PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Kovo 4 d. 14:49

Generalinė prokuratūra pateikė apeliacinį skundą dėl įsigytų greitųjų COVID-19 testų: valstybei prašoma priteisti daugiau kaip 4 mln. eurų

Vilnius

BNS/Fotobankas nuotr.

Reporteris DovilėŠaltinis: Etaplius.lt


207356

Išsamiai išnagrinėję Vilniaus apygardos teismo sprendimą, kuriuo šių metų vasario 2 d. buvo atmestas Generalinės prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus ieškinys dėl įsigytų greitųjų COVID-19 testų, penktadienį teismui prokurorai pateikė apeliacinį skundą, kuriuo prašo šį sprendimą panaikinti ir priimti naują. Generalinės prokuratūros Viešojo intereso skyriaus prokuroras Lietuvos apeliacinio teismo prašo pripažinti negaliojančiomis sudarytas sutartis. Teismui pripažinus jas negaliojančiomis prašoma valstybei priteisti daugiau kaip 4 mln. (4 142 600) Eur.

Vilniaus apygardos teismas konstatavo, kad 510 000 vnt. greitųjų testų pirkimas iš bendrovės „Profarma“ buvo atliktas iš esmės neatlikus viešojo pirkimo imperatyvių procedūrų, todėl buvo pažeistas Viešųjų pirkimų įstatyme įtvirtintas skaidrumo principas ir dėl to nebuvo užtikrintas viešojo pirkimo tikslas racionaliai naudoti valstybės lėšas, todėl sprendė, kad pirkimo-pardavimo sutartis neatitiko imperatyviųjų įstatymo normų bei prieštaravo viešajai tvarkai, tačiau nusprendė sutarties nenaikinti, o ją išsaugoti bei skirti piniginę baudą perkančiajai organizacijai.

Prokurorų manymu, teismas, priimdamas šį sprendimą, neanalizavo ir nevertino visų pateiktų įrodymų ir nepagrįstai nusprendė, kad prokurorai dalies reikalavimų neįrodė.

„Vilniaus apygardos teismo sprendimas yra nepagrįstas ir neteisėtas dėl padarytų ginčo santykiui taikytinų materialinės teisės normų bei įrodymų vertinimą reglamentuojančių procesinės teisės normų pažeidimo, todėl naikintinas“, - rašoma prokurorų apeliaciniame skunde.

Konkrečiu atveju įvertinus visas byloje nustatytas aplinkybes, akivaizdu, kad teismo sprendimas nepripažinti šių sutarčių negaliojančiomis taikant principą „iš neteisės negali atsirasti teisė“, netaikyti restitucijos ir nepriteisti iš bendrovių, pasinaudojusių valstybėje susiklosčiusia situacija dėl pandemijos nesąžiningai gautus milžiniškus viršpelnius, nepagrįstas dėl netinkamai taikytų ir aiškintų procesinės ir materialinės teisės normų, prieštarauja sąžiningumo principui, todėl naikintinas.

Prokurorų manymu, palikus galioti Vilniaus apygardos teismo sprendimą, priimtą pažeidus teisės normų reikalavimus, liktų neįvykdytas teisingumas.

 

ELTA