PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2017 m. Birželio 8 d. 12:31

G. Landsbergis: Prezidentė pasakė, kad karalius yra nuogas

Lietuva

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


6118

Metiniame pranešime Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasakė tai, ką daugelis galvoja: karalius yra nuogas. Taip šalies vadovės kalbą iš Seimo tribūnos įvertino Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos pirmininkas, Seimo TS-LKD frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis.

Jo vertinimu, reformoms yra nepasiruošta, o esanti situacija nekuria vilties atmosferos, už kurią balsavo žmonės rinkimuose.

„Darbų nesimato ir ta darbų imitacija, kuri šiandien vyksta, geros atmosferos Lietuvoje nekuria“, - ketvirtadienį žurnalistams Seime sakė G. Landsbergis.

Jo nuomone, šalies vadovė labai taikliai pabrėžė ir svarbiausią problemą - emigraciją. Pasak G. Landsbergio, Lietuvos Prezidentė valdančiuosius pliekė už neapibrėžtumą ir chaosą, kurį sėjo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos suformuotos daugumos vykdoma politika.

„Prezidentė atkreipė dėmesį į daugelį problemų, į kurias mes, būdami opozicinė partija, nuolat baksnojome pirštais. Nors ir žadėjome paramą esminėms, valstybę į progresą vedančioms reformoms, pamatėme tik kosmetinius pakeitimus ir visuomenės supriešinimą. Belieka tik pakartoti Prezidentės žodžius, kad vietoje švietimo reformos - išgirdome apie atostogų trumpinimą. Kovoje su alkoholizmu matėme ne visuomenės telkimą, o skaldymą nelogiškais, neracionaliais draudimais. Lankstesnio darbo kodekso klausimas buvo diskredituotas. Pasisakėme už lengvatos PVM šildymui pratęsimą, tačiau valdantieji nusprendė kitaip. Galų gale - išvydome ne mokesčių reformą, o smulkius pataisymus, bloginančius dirbančių šeimų padėtį. Išsiilgtų reformų parodija - belieka antrinti Prezidentės žodžiams“, - taip Prezidentės metinį pranešimą vertino Seimo TS-LKD frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis.

Jo nuomone, esminė kritika yra adresuota Premjerui Sauliui Skverneliui.

„Aš manau, kad visa esminė kritika tenka Sauliui Skverneliui kaip Vyriausybės vadovui už jo nepasirengimą vykdyti reformas ir už nesutelktą Seimo frakciją. Būtų galima kaltinti ir Seime esančius valdančiuosius, tačiau Premjero lyderystė čia yra ypač reikalinga. Jis turi sodinti prie stalo Seimo narius, jeigu frakcijos to nepadaro, jis turi įtikinti, kad būtų palaikomos jo reformos“, - mano G. Landsbergis. Jo įsitikinimu, be lyderystės jokių reikšmingų reformų priimti negalima.

„Šiandien galime pasakyti, kad Vyriausybė ir premjeras nepasirengę dirbti“, - apibendrino Seimo TS-LKD frakcijos seniūnas.

ELTA