PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Gruodžio 26 d. 18:39

Gerai dirbę bibliotekų vadovai naujai kadencijai galės būti skiriami be konkurso

Lietuva

Pixabay nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: BNS


254952

Gerai dirbę savivaldybių bibliotekų vadovai naujai kadencijai galės būti skiriami be konkurso.

Tai numato praėjusią savaitę Seime priimtos Bibliotekų įstatymo pataisos.

Pagal jas, pasibaigus savivaldybės viešosios bibliotekos vadovo penkerių metų kadencijai, mero sprendimu tas pats asmuo gali būti skiriamas be konkurso antrai kadencijai, jeigu anksčiau jo veikla įvertinta gerai arba labai gerai.

Jeigu meras atsisako tokį vadovą skirti naujam terminui, likus ne mažiau kaip dviem mėnesiams iki kadencijos pabaigos, skelbiamas konkursas į šias pareigas.

Įstatymo pataisa numato, kad jame dalyvauti gali ir kadenciją baigęs direktorius.

Į įstatymą įrašyta nuostata, kad apskričių, savivaldybių viešųjų ir valstybinės reikšmės bibliotekų vadovų kadencijų skaičius neribojamas.

Vienintelei nacionalinės bibliotekai tas pats asmuo negalės vadovauti daugiau kaip dvi kadencijas iš eilės.

Priimta pataisa taip pat numato, kad neįvykus atrankai į bibliotekos vadovo pareigas, atitinkamai kultūros ministras arba meras galės paskirti eiti šias pareigas buvusį vadovą arba kitą asmenį. Tačiau jis vadovauti bibliotekai galės ne ilgiau kaip metus arba iki naujo direktoriaus paskyrimo.

Seime svarstant projektą Kultūros komiteto narys Statys Tumėnas teigė, kad neribotas kadencijų skaičiaus leis užtikrinti, jog savivaldybėse nepritrūks vadovų.

„Aki­vaiz­du, kad bib­lio­te­ka bib­lio­te­kai ne­ly­gi, vie­na si­tu­a­ci­ja yra Vil­niu­je, ki­ta – Kau­ne, vie­na si­tu­a­ci­ja ap­skri­čių bib­lio­te­ko­se, ki­ta – ra­jo­nų vie­šo­sio­se bib­lio­te­ko­se, čia ir da­bar žmo­nių trūks­ta. Tai ne kar­tą yra iš­sa­kiu­si Lie­tu­vos bib­lio­te­ki­nin­kų aso­cia­ci­ja“, – sakė parlamentaras.

„(...) sa­vi­val­dy­bių vie­šų­jų bib­lio­te­kų va­do­vų pa­gal šias nau­jas nuo­sta­tas ka­den­ci­jų skai­čius ne­bus ri­bo­ja­mas. Va­di­na­si, di­de­lė ti­ki­my­bė, kad tų va­do­vų jau at­ei­ty­je ne­trūks, jau­ni­mas ga­lės sa­vo gy­ve­ni­mą tvar­ky­tis bent jau de­šimt me­tų į prie­kį“, – tvirtino jis.