PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Balandžio 7 d. 09:04

G. Skaistė patikslintą biudžeto projektą žada pateikti kitą savaitę: biudžeto deficitas augs iki 4,5 proc.

Kazlų Rūda

Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


211901

Finansų ministrė Gintarė Skaistė aiškina, kad priemonės, numatytos Vyriausybės parengtame 2,26 mlrd. eurų vertės infliacijos padarinių švelninimo plane, bus įgyvendintos skolintomis lėšomis, todėl su patikslintu valstybės pajamų ir išlaidų planu taip pat bus teikiami atnaujinti biudžeto deficito rodikliai.

„Finansų ministerija parengė ne tik infliacijos sušvelninimo ir energetikos nepriklausomybės paketą, bet taip pat rengia ir valstybės biudžeto projektą, kuriame bus ir papildomos lėšos. Tai reiškia, kad bus dėl sankcijų poveikio papildomos dotacijos, subsidijos geležinkelių infrastruktūrai ir taip pat ukrainiečių išlaikymui, kol jie yra Lietuvoje. Šios sumos dar yra skaičiuojamos“, – ketvirtadienį „Žinių radijui“ kalbėjo G. Skaistė.

„Kitą savaitę planuojame pateikti valstybės biudžeto projektą. Ten matysis ir deficito rodikliai, ir skolos trajektorija“, – patikslino ji.

Vis tik politikė teigia, kad jau dabar aišku, jog neigiamas biudžeto pajamų ir išlaidų balansas dar labiau augs. Pasak Finansų ministerijos, skola gali didėti dar 1,2 proc.

„Deficitas nepasikeičia, kad reikėtų imtis kažkokių drastiškų priemonių. Kadangi turime didesnes pajamas, nei prognozuota, didesnes išlaidas, nei prognozuota, bendras biudžeto deficitas bus apie 4,5 proc., kai metų pradžioje planavome 3,3 proc. Žiūrint į ilgalaikę perspektyvą, tai drastiškai nekeičia bendro vaizdo“, – aiškino ji.

Tačiau ministrė sako itin nesureikšminanti tokio valstybės skolos padidėjimo.

„Tarkime, palyginimui, pandemijos pradžioje dar buvusi Vyriausybė valdžios sektoriaus skolą padidino 12 proc. Tai numatome, kad tas 1 proc. paaugimas nedaro to drastiško poveikio mūsų ekonomikai“, – tikino G. Skaistė.

ELTA primena, kad siūlomoms infliacijos padarinių švelninimo priemonėms finansuoti iš valstybės biudžeto bus skiriama 1,03 mlrd. eurų, dar 782,2 mln. eurų bus skirta iš Europos Sąjungos (ES) finansavimo šaltinių, o 400 mln. eurų – iš suformuotų finansinių priemonių. Dar 53,9 mln. eurų – iš „Sodros“ biudžeto.

Praėjusią savaitę šį planą pristačiusi G. Skaistė užsiminė, kad biudžeto projekto pakeitimus pirmiausiai planuojama pateikti Vyriausybei, o balandžio 14 d. – Seimui. Ministrė tikisi, kad parlamentarai pakeitimus priims gegužės viduryje.

ELTA