šiaulių apygardos teismas antradienį atmetė prašymą kreiptis į Konstitucinį Teismą, siekiant išsiaiškinti, ar Aplinkos apsaugos įstatymas atitinka Konstituciją.

„Teismui nekilo abejonių dėl minimo įstatymo atitikties Konstitucijai, todėl prašymas buvo atmestas kaip nepagrįstas“, – teigiama teismo pranešime.

Siekdamas pašalinti neaiškumus ir prieštaravimus, teismas skelbia nusprendęs kitame posėdyje apklausti specialistus, kurie byloje yra pateikę skirtingus vertinimus, ataskaitas apie Kuršių marių sąsiaurio ekologinę būklę, taršą ir aplinkai padarytą žalą.

Kitas posėdis šioje byloje paskirtas ketvirtadienį.

Lapkritį dėl kadencijos pabaigos pasikeitus teisėjui, gruodžio pradžioje teismas iš naujo baigė skelbti bylos medžiagą. Toliau nagrinėjami proceso dalyvių prašymai, apklausiami specialistai.

Kuršių marių taršos byloje kaltinimai dėl piktnaudžiavimo, dokumentų klastojimo ir disponavimo jais, aplinkos apsaugos taisyklių pažeidimų pareikšti bendrovei „Grigeo Klaipėda“ ir dar 14-ai esamų bei buvusių jos darbuotojų.

Tarp kaltinamųjų – pagrindinis „Grigeo“ grupės savininkas ir valdybos pirmininkas Gintautas Pangonis, dabartinis „Grigeo Klaipėda“ vadovas Tomas Eikinas, trys ankstesni šios įmonės vadovai ir kiti asmenys.

Gamtai padarytą žalą nustatęs Aplinkos apsaugos departamentas bendrovei šioje baudžiamojoje byloje yra pateikęs daugiau kaip 48 mln. eurų civilinį ieškinį.

„Grigeo Klaipėdos“ tarša į viešumą iškilo 2020 metų sausį.

Ikiteisminis tyrimas pradėtas įtarus, kad į Kuršių marias patenka nevalytos gamybinės nuotekos, o su tuo susijusi bendrovės dokumentacija gali būti klastojama. Įtariama, jog įmonė nuotekas į Kuršių maras slapta leido ne vienerius metus.

#KLAIPĖDA#GRIGEO#TARŠA#KURŠIŲ#MARIOS