PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualu2021 m. Gruodžio 28 d. 13:58

„Geriausio 2021 m. VU dėstytojo“ vardas – VU Šiaulių akademijos dėstytojai doc. dr. Vitai Juknevičienei

Vilnius

Santos Gasiūnaitės nuotr.

Zenonas RipinskisŠaltinis: Etaplius.lt


198976

Iškilmingame Vilniaus universiteto (VU) Senato posėdyje „2021-uosius metus palydint“ buvo pagerbti labiausiai nusipelnę VU akademinės bendruomenės nariai. Renginyje kartu su kitais kolegomis buvo apdovanota ir VU Šiaulių akademijos Regionų plėtros instituto docentė dr. Vita Juknevičienė, kuriai buvo paskirta „Geriausio 2021 m. VU dėstytojo“ premija. Tai didelis visos VU Šiaulių akademijos Regionų plėtros instituto viešojo administravimo studijų programos dėstytojų komandos įvertinimas!

Doc. dr. Vita Juknevičienė dėsto VU Šiaulių akademijos Regionų plėtros instituto viešojo administravimo bakalauro ir viešojo valdymo magistro studijų programų studentams. Taip pat ji dirba su jungtinės VU ir Pardubicės universiteto (Čekija) studijų programos „Regionų plėtra ir valdymas“ studentais. Ji dėsto valstybės valdymo administravimo sistemas, strateginį valdymą viešajame sektoriuje, bet jos mylimiausias dėstomas dalykas – privataus ir viešojo sektoriaus partnerystė regionų inovacijoms.

Šiandien doc. dr. V. Juknevičienė švenčia Gimimo dieną. Sveikindami dėstytoją ir mokslininkę su šia asmenine švente bei garbingu profesiniu įvertinimu, paprašėme atsakyti į keletą klausimų.

– Kokia buvo Jūsų pirmoji reakcija sužinojus, kad Jums yra skirta „Geriausio 2021 m. VU dėstytojo“ premija?

– Pirmoji mano reakcija sužinojus, jog man paskirta Geriausio VU dėstytojo nominacija, buvo maloni nuostaba, nes šie metai buvo pirmieji metai, kai įsijungėme į labai didelę instituciją ir manau, jog yra daugybė kitų puikių dėstytojų. VU Šiaulių akademijos Regionų plėtros instituto viešojo administravimo studijų programos komandoje puikių dėstytojų taip pat yra labai daug, todėl būti nominuotam geriausiu metų dėstytoju yra ir didelė garbė, ir atsakomybė. Tai įpareigoja dar labiau stengtis, dėliotis mintis, ką dar galėtum geriau padaryti, kokius naujus studijų metodus įdiegti, kad studijos studentams būtų dar patrauklesnės, įdomesnės ir labiau įtraukiančios.

Aš manau, kad ta man skirta nominacija kartu yra visos VU Šiaulių akademijos viešojo administravimo studijų programos dėstytojų pripažinimas! Mūsų komanda vieningai kartu dirba jau ne vienerius metus, noriai jungiasi į įvairias iniciatyvas, įveiklina įvairias veiklas tiek studentams, tiek visai bendruomenei. Taigi šis pripažinimas yra ne tik man, bet ir visai komandai.

– Kuo Jums patrauklus dėstytojo darbas?

– Be galo malonu dirbti su jaunais žmonėmis. Kai dirbti su jaunais žmonėmis pasidarai atviresnis kito nuomonei, tuomet yra lengviau kurti pasitikėjimu, draugiškumu, žmogiškumu ir partneryste pagrįstus studento ir dėstytojo tarpusavio santykius. Visada siekiu laužyti stereotipus, jog studento ir dėstytojo santykiai turi būti pagrįsti galios pozicijos santykiu.

Aš visą gyvenimą mėgau mokytis. Dabar dėstau, bet kartu ir mokausi iš savo studentų, kurie yra tos srities specialistai, praktikai. Manau, kad dėstymo procesas yra mokymasis kartu. Tai mane labiausiai ir džiugina.

Dėstytojo profesija yra be galo atsakinga, nes tu turi būti pavyzdžiu – ne tik gerai atlikti tiesiogines pareigas, bet ir būti pavyzdžiu visuomenėje. Tavo moralinės vertybės, tavo veiklos principai yra svarbūs ne tik profesinėje veikloje, bet ir kasdieniniame gyvenime.

Mano mylimiausias dėstomas dalykas – „Privataus ir viešojo sektoriaus partnerystė regionų inovacijoms“, todėl, kad ši tema yra labai glaudžiai susijusi su mano daktaro disertacijos tematika. Šiame dalyke jaučiu didesnę laisvę integruoti naujus inovatyvius metodus, kuriuos pati studijuoju užsienyje, t. y. – „Šešių skrybėlių mąstymo metodą“, „Lego seriaus play“, „Design thinking“, kurie leidžia studentams suteikti daugiau kūrybinio mąstymo idėjų.

Universitetas yra ta institucija, kuri pasižymi aukščiausiomis vertybėmis, kuri jauno žmogaus gyvenime yra kelrodis įgyvendinant savo svajones, pasirenkant kryptį ir realizuojant užsibrėžtus tikslus. Todėl, būdama dėstytoja ir dirbdama su studentais, pirmiausiai jaučiu atsakomybę prieš studentus, savo organizaciją ir pačią save atliepti jų lūkesčius.

Kaip atsakinga už tarptautinio Tyrėjų kompetencijų tinklo, koordinuojamo VU Šiaulių akademijos, veiklas, rūpinuosi, kad mano studentai bent kartą per semestrą sudalyvautų tinklo organizuojamose mokslinėse diskusijose, seminaruose, viešose paskaitose, kad susipažintų su naujausiomis mokslinėmis įžvalgomis ir tendencijomis studijų kryptyje, susitiktų su užsienio mokslininkais (gyvai ir nuotoliu). Taip pat visuomet studentams, pristatydama studijų dalyko analizuojamus aspektus, pateikiu praktinius pavyzdžius iš bendradarbiavimo su kolegomis tyrėjais, atliekant naujausius tyrimus.

Ko palikėtumėte sau ir kolegoms Naujausiais metais?

– Pirmiausia, Covid-19 sąlygomis išlikti sveikiems. Šis periodas nėra lengvas visiems ne tik dėl pandemijos, bet ir dėl tam tikros akademinės transformacijos. VU Šiaulių akademijos bendruomenei ir sau linkėčiau atvirumo, diskusijos, nepamiršti bendrauti susitinkant, nes tai be galo svarbu, ir susitelkimo, juk kartu visi galime pasiekti labai daug.