PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2021 m. Rugsėjo 27 d. 13:32

G. Paluckas kreipėsi į valdančiuosius: brangstant šildymui nėra jokio plano

Vilnius

Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Reporteris DovilėŠaltinis: Etaplius.lt


189277

Seimo socialdemokratų frakcijos narys Gintautas Paluckas pirmadienį kreipėsi į Vyriausybę ir Vilniaus miesto merą Remigijų Šimašių, esą brangstant gamtinėms dujoms ir elektrai Vyriausybė yra pernelyg pasyvi.

G. Paluckas prašo paaiškinti, kaip Ingridos Šimonytės vyriausybė ketina užtikrinti, kad mažiausias pajamas gaunantys asmenys kuo mažiau nukentėtų prasidėjus šildymo sezonui. G. Paluckas akcentuoja, kad žemiau skurdo rizikos ribos Lietuvoje gyvena beveik 600 tūkst. gyventojų.

„Matant viešas diskusijas apie tai, kaip stipriai augs šildymo kainos, kreipiuosi tiek į premjerę Ingridą Šimonytę, tiek ir į Vilniaus merą Remigijų Šimašių. Situacija yra keista, nes iki šiol nėra matyti jokių planų, kaip amortizuoti augančias šildymo kainas labiausiai pažeidžiamoms gyventojų grupėms. Girdėjome tik gana komiškus siūlymus apie tai, kad sąskaitas už šildymą būtų galima išdėstyti per visus metus. Bet juk suma nuo to nesumažėja. Taip, dalį kainos lemia žaliavų kaina rinkose, tačiau galutinei kainai valstybė gali daryti įtaką“, – pranešime spaudai cituojamas G. Paluckas.

Pasak socialdemokrato, ženklus kainų šuolis tokiu sudėtingu laikotarpiu gali virsti socialine krize ir dar labiau pakurstyti įtampą visuomenėje.

„Manome, kad valstybė turi prisiimti pareigą valdyti kylančias kainas, ypač dėl labiausiai pažeidžiamų visuomenės narių padėties ir potencialių pasekmių jiems. Valstybinės monopolijos, tokios kaip, pavyzdžiui, „Ignitis“, turėtų elgtis ne kaip privačios bendrovės ir siekti pelno, o teikti kokybiškas paslaugas už mažiausią kainą. Apie tai trečiadienį kalbėsime ir frakcijos susitikime su energetikos ministru Dainiumi Kreiviu“, – sako G. Paluckas.

Kreipimesi G. Paluckas siūlo keletą būdų, kaip švelninti augsiančias šildymo kainas. Tarp jų – tiesioginės kompensacijos iš „Ignitis“ ir „Vilniaus šilumos tinklų“ dividendų, kvietimas palaikyti socialdemokratų partijos frakcijos užregistruotą laikiną pridėtinės vertės mokesčio mažinimą buitiniams elektros energijos vartotojams.

G. Palucko pranešime spaudai taip pat pabrėžiama, kad Lietuvos statistikos departamento duomenimis, skurdo rizikos riba 2020 m. buvo 430 Eur per mėnesį vienam asmeniui ir 904 Eur šeimai, susidedančiai iš dviejų suaugusiųjų ir dviejų vaikų iki 14 metų amžiaus.

Pasak statistikų, 2020 m. žemiau skurdo rizikos ribos gyveno apie 585 tūkst. šalies gyventojų. Skurdo rizikos lygis 2020 m. šalyje siekė 20,9 proc. ir, palyginti su 2019 m., padidėjo 0,3 procentinio punkto.

ELTA