PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Balandžio 6 d. 15:54

Gargžduose darbą pradėjo centralizuota buhalterija

Klaipėda

Savivaldybės administracijos direktorius J. Ruškys įteikė didžiulę juką ir leido sau pajuokauti: „Ši juka lygiai tokia pat sunki, kaip ir sprendimas centralizuoti biudžetinių įstaigų buhalterinę apskaitą.“ A. VALAIČIO nuotr.

Reporteris Gargždų BangaŠaltinis: Etaplius.lt


211836

Būta daug nepasitenkinimo ir nesibaigiančių diskusijų, kol Klaipėdos rajono savivaldybės taryba priėmė sprendimą centralizuoti biudžetinių įstaigų buhalterinę apskaitą. Dabar buhalterių kolektyvas jau suburtas ir pasiruošęs darbui. Švietimo centro Biudžetinių įstaigų buhalterinės apskaitos skyrius nuo balandžio pirmos dienos veikia buvusiose Valstybinės mokesčių inspekcijos patalpose (Vasario 16-osios g. 21).

Kolektyvas suburtas

Skyriaus vedėja Auksė Žitkuvienė pradėjo eiti pareigas dar lapkritį: „Iššūkių buvo labai daug. Skelbėme konkursus darbuotojams: pirmiausia vieną, po to – antrą.“ Jau suburtas 26 žmonių kolektyvas. Maždaug pusė jų perėjo iš ankstesnių darboviečių. Dar ieškoma vieno buhalterio ir administratoriaus. „Dabar turime visas reikalingas darbo priemones, patalpas – belieka kibti į darbus“, – su užsidegimu kalbėjo Biudžetinių įstaigų buhalterinės apskaitos skyriaus vedėja.

cent-buh-vadove-1-aukse-zitkuviene-1024x757.jpg

Priminsime, jog pradžioje planuota biudžetinių įstaigų buhalteriją centralizuoti nuo sausio 1 d., tačiau vėliau data atidėta iki balandžio 1 d. Mat kompiuterių tiekėjas UAB „IT paslaugų centras“ dėl pasaulinėje rinkoje susidariusios situacijos negalėjo laiku pristatyti kompiuterinės įrangos. 28 kompiuterių pristatymo terminą rajono Taryboje buvo paprašyta nukelti. Be to, nukelta data pasitarnavo, kad būtų suspėta tinkamai užbaigti praėjusiuosius buhalterinius metus, dėl ko anksčiau nuogąstavimą buvo išreiškę švietimo įstaigų vadovai, dalis Tarybos narių.

Visų rajono mokyklų, darželių buhalterinės apskaitos tvarkymas yra centralizuotas. Rajone buhalterinė apskaita nėra centralizuota tik Viliaus Gaigalaičio globos namuose ir Priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje. Dėl šių įstaigų specifikos reikia atskirų sprendimų, strategijos.

img-6828-1024x725.jpg

Ilona Petkuvienė (dešinėje) anksčiau dirbo buhaltere statybos įmonėje, vėliau buvo vaiko priežiūros atostogose, o dabar yra pasiryžusi tobulinti savo įgūdžius viešajame sektoriuje. Ji kuruos Priekulės lopšelį-darželį ir Ketvergių pagrindinę mokyklą. Jos kolegė Dovilė Juškaitė anksčiau dirbo versle maitinimo įstaigoje, tad buhalterės darbas čia taip pat nauja patirtis. Ji dirbs su Vėžaičių pagrindine mokykla ir Dituvos pagrindine mokykla. Abi gargždiškės.

sirutiene-1-scaled-e1649233437760-697x1024.jpg

Klaipėdos rajono švietimo centro direktorė Ramutė Sirutienė pastebėjo, jog po sunkaus starto nebus lengva, tačiau kolektyvui pažadėjo atpalaiduojančią kelionę, tačiau, žinoma, kartu su profesiniu tobulinimu. „Surėmę pečius įveiksim visus sunkumus“, – pozityviai savo kalbą užbaigė R. Sirutienė.

Nepopuliarus, bet reikalingas

Suburto ir įsikūrusio buhalterių kolektyvo pirmadienį atvykęs pasveikinti Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktorius Justas Ruškys įteikė didžiulę juką ir pajuokavo: „Ši juka lygiai tokia pat sunki, kaip ir sprendimas centralizuoti biudžetinių įstaigų buhalterinę apskaitą.“ Jis pasveikino kolektyvą įkurtuvių proga ir linkėjo gerų darbų, o jei prireiks pagalbos, esą juk žino Savivaldybės adresą (Klaipėdos g. 2, Gargždai).
Jo pavaduotoja Rasa Pet­rauskienė atkreipė dėmesį, kad šis politikų sprendimas nebuvo lengvas ir juolab populiarus, tačiau kartais svarbu priimti ir nepopuliarius sprendimus, kad situacija keistųsi į gera. „Šis darbas buvo sudėtingas visuose etapuose: ir kai reikėjo įteikti atleidimo lapelius, ir kai reikėjo viską suorganizuoti, įkalbinti dalį buhalterių pereiti dirbti čia. Dėkoju kiekvienai kolektyvo narei asmeniškai, kad pasiryžote, ypač skyriaus vedėjai Auksei“, – džiaugėsi R. Petrauskienė. Spalvingą gėlių puokštę ji įteikė šio projekto vadovei – Savivaldybės administracijos Biudžeto ir ekonomikos skyriaus vyriausiajai specialistei Jurgitai Rusteikienei. „Man tai buvo didžiulis išbandymas, patirtis, todėl palaikymo labai reikėjo. Sėkmės darbuotojams“, – kalbėjo naujame skyriuje apsilankiusi ir J. Rusteikienė.

gvjlc-buchal-3-erika-scaled-e1649233398394.jpg

Einama pažangos kryptimi

Administracijos direktoriaus pavaduotoja R. Petrauskienė pastebėjo, kad, tikėtina, jog 2024 metais jau visoje Lietuvoje turės būti centralizuotos buhalterijos: „Tad tai nebuvo padaryta ne laiku ar per anksti. Jau yra mus aplenkusiųjų, tačiau šalyje nesame paskutiniai ir tai padarėme ne prievarta.“

Vicemerė Ligita Liutikienė prisiminė, kad biudžetinių įstaigų vadovų reakcijos buvo įvairios. Vieni tai priėmė natūraliai, dėliojosi, viską planavosi, o kiti turėjo nepagrįstų baimių dėl nežinojimo. Vicemerė Audronė Balnionienė atvirai sakė, jog pati pagal profesiją yra būtent buhalterių klano atstovė, tad puikiai suprantanti šio darbo specifiką. „Linkiu kolektyvo narėms būti drąsioms, juk dabar dirbate komandoje“, – sakė vicemerė A. Balnionienė.

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Biudžeto ir ekonomikos skyriaus vedėja Irena Gailiuvienė atkreipė dėmesį, kad užsienyje jau seniai įgyvendinti tokio pobūdžio sprendimai. Lietuvos mastu, kai vyksta seminarai su Finansų ministerija, jau prasitariama ir apie bendras Lietuvos programas, šios srities robotizaciją.

20220404-112314-1.jpg