PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Lapkričio 21 d. 20:43

G. Paluckas viliasi, kad protestais prasidėjusi kadencija Vyriausybėje baigsis plojimais

Lietuva

Gintautas Paluckas. ELTA / Julius Kalinskas

Augustė LyberytėŠaltinis: ELTA


330340

Su „Dešimt tylos minučių“ protestuotojais susitikęs naujasis premjeras Gintautas Paluckas sveikina taikų ir argumentą protestą prie Seimo. Tiesa, ketvirtadienį į naująsias pareigas paskirtas Ministrų kabineto vadovas darbą poste pradeda dar vienu protestu – socialdemokratas viliasi, jog po ketverių metų kadencijos Vyriausybėje pabaiga bus pasitikta plojimais.

„Nėra nei nemalonu, nei gėda atsistoti ir kalbėti tai, ką aš nuoširdžiai galvoju ir lygiai taip pat išklausyti kietą kalbą, argumentus, pareiškimus. Manau, toks kalbėjimas, tokia protesto forma yra sveikintina. Tai yra daug geriau nei daužyti langus ar organizuoti kažkokias riaušes“, – po protesto žurnalistams sakė G. Paluckas.

„Tikiuosi, plojimais“, – atsakė jis, paklaustas, kaip atrodys jo protestai prasidėjusios kadencijos Vyriausybėje pabaiga.

Visgi, naujasis premjeras neketina atsižvelgti į protestuotojų reikalavimus ir nutraukti koalicijos sutartį su antisemitiniais pareiškimais Seimo nario priesaiką sulaužiusio Remigijaus Žemaitaičio „Nemuno aušra“.

„Koalicijos susitarimas ir Vyriausybės formavimas vyksta remiantis ir tam tikrais argumentais, kurių protestuotojai nepalaiko. Lygiai taip pat demokratinėje visuomenėje yra normalu, išsiskyrus nuomonėms, kartais nesutarti ir likti prie savo įsitikinimų“, – kalbėjo G. Paluckas.

Ketvirtadienio vakarą šalia Seimo rūmų esančioje Nepriklausomybės aikštėje jau antrą kartą susibūrė keli šimtai protestuotojų, reikalaujantys nutraukti naujos valdančiosios koalicijos sutartį su antisemitiniais pareiškimais parlamentaro priesaiką sulaužiusio Remigijaus Žemaitaičio partija „Nemuno aušra“.

Kitaip nei prieš savaitę, proteste pasirodė ir naujasis premjeras, socialdemokratas Gintautas Paluckas. Jam žengiant į sceną, politiką protestuotojai pasitiko tyloje. Vienas protesto organizatorių Marius Meškerys socialdemokratui įteikė nuvytusių rožių puokštę bei raštą su susirinkusiųjų reikalavimais.

Savo ruožtu G. Paluckas susirinkusiesiems dėkojo už pilietinį aktyvumą ir „gražią protesto kultūrą“.

„Kalbėdami apie demokratiją mes turime nepamiršti keleto dalykų, jog demokratijoje yra svarbus kiekvienas balsas. Tačiau demokratijoje sprendimus priima išklausiusi visų nuomonę ir pozicijas didžioji dalis gyventojų. Todėl šiandien, gerbdamas išdėstytus argumentus ir išdėstytą poziciją, noriu paprašyti neprarasti vilties (...), jog naujoji koalicija ir naujoji Vyriausybė gebės atliepti ir jūsų nerimą dėl valstybės saugumo, dėl valstybės gynybos, dėl valstybės viešųjų paslaugų teikimo“, – kalbėjo G. Paluckas.

Premjero pasisakymai buvo palydėti šūksniais „gėda“.

Pirmojo protesto metu susirinkusieji kreipėsi į naująjį Seimo pirmininką Saulių Skvernelį bei tuomet dar tik kandidatą į premjerus G. Palucką, tačiau nei vienas iš jų su protestuotojais susitikti neatvyko. Be to, pastarasis tikino, kad tiesiog nepalaiko protesto idėjos. Vis dėlto, naujasis Vyriausybės vadovas antrą kartą rengiamame proteste teigė dalyvausiantis.

ELTA primena, kad, nepaisant užsienio partnerių kritikos, valdančiąją daugumą formuojanti Lietuvos socialdemokratų partija pasirašė koalicinę sutartį su antisemitiniais pareiškimais Seimo nario priesaiką sulaužiusio R. Žemaitaičio vedama „Nemuno aušra“ ir Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“. Šis sprendimas sulaukė tarptautinės kritikos iš Lenkijos, Vokietijos, JAV bei žydų bendruomenių.

Pernai R. Žemaitaitis paskelbė antisemitinius, tautinę nesantaiką kurstančius įrašus socialiniame tinkle „Facebook“ bei visuomenės informavimo priemonėse. Konstitucinis Teismas konstatavo, kad politikas šiais savo pasisakymais sulaužė Seimo nario priesaiką, šiurkščiai pažeidė Konstituciją.