PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Birželio 26 d. 14:16

G. Landsbergis nemato pagrindo parlamentiniam tyrimui dėl M. Navickienės ryšių

Lietuva

Monika Navickienė. Andriaus Ufarto, ELTA nuotr.

Viktorija SmirnovaitėŠaltinis: ELTA


306576

Valdančiosios konservatorių partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis nemato pagrindo Seime steigti laikinąją parlamentinę tyrimo komisiją dėl buvusios ministrės Monikos Navickienės ryšių.

„Kadangi nėra jokių naujų faktų, atsakomybė yra prisiimta, institucijos dirba savo darbą. O dėl pačios Monikos epizodo visoje istorijoje, man atrodo, visi komentarai yra pateikti“, – žurnalistams po Vyriausybės posėdžio sakė G. Landsbergis.

Jis pridūrė neabejojantis, kad pastarosiomis savaitėmis skandalo epicentre atsidūrusios M. Navickienės istoriją opozicija mėgina išnaudoti rinkimų tikslais.

„Tai yra paprastoji politika. (...) Taip atsitiko, kad iki šiol Tėvynės sąjungoje nebuvo didžiulių skandalų ar kažkokių nemalonių dalykų, turint galvoje, kad jau yra ketvirti (kadencijos – ELTA) metai. Tiek partija, tiek koalicija visą šį laikotarpį atlaikė gana oriai. Juolab, kad yra labai didelis suinteresuotumas prieš rinkimus bet kokiu būdu palaikyti skandalą. Tą dabar ir matome“, – teigė politikas.

Seimo opozicinės frakcijos antradienį surinko reikiamus parašus projektui, kuriuo siūloma steigti laikinąją tyrimo komisiją dėl buvusios socialinės apsaugos ir darbo ministrės M. Navickienės ryšių. Dėl šio siūlymo dar turės apsispręsti Seimas.

Valdančiųjų politiniai oponentai siūlo suteikti Seimo Antikorupcijos komisijai laikinosios tyrimo komisijos įgaliojimus. Komisijai siūloma pavesti atlikti parlamentinį tyrimą ir išsiaiškinti, ar ministrės postą kainavusioje istorijoje nesama neskaidrių verslo bei valstybės politikų santykių. Taip pat inicijuojamu tyrimu būtų siekiama išsiaiškinti, ar buvusios ministrės M. Navickienės ryšiai su I. Trinkūnaite ir V. Germanu negalėjo sukelti grėsmių nacionaliniam saugumui.

Opozicijos parengtame projekte teigiama, kad laikinoji komisija sieks nustatyti, kokiuose viešojo sektoriaus viešuosiuose pirkimuose dalyvavo ir laimėjo „UAB „Foxpay“, įmonių grupė „iSun“ bei kitos su I. Trinkūnaite ir Vilhelmu Germanu susijusios įmonės.

Tyrimu bus siekiama ir įvertinti tuometinės ministrės vasario mėnesį įvykusio skrydžio į Dubajų aplinkybes.

ELTA primena, kad kilus skandalui dėl ryšių su tolima giminaite ir finansinių technologijų įmonės „Foxpay“ savininke Ieva Trinkūnaite bei jos sugyventiniu, už sukčiavimą kalėjusiu Vilhelmu Germantu iš posto pasitraukė ministrė M. Navickienė.

Viešojoje erdvėje iškylant vis daugiau informacijos apie M. Navickienės sutuoktinį Mindaugą Navicką bei I. Trinkūnaitę bei V. Germantą, jų valdomus verslus, Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl „Foxpay“. Lietuvos bankas, savo ruožtu, tęsia įmonės patikrinimą – pranešta, jog nuspręsta apriboti dalį įmonės veiklos.