PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Birželio 23 d. 13:09

Gaisrai sukelia ypač skaudžias pasekmes

Prienai

Pexels.com nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Prienų raj. savivaldybės inf.


271124

Lietuvoje kasmet gaisruose vidutiniškai žūsta 100 žmonių. 90 proc. jų žūsta savo namuose. Dažniausiai gaisrai kyla dėl neatsargaus elgesio su ugnimi, netvarkingos elektros instaliacijos, elektros prietaisų naudojimo, nesilaikant saugumo taisyklių, netinkamos krosnių bei dūmtraukių priežiūros, aplaidžių buitinių aplinkybių, t. y. neatsargaus rūkymo, palikto virti maisto, degančių žvakių ir pan.

2023 m. birželio 7 d. gyvenamajame name Prienuose kilo gaisras, kurio metu žuvo žmogus. Būste nebuvo dūmų detektoriaus, o savininkai buvo atsisakę siūlymo įrengti detektorių.

PAGD prie VRM Kauno PGV Prienų PGT pareigūnai vykdo gaisrų prevencines akcijas, kurių metu gyventojams suteikiamos konsultacijos ir patarimai gaisrinės saugos klausimais, kaip saugiai kūrenti bei prižiūrėti kietojo kuro kūrenimo įrenginius, konsultuojama elektros instaliacijos ar kitų įrenginių saugaus naudojimo bei autonominių dūmų signalizatorių įrengimo klausimais. Bendradarbiaujant su Prienų r. savivaldybe socialiniuose būstuose įrengiami autonominiai dūmų signalizatoriai.

Į ką reikėtų atkreipti dėmesį, siekiant išvengti gaisro:

  • ar būstuose naudojami šildymo įrenginiai ir dūmtraukiai yra su įskilimais ir plyšiais;
  • ar laikomos degios medžiagos šalia šildymo įrenginių;
  • ar grindys šalia pakuros apsaugotos nuo ugnies nedegiomis medžiagomis;
  • ar yra tvarkinga elektros instaliacija;
  • ar yra įrengtas autonominis dūmų signalizatorius.

Gyventojai dėl savo namų saugumo pirmiausia yra atsakingi patys, tačiau gyvenantieji socialiniuose būstuose, vieniši, senyvi, neįgalūs asmenys dažnai reikalingi pagalbos. Jeigu lankydamiesi pas kaimyną ar lankydami socialinius būstus pastebėjote tai, kas gali kelti gaisro pavojų, paaiškinkite, kodėl verta susitvarkyti krosnis, elektros instaliaciją, įsigyti dūmų signalizatorių ir gesintuvą.

Taip pat patarkite, kad visada galima kreiptis pagalbos į kaimynus, giminaičius, o jeigu jų nėra – į seniūnus, seniūnijų socialinius darbuotojus.