PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2019 m. Rugpjūčio 7 d. 20:00

G. Nausėda: nenustebčiau, jeigu R. Masiulis taptų naujo politinio judėjimo lyderiu

Lietuva

Rokas Masiulis. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


94132

Prezidentas Gitanas Nausėda teigia, kad nenustebtų, jeigu keičiamas susisiekimo ministras Rokas Masiulis taptų naujo politinio judėjimo lyderiu.

„Aš neabejoju, kad jis turi politinę ateitį. Nenustebčiau, jeigu atsirastų ir naujas politinis judėjimas, kurio lyderis būtų ponas Masiulis, bet savaime suprantama, kad tai yra mano požiūris iš šono – pats Rokas Masiulis turi apsispręsti, kokios ateities jis siekia“, – sakė G. Nausėda.

Tai jis pareiškė spaudos konferencijoje prezidentūroje, tvirtinant naują ministrų kabinetą. Jame susisiekimo ministrą R. Masiulį keičia Lietuvos lenkų rinkimų akcijos–Krikščioniškų šeimų sąjungos pasiūlytas Seimo narys Jaroslavas Narkevičius.

Prezidentas G. Nausėda paaiškino nematantis R. Masiulio ateities susisiekimo ministro poste dėl nepakankamo palaikymo parlamente.

„Deja, galbūt mano klausimai dėl to, kodėl R. Masiulis negalėtų tęsti savo veiklos, na, atsakymas buvo toks, kad jo iniciatyvoms, bent jau pastaruoju metu, nebuvo pakankamo palaikymo Seime. Taigi, turint omenyje, kad ministras, kabineto narys turi turėti ir visišką ministro pirmininko pasitikėjimą, ir atramą Seime, aš manau, kad pačiam R. Masiuliui buvo sudėtinga dirbti, nepaisant to, kad visos jo asmeninės savybės, mano požiūriu, yra imponuojančios ir skaidrumo standartai, kuriuos jis kelia, man kaip prezidentui, yra artimi“, – teigė prezidentas.

Su R. Masiuliu BNS trečiadienį susisiekti nepavyko.

Valdančiųjų „valstiečių“ lyderių santykiai su susisiekimo ministru R. Masiuliu pašlijo pastarajam iš Klaipėdos jūrų uosto vadovo pareigų atleidus Arvydą Vaitkų. Jis, remiant „valstiečiams“, siekė uostamiesčio mero posto, tačiau rinkimų nelaimėjo.

Prezidentas G. Nausėda trečiadienį patvirtino Vyriausybę su trijų ministrų pasikeitimais.

Be R. Masiulio, kurį keičia J. Narkevičius, ministrų kabinetą paliks vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas, kurio vietą užims irgi Lietuvos lenkų atstovė, Seimo narė Rita Tamašunienė, o Žemės ūkio ministerijoje Giedrių Surplį pakeis „socialdarbietis“ Seimo narys Andrius Palionis.

Ministrų kabinetas atnaujintas liepos pradžioje Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai, Lietuvos socialdemokratų darbo partijai, „Tvarkai ir teisingumui“ bei Lietuvos lenkų rinkimų akcijai – Krikščioniškų šeimų sąjungai pasirašius naują koalicinį susitarimą.

Vyriausybėje lieka dirbti „valstiečių“ deleguoti ministrai: aplinkos – Kęstutis Mažeika, energetikos – Žygimantas Vaičiūnas, finansų – Vilius Šapoka, krašto apsaugos – Raimundas Karoblis, kultūros – Mindaugas Kvietkauskas, socialinės apsaugos ir darbo – Linas Kukuraitis, sveikatos apsaugos – Aurelijus Veryga, švietimo, mokslo ir sporto – Algirdas Monkevičius, teisingumo – Elvinas Jankevičius.

Taip pat pareigose lieka „socialdarbiečių“ deleguotas užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, kol kas ekonomikos ir inovacijų ministro pareigas eis ir į eurokomisarus siūlomas „valstietis“ Virginijus Sinkevičius.

Pasikeitus daugiau nei vienam ministrui, Vyriausybė turės pasitikrinti pasitikėjimą Seime.

BNS