PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2025 m. Gegužės 8 d. 09:56

G. Paluckas ragina nepamiršti Antrojo pasaulinio karo aukų ir svarbiausių vertybių – taikos ir laisvės

Lietuva

G. Paluckas / ELTA

EtapliusŠaltinis: ELTA


360462

Ketvirtadienį minint Antrojo pasaulinio karo pabaigos Europoje 80-ąsias metines, premjeras Gintautas Paluckas sako, kad, prisimenant kare žuvusius milijonus žmonių, negalima pamiršti svarbiausių vertybių – taikos ir laisvės.

„Šiandien prisimename Antrojo pasaulinio karo aukas – milijonus žmonių, kurių gyvenimai nutrūko totalitarinių ideologijų sukeltoje tragedijoje, griovusioje valstybes, bendruomenes ir šeimas. Šio karo tąsa Lietuvai reiškė naujus sukrėtimus, nelaimes, dangstytas po tariamų išvaduotojų vėliavomis – sovietų trėmimus, represijas, daugiatūkstantines žūtis Laisvės kovose“, – pranešime cituojamas premjeras.

„Reikšdami pagarbą karo aukoms, šiandien saugome ir perspėjimą savo bei ateities kartoms – taika ir laisvė yra brangiausios, visomis jėgomis saugotinos ir gintinos vertybės“, – pabrėžė Vyriausybės vadovas.

Ketvirtadienį Macikų kaime iškilmingos ceremonijos metu bus pagerbtos Antrojo pasaulinio karo aukos.

Renginys Šilutės rajone prasidės Antrojo pasaulinio karo aukoms skirtomis šv. Mišiomis Šilutės Šv. Kryžiaus bažnyčioje.

Po jų aukų pagerbimo ceremonijoje žodį tars šalies vadovas Gitanas Nausėda, Seimo pirmininkas Saulius Skvernelis ir Šilutės rajono meras Vytautas Laurinaitis.

Kaip teigia renginio globėjas S. Skvernelis, Macikai šiam minėjimui pasirinkti ne atsitiktinai.

„Čia veikė dviejų brutalių režimų lageriai, o apie karo belaisvių stovykloje vykusius žiaurumus ilgus metus buvo nutylima, bandoma juos tiesiog ištrinti. Šiandien, kai pasaulyje vėl kalbama apie galią vietoj teisės, kai vėl matome karo grėsmę, prievartą, apsimestinius „taikos“ susitarimus, dėl kurių kenčia paprasti civiliai, mes privalome ne tik įamžinti istorinę atmintį, bet ir atiduoti deramą pagarbą totalitarinių režimų aukoms“, – pranešime cituojamas parlamento vadovas.

1941 m. Macikuose buvo įkurta nacių karo belaisvių stovykla. 1945 m. sovietai buvusioje nacių stovyklos teritorijoje įkūrė karo belaisvių lagerį Nr. 184. Turimais duomenimis, Macikų lageriuose žuvo apie 6 tūkst. įvairių tautybių žmonių.

Antrojo Pasaulinio karo pabaiga Europoje minima gegužės 8 d., pažymint jungtinėmis visų kovojusių valstybių pastangomis lėmusią pabaigą ir 1945 m. gegužės 8 d. Vokietijos pasirašytą besąlyginį kapituliacijos aktą.

#GINTAUTAS PALUCKAS#ANTRASIS#PASAULINIS#KARAS#METINĖS
#MINĖJIMAS#ŠILUTĖ#AUKOS#TAIKA#LAISVĖ