PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Rugsėjo 4 d. 11:55

G. Jakštas: sutarimo, kad mokytojų streikas nevyktų, dar nėra

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Irtautė GutauskaitėŠaltinis: ELTA


277051

Pirmadienį su Seimo Laisvės frakcijos nariais susitikęs švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas teigia, kad kol kas dar nėra pasiektas sutarimas, jog mokytojų streikas nevyktų.

„Kalbamės su profesinėmis sąjungomis bemaž kasdien, bet sutarimo, kad nebūtų streiko, tokio nėra“, – susitikime su „laisviečiais“ sakė G. Jakštas.

Anot jo, šiuo metu tariamasi ir dėl kolektyvinės sutarties su pedagogų profesinėmis sąjungomis pratęsimo, kad būtų galima nusimatyti įsipareigojimus ateičiai.

„Kalbamės dėl galimybės pratęsti sutarties galiojimo laiką, nes dabar (susitarimas – ELTA) galioja iki 2024 metų pabaigos“, – politikams sakė švietimo ministras.

Pasak jo, jei šiuo metu būtų įgyvendinami visi mokytojų iškelti reikalavimai, Lietuvoje reikėtų papildomai 100 mokyklų, taip pat dvigubai išaugtų mokytojų poreikis.

„Jeigu visi (reikalavimai – ELTA) iškart įgyvendinami, tai reikėtų 50 procentų klasių daugiau, nes jeigu mažėja klasės dydis nuo 30 iki 20 mokinių, tai jeigu buvo 60 vaikų dvejose klasėse, jie turėtų būti po 20 trijose klasėse“, – žurnalistams po susitikimo su Laisvės frakcijos nariais teigė G. Jakštas.

„Jei kontaktinių valandų skaičius mažėja nuo 24 iki 18, tai dar 33 proc. daugiau reikėtų mokytojų etatų. Tai jei abu efektai vienu metu, reikėtų dvigubai daugiau mokytojų. Jeigu visiems dar pakėlus atlyginimus, kiek prašoma, 56 procentais, tai reiškia lėšų reikėtų trigubai daugiau nei iki šiol. Tai viską įgyvendinti iškart yra neįmanoma“, – pabrėžė ministras.

Anot G. Jakšto, dar nėra aišku, kiek procentų didės mokytojų atlyginimai nuo kitų metų sausio ir rugsėjo. Tačiau, pabrėžė jis, šie skaičiai turėtų paaiškėti kitą savaitę, kai Finansų ministerija pateiks prognozes dėl kitų metų vidutinio darbo užmokesčio (VDU) augimo.

„Kokiais procentais sausį ir rugsėjį dar negalime atsakyti, nes neaišku, koks bus vidutinis darbo užmokestis, bet turėsime prognozes poros savaičių bėgyje, pagal tai galėsime modeliuoti, kiek reikės didinti atlyginimus“, – sakė švietimo ministras.

G. Jakšto teigimu, šiuo metu vyksta derybos ir dėl mokinių skaičiaus klasėse mažinimo.

„Dėl klasių dydžių diskutuojame su abiem profesinėmis sąjungomis, buvo vienos iš profsąjungų, būtent Egidijaus Milešino, siūlymas, kad pirmiausia reikėtų užkardyti, kad nebūtų didesnių nei su 30 moksleivių, nes dabar tokių yra apie 600, nors teoriškai neturėtų būti“, – pažymėjo ministras.