Aktualu![]() | Gyvenimas![]() | Pramogos![]() | + Projektai![]() | Specialiosios rubrikos![]() |
|
|
Vilnius![]() | Kaunas![]() | Klaipėda![]() | Šiauliai![]() | Panevėžys![]() | Marijampolė![]() | Telšiai![]() | Alytus![]() | Tauragė![]() | Utena![]() |
Gintautas Paluckas / Marius Morkevičius/ELTA
Augustė LyberytėŠaltinis: ELTA.LT
„Aš esu tikras, kad koalicija yra pakankamai skaitlinga, kad galėtų mokesčių korekcijų klausimus išspręsti“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė G. Paluckas, klausiamas apie būsimą balsavimą dėl patobulinto NT mokesčio projekto.
„Seimas nenuspėjamas ir visada gali laukti ar sulaukti siurprizų. Bet aš manau, kad po diskusijų to žinojimo tikrai yra daugiau. Ir, pašnekėjus su kolegomis, aš manau, kad pavyko atsakyti į daugelį nuogąstavimų ir klausimų, kurie iš pirmo žvilgsnio jau buvo atsakyti, bet, kaip žinia, bendrauti visada reikia tiek, kiek reikia, kad tikrai kiekvienas galėtų suprasti, žinotų ir galėtų paaiškinti, kaip tas mokestis bus taikomas kiekvienoje savivaldybėje, kiekviename mieste ir kiek viename kaime“, – dėstė jis.
Trečiadienio popietę keturi socialdemokratų frakcijos nariai koregavo iš anksto suplanuotas komandiruotes – frakcijos seniūnas Remigijus Motuzas Eltai patvirtino, jog tokie pokyčiai yra susiję su artėjančiu balsavimo dėl NT mokesčio projekto.
Savo ruožtu G. Paluckas sako, jog balsavimai dėl mokestinių korekcijų yra gerokai svarbesni parlamentarų darbai nei tarptautinė diplomatija.
„Na, (ketvirtadienio darbotvarkėje – ELTA) yra vieni svarbiausių klausimų – tai mokestinės korekcijos. Į tai reikia žiūrėti atsakingai, o kitas Seimo nario pareigas – tarptautinė diplomatija, komandiruotės – galima atlikti ir kiek vėliau“, – dėstė ministras pirmininkas.
„Manau, mūsų šalyje, mūsų mokesčių mokėtojų pinigai ir panašūs klausimai yra vieni svarbiausių klausimų. Tuo tarpu kiti susitikimai, kiti formatai gali šiek tiek luktelti“, – pridūrė jis.
Ir nors buvo atšauktos frakcijos kolegų komandiruotės, G. Paluckas tikina – tai nereiškia, jog Vyriausybė abejoja, ar koalicijos partneriai palaikys patobulintą NT projektą.
„Pasitikiu visais partneriais. Mano griežtumas pasižymi daugiau ne emocijomis, o konstruktyvumu ir paieškų iš situacijos pastangomis. Jeigu vieni įpratę griežtai kalbėti daužydami kumščiu į stalą, aš griežtai kalbu aiškindamas, kur nuves šitoks elgesys. Aš manau, kad mes vieni kitus supratome“, – teigė jis, referuodamas į pokalbius su koalicijos partneriais.
Po antradienį žlugusio balsavimo, kai dalis valdančiųjų neparėmė NT mokesčio projekto, G. Paluckas teigė – koalicijos partnerių „aušriečių“ laukia griežtas pokalbis. Visgi, ketvirtadienį premjeras nurodė, kad „labai nebarė“ „Nemuno aušros“ lyderio Remigijaus Žemaitaičio.
„Ne, aš labai nebaru, bet pasišnekėjome konkrečiai“, – tepasakė jis.
Kaip spręs klausimą dėl NT mokesčio projekto nepalaikiusios socialdemokratės – neatsako
Seime antradienį pateikiant NT mokesčio projektą, jo neparėmė ne tik dalis „aušriečių“ ir demokratų, bet ir viena socialdemokratė – Lilija Vaitiekūnienė.
Anksčiau G. Paluckas teigė, jog frakcija kalbėsis su parlamentare dėl galimos nuobaudos.
Tačiau apie tai pasiteiravus ketvirtadienį, G. Paluckas teatsakė, jog socialdemokratai „savo vidaus klausimus tikrai išspręs patys“.
Seimas ketvirtadienį pakartotinai balsuos dėl Finansų ministerijos parengto nekilnojamojo turto (NT) mokesčio projekto.
Finansų ministerija siūlo, kad savivaldybių taryboms iki gruodžio mėnesio nenustačius neapmokestinamos pagrindinio būsto kartelės už jį reikėtų mokėti nuo 10 tūkst. eurų vertės „grindų“ ir tarifus intervale nuo 0,1 proc. iki 1 proc.
Ankstesniam projekte buvo numatyta, kad savivaldybės pagrindiniam būstui galėtų nustatyti bet kokią neapmokestinamą kartelę, o mokesčio tarifus – taip pat intervale nuo 0,1 iki 1 proc.
Naujausias siūlymas numatė, kad antram, trečiam ir visiems likusiems gyventojų nekomerciniams NT objektams būtų taikomos „grindys“, didesnės nei pasiūlyta dabar – nebe 20, o 50 tūkst. eurų vienam asmeniui.
50–200 tūkst. eurų vertės turtui mokesčio tarifas siektų 0,1 proc., 200–400 tūkst. eurų vertės – 0,2 proc., 400–600 tūkst. eurų – 0,5 proc., brangesniam nei 600 tūkst. eurų – 1 proc.
Naujas NT mokestis – Vyriausybės mokesčių pertvarkos paketo dalis.