Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Dainiaus Labučio nuotr.
Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt
Vilniuje penktadienio vakarą išdalinti jau 21 metus skaičiuojantys Šv. Kristoforo apdovanojimai. Jau antrus metus jie iškilmingai teikiami per Vilniaus gimtadienį ir atitenka tiems, kurie savo idėjas, darbus, projektus skiria Vilniui, garsino miesto vardą Lietuvoje ir visame pasaulyje.
„Lygiai prieš 696-erius metus išmintingas Lietuvos valdovas Gediminas diktavo vienuoliui laišką. Šiame laiške buvo užkoduota Vilniaus savastis ir legenda. Mes turime didelę privilegiją gyventi mieste, kuris prasidėjo taip iškilmingai ir taip galingai - mes deklaruojame bendras vertybes, mes kviečiame geros valios žmones atvykti čia ir mes sakome, kad esame išdidūs, orūs, garbingi. Vilnius yra laisvės ir pagarbos miestas. Jaučiu dėkingumą ir pasididžiavimą, įteikdamas Šv. Kristoforo statulėlės tiems, kurie dirba vardan kitų, vardan Vilniaus, ir toliau garsina jo vardą“, - penktadienio vakarą rotušėje sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.
Šv. Kristoforo statulėlė - vienas garbingiausių apdovanojimų, teikiamas kasmet už nuopelnus miestui ir miestiečiams. Kandidatus, pasak savivaldybės pranešimo, apdovanojimams siūlė visi - vilniečiai, įmonių, mokslo ir meno pasaulio atstovai.
Už pasiekimus sporte šių metų Šv. Kristoforo apdovanojimuose buvo apdovanota irkluotoja Milda Valčiukaitė. Sportininkė šiais metais antrą kartą tapo Pasaulio irklavimo čempione. Pasiekti rezultatai garsina Lietuvos ir gimtojo miesto Vilniaus vardą visame pasaulyje.
Už kūrybą ir Vilniaus ir Lietuvos vardo garsinimą Šv. Kristoforo apsidovanojimas skirtas kino režisieriui ir prodiuseriui Arūnui Mateliui. Jo filmas „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ Lietuvos kino akademijos įvertintas kaip geriausias metų dokumentinis filmas. Šis filmas jau laimėjo 11 apdovanojimų tarptautiniuose kino festivaliuose, buvo oficialius Lietuvos kandidatas „Oskarui“.
Režisierius atsiimdamas apdovanojimą pajuokavoŠ „Visada maniau, kad šis „Oskaras“ turi būti nuogas, o jis su barzda. Yra paskaičiuota, kad Vilniuje gyvena daugiausia menininkų viename kvadratiniame kilometre. Mes, menininkai, kuriame sau, Vilniui ir visam pasauliui.„
Operos solistė Asmik Grigorian apdovanota už tarptautinį proveržį. Jos triumfas svarbiausiame pasaulio klasikinės muzikos ir scenos meno festivalyje „Salzburger Festspiele“ operos „Salomėja“ premjeroje buvo įvertintas publikos ir žinomų muzikos kritikų. A. Grigorian vadinama didžiausia sensacija ir naująja operos žvaigžde visame pasaulyje. Perduodamas mamos linkėjimus, statulėlę atsiėmė sūnus Nojus.
Kunigui Algirdui Toliatui įteikta Šv. Kristoforo statulėlė už bendruomenės telkimą. Unikali savo istorine verte Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčia Savičiaus gatvėje kunigo begalinio ryžto dėka tapo atvira visuomenei. Dėl nuolat joje vykstančių mišių, kultūrinių, edukacinių renginių bei parodų ir koncertų, bažnyčia tapo mėgstama tikinčiųjų ir atvira visuomenei.
„Kiekviena dovana yra ir įpareigojimas bei iššūkis - kiek dar gali gero padaryti. Šiandien turiu nuostabią komandą, kuri visada yra šalia ir palaiko. Ačiū jiems visiems. Man Vilnius yra bendrysčių istorija, kuri gali tapti dvasinių inovacijų ir edukacijų sostine“, - sakė kunigas A. Toliatas.
Už dėmesį vienišiems senoliams Šv. Kristoforo statulėle apdovanoti Kristina ir Marius Čiuželiai. Ši šeima labai aiškiai pasirinko savo filantropinės veiklos kryptį - senyvo amžiaus žmonių gyvenimo kokybės gerinimą ir mūsų visų nuostatų šių žmonių atžvilgiu keitimą, ir savo darbais bei projektais tai patvirtina: įkurtas labdaros ir paramos fondas, unikalus projektas „Sidabrinė linija“, veikla visuomeninėje komisijoje „Draugiškas senatvei Vilnius“, fondo dėka Vilnius priimtas į PSO draugiškų senatvei miestų bendruomenę.
Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto profesorius Alfredas Bumblauskas įvertintas Šv. Kristoforo statulėle už reikšmingą indėlį perteikiant istoriją populiariąja kalba. 2018 metais ketvirtus metus iš eilės profesorius išrinktas įtakingiausiu Lietuvos visuomenininku. Aktyvus istorikas yra parašęs per 100 mokslo straipsnių, yra 10 mokslinių leidinių sudarytojas, 2018 m. išleistos knygos „Lietuvos istorija kiekvienam“ bendraautorius.
Šv. Kristoforo statulėlė įteikta architektui Tadui Balčiūnui už aukštą profesinį lygį ir tarptautinį įvertinimą. Žinomiausi vilniečiams architekto projektai - Vilniaus miesto savivaldybės pastatas, Pramogų centras Vienuolio g. ir kt. - įvertinti tarptautinių komisijų premijomis, juose vyrauja nestandartiniai sprendimai. Architektas aktyvus visuomeninėje veikloje.
Klinikinės toksikologijos gydytojas, gydytojas anesteziologas-reanimatologas, toksikologijos centro vadovas Robertas Badaras apdovanotas Šv. Kristoforo statulėle už priklausomybių prevenciją. Nuo 2014 m. bendradarbiaudamas su Vilniaus miesto visuomenės sveikatos biuru, miesto ir rajono mokyklose vykdo prevencinę programą „Be iliuzijų“, yra vienas pagrindinių ir aktyviausių šios programos palaikytojų, dalyvių ir lektorių.
Už nuopelnus mokslui ir verslui apdovanotas Algirdas Juozapavičius - Lietuvos fizikas, fizinių mokslų daktaras. Pagrindinės jo mokslinės veiklos kryptys - kvantinė elektronika, netiesinė optika, lazerinė medicina, mokslinių prietaisų projektavimas ir gamyba. A. Juozapavičiaus vadovaujamai bendrovei pavyko išgauti sėkmės formulę, o įmonėje gaminami lazeriai unikalūs ir konkuruoja pasaulinėje rinkoje.
Vienos populiariausių Lietuvoje mugės organizatorei ir leidyklos „Tyto alba“ savininkei bei direktorei Lolitai Varanavičienei įteikta Šv. Kristoforo statulėlė už reikšmingą indėlį organizuojant Vilniaus knygų mugę. Jis daugiau nei 15 metų organizuoja Vilniaus knygų mugę, kuri virto žinoma ir už Lietuvos ribų, tai vienas didžiausių kultūros forumų mūsų šalyje.
ELTA