Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt
Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymas savivaldybes įpareigoja dalyvauti ir bendradarbiauti užtikrinant viešąją tvarką, kuriant ir įgyvendinant nusikaltimų prevencijos priemones. Kiekvienais metais Utenos rajono savivaldybės taryba prevencijos programai vykdyti skiria apie 100 tūkst. eurų, iš kurių yra finansuojamos vaizdo stebėjimo priemonės, pagalbos mygtukų paslauga, nusikaltimų ir administracinių nusižengimų prevencinės veiklos projektai. Utenos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas (AVPK) dar šių metų vasarį kreipėsi į Utenos rajono savivaldybės administraciją dėl greičio matavimų prietaisų įsigijimo. Utenos rajono savivaldybės tarybos sprendimu buvo skirtos lėšos (11tūkst. Eur) lazerinio greičio matavimo ir skaitmeninio vaizdo prietaiso pirkimui.
Viešosios tvarkos skyrius inicijavo prietaiso pirkimą. Jau spalio mėnesį prietaisas buvo įsigytas. Tai – nešiojamas lazerinis greičio matavimo ir skaitmeninio vaizdo prietaisas „TruCAM II“ (vertė – 12523,80 Eur).
„Tru CAM II“ yra pažangiausia vaizdo fiksavimo ir greičio matavimo priemonė šiuo metu siūloma rinkoje. Prietaisas ne tik matuoja greitį, bet ir įrašo didelės raiškos vaizdo įrašą bei statinius vaizdus, kuriuose fiksuojamas greičio viršijimas arba tikėtinas pažeidimas ir taip sukuriami nenuginčijami įrodymai dėl padaryto administracinio nusižengimo. „Tru CAM II“ prietaise yra naktinio pažeidimų fiksavimo galimybė. Dieną ir naktį fiksuoja aukštos kokybės greičio viršijimo nuotraukas ir vaizdo įrašus naudodami automatinį fokusavimą, automatinę diafragmą ir savaime prisitaikantį išlaikymą, leidžiantį įgyti įvairiapusę patirtį įvairiomis aplinkos sąlygomis. Yra galimybė užfiksuoti ir identifikuoti tam tikrų tipų transporto priemonių vairuotojus viršijančius leistiną važiavimo greitį (pvz. motociklai). Maksimalus prietaiso matuojamas atstumas: 1,200 metrų. Jis gali dirbti iki 8 valandų be įkrovimo baterijos.
Gruodžio 9 d. „Tru CAM II“ buvo perduotas Utenos apskrities vyriausiasis policijos komisariatui bei pristatytas žiniasklaidai. Perdavime dalyvavo Utenos rajono savivaldybės atstovai – Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, savivaldybės administracijos direktorius Audrius Remeikis, Viešosios tvarkos skyriaus vedėja Jovita Strazdienė bei vyr. specialistas Mindaugas Brazauskas, Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovai – Utenos AVPK viršininkas Vytautas Vaiškūnas, viršininko pavaduotojas Vaidotas Žilys, Kelių policijos skyriaus viršininkas Rolandas Antanas Skrebiškis, skyriaus Kelių patrulių būrio specialistas Gediminas Kviklys bei Utenos rajono spaudos atstovai.
Ir Utenos rajono savivaldybės meras, ir Utenos AVPK viršininkas pabrėžė, kad prietaisas yra labai reikalingas, nes padės užtikrinti viešąją tvarką bei drausminti greičio mėgėjus. To rezultatas – mažiau nelaimių keliuose. „Tenka apgailestauti, bet sunkių nusikaltimų šiais metais Utenos apskrityje yra padaryta mažiau, nei avarijų keliuose. Per 11 mėnesių buvo įvykdyti 5 nužudymai, o štai keliuose žuvo 7 žmonės, – kalbėjo Vytautas Vaiškūnas. – Nelaimių keliuose priežastis – per didelis greitis. Tikimės, kad naujas lazerinis greičio matuoklis padės sumažinti žuvusiųjų keliuose skaičių“.
„Tru CAM II“ bus naudojamas įvairiose miesto vietose, taip pat užmiestyje. Pasak pareigūnų, vienas pavojingiausių – kelias Vilnius–Utena. Jame penktadienį ir sekmadienį galima stebėti ypatingą reiškinį: prastos būklės, primenantis geležinkelio bėgius, kelias, kuriame automobiliui aplenkti automobilį yra iššūkis, tampa trijų eismo juostų keliu... Bus stebima ir Aukštakalnio gatvė mieste, kuri po 24 val. taip pat keičia savo paskirtį: tampa lenktynių trasa. Dėmesio sulauks ir keliai kaimuose bei gyvenvietėse.
Po „Tru CAM II“ pristatymo Kelių patrulių būrio specialistas Gediminas Kviklys gatvėje pademonstravo, kaip prietaisas veikia, fiksuodamas pravažiuojančių automobilių greitį. Pasak specialisto, „Tru CAM II“ greitį užfiksuoja per 0,3 sekundės. Apgauti jį nėra jokių galimybių. Džiugu, kad per demonstravimo laiką greitį viršijusių automobilių nebuvo užfiksuota.