PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Jaunimas2018 m. Balandžio 25 d. 13:52

Gabiausiems KTK studentams – trumpesnis kelias į KTU magistrantūrą

Kaunas

Paulina KuzmickaitėŠaltinis: Etaplius.lt


35741

Prieš metus įsteigtas Lietuvos aukštųjų mokyklų technologinių inžinerinių studijų klasteris pradeda duoti pirmuosius vaisius. Glaudus Kauno technikos kolegijos (KTK) ir Kauno technologijos universiteto (KTU) bendradarbiavimas pirmą kartą leis sutrumpinti studijų kelią gabiausiems kolegijos studentams, siekiantiems studijuoti magistrantūroje universitete.Tokia galimybė atsiranda sudarant sąlygas kolegijos studentams studijų metais klausyti modulius KTU.

Neturi analogų Lietuvoje

Lietuvoje įprasta, kad kolegijų studentai privalo 3 metus studijuoti kolegijoje, o, norėdami tęsti akademinį kelią, po to dar metus turi studijuoti papildomosiose studijose ir tik tada stoti į 1,5-2 metų magistrantūros studijas universitete.

Toks kelias studentams yra sudėtingas ir nepatrauklus, todėl buvo nuspręsta gabiausiems iš jų sudaryti sąlygas papildomąsias studijas pabaigti studijų kolegijoje metu, dalį studijų modulių integruojant į koleginio bakalauro kursą, likusią dalį – studentui studijuojant savarankiškai. Efektyviai planuodamas laiką ir gebėdamas paraleliai studijuoti kolegijoje ir universitete, studentas gali sutaupyti vienerius metus.

„Dar praėjusiais metais įkūrėme klasterį su KTU, išsikeldami tikslus dirbti keliose srityse. Tarp prioritetinių krypčių yra ir studijų suderinamumas, pereinant iš koleginio bakalauro į universitetinį magistrą. Apie siekiamybę sklandžiai pereiti skirtingus studijų lygmenis kalba ir Švietimo ir mokslo ministerija. Žvelgiant į inžinerinį sektorių, kolegijos rengia naujas technologijas praktikoje sėkmingai taikančius specialistus, tačiau absolventai po bakalauro studijų gali rinktis ne tik profesinės karjeros kelią, bet ir gilinti žinias magistrantūroje“, – naująjį studijų derinimo projektą pristato KTK direktorius Nerijus Varnas.

„Susitarimu siekiame abipusiai naudingo tikslo – ugdyti talentus technologinių ir inžinerinių mokslų srityse, todėl skatinsime geriausius akademinius rezultatus demonstruojančius kolegijos studentus rinktis tolesnį kelią universitete, greičiau ir sklandžiau pabaigti reikalingas papildomąsias studijas, o po jų – tęsti studijas magistrantūroje. Bendrą veiklą pradedame nuo Kauno regione ypatingai svarbių specialistų – elektros, elektronikos, aeronautikos ir statybos inžinierių – tęstinio rengimo“, – teigia KTU l. e. studijų prorektoriaus pareigas Kristina Ukvalbergienė.

Šiuo projektu KTU tikisi paskatinti akademinį kelią magistrantūroje rinktis gabiausius ir labiausiai suinteresuotus kolegijos studentus.

„Programoje nuo antro kurso dalyvauti galės tie studentai, kurie tenkins šiuos atrankos kriterijus: pažymių vidurkis turi siekti 8 ir daugiau, studentas negali turėti akademinių skolų. Atrinktų studentų laukia nemenkas iššūkis – sėkmingai suderinti studijas kolegijoje ir modulių klausymą universitete, pajėgti susitvarkyti su išaugusiu darbo krūviu“, – aiškina K. Ukvalbergienė.

Taupys laiką ir pinigus

N. Varno teigimu, naujas studijų derinimo modelis gabiausiems leis sutaupyti ne tik laiko, bet ir pinigų.

„Papildomųjų studijų moduliai bus dėstomi KTU, studentai dirbs drauge su universiteto bakalauro studentais, dalyvaus bendroje projektinėje veikloje. Žinoma, studentai turės didesnį krūvį, tačiau programoje dalyvaus tie, kurie žino, ko nori, ir kryptingai to siekia.

Studentai galės sutaupyti ne tik vienerius studijų metus, bet ir pinigų. Šis suderintas studijų modelis (3+2 studijų metai) jiems kainuos mažiau nei renkantis šiandien visiems įprastą kelią (3+1+2 studijų metai). KTK padengs išlaidas už kreditus, universitete studijuojamus kaip kolegijos laisvai pasirenkamus dalykus (9 kreditai), todėl bendra studento mokama suma už studijas sumažės“, – pasakoja N. Varnas.

Studentams plečiasi pasirinkimo galimybės – iškart po studijų kolegijoje stoti į magistrantūros studijas universitete arba pradėti savo darbo karjerą ir galbūt vėliau, atsiradus poreikiui, praplėsti žinias magistrantūroje. Trumpesnį kelią rinksis motyvuoti, norintys ir galintys tai padaryti studentai.

Galimybę dalyvauti šioje studijų derinimo programoje nuo rugsėjo turės kolegijos Orlaivių mechanizmų techninio eksploatavimo, Autotransporto elektronikos, Elektronikos technikos, Elektros inžinerijos ir Statybos inžinerijos studijų programų studentai.