PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Rugpjūčio 14 d. 12:42

Fotografijos patarimai pradedantiesiems

Kaunas

anonymous anonymousŠaltinis: Etaplius.lt


184663

Fotografija yra labai įdomus procesas. Nesvarbu, ar esate pradedantysis, ar labiau patyręs fotografavimo srityje, pateiksime keletą mėgstamiausių patarimų, kurie padės jums pagerinti savo fotografavimo įgūdžius ir padaryti nuostabias nuotraukas, kurių visada norėjote. Vis dėlto turite atsiminti, kad fotografija kaip meno forma yra nesibaigiantis mokymosi procesas. Tai techninių įgūdžių, idėjų ir kūrybiškumo sujungimas. Net ir kaip profesionalus fotografas visada galėsite sužinoti daugiau. Kuo daugiau fotografuosite, tuo geresnių rezultatų pasieksite.


Foto galerija:

61178fa636da9.png
61178fa6a9112.png

1. Venkite fotoaparato drebėjimo

Fotoaparato judėjimas ar nuotraukų neryškumas gali kamuoti bet kurį fotografą ir čia yra keletas būdų, kaip to išvengti. Pirmiausia turite išmokti taisyklingai laikyti fotoaparatą; naudokite abi rankas, vieną ant fotoaparato rankenos ir kitą po fotoaparato korpusu / objektyvu ir laikykite fotoaparatą arti kūno. Be to, fotografuodami rankoje įsitikinkite, kad naudojate objektyvo židinio nuotoliui tinkamą užrakto greitį. Jei užrakto greitis yra per ilgas, dėl netyčinio fotoaparato judėjimo visa jūsų nuotrauka bus neryški. Tiesiog įsitikinkite, kad užrakto greitis yra lygus arba didesnis už objektyvo židinio nuotolį. Taigi, pavyzdžiui, jei fotografuojate su 50mm objektyvu, užrakto greitis turėtų būti 1/50 sekundės arba didesnis. Jei fotografuojate su 200mm objektyvu, užrakto greitis turėtų būti 1/200 sekundės arba didesnis ir taip toliau. Arba žinoma, trikojo naudojimas padės išvengti bet kokio fotoaparato drebėjimo.

2. Išmokite naudoti ekspozicijos trikampį

Norėdami, kad nuotraukos atrodytų geriausiai, turite išmokti tris pagrindus: diafragmą, užrakto greitį ir ISO. Taip pat turite suprasti šių trijų valdiklių ryšius. Kai pakoreguosite vieną iš jų, paprastai turėtumėte atsižvelgti bent į vieną iš kitų, kad gautumėte norimų rezultatų. Naudodamiesi automatiniu režimu, šiais valdikliais pasirūpins jūsų fotoaparatas, tačiau gali būti taip, kad nuotraukos nebus tokios, kokios norėjote. Geriau išmokti naudotis diafragmos prioritetais arba užrakto greičiu, nes tik jų pagalba galima sukurti įspūdingas nuotraukas. Galiausiai fotografuoti (M) rankiniu režimu.

3. Nenaudokite fotoaparato blykstės patalpose

Blykstė gali atrodyti šiurkšti ir nenatūrali, ypač patalpų portretams. Todėl yra įvairių būdų, kaip galite fotografuoti patalpose, nenaudodami blykstės. Naudokite kuo platesnę diafragmą - tokiu būdu jutiklį pasieks daugiau šviesos, o jūsų fonas bus gražiai neryškus. Jei būtinai turite naudoti blykstę, tada galite pasukti ir nukreipkite šviesą į lubas ar į kokį šalia esantį balta objektą, kad nuotrauka atrodytų kuo natūraliau.

4. Pasirinkite tinkamą ISO

ISO nustatymas nustato, kiek fotoaparatas jautriai reaguoja į šviesą, taip pat koks yra jūsų vaizdo grūdelis. ISO, kurį pasirinksite, priklauso nuo situacijos - kai tamsu, ISO reikia stumti iki didesnio skaičiaus, pvz: 400 iki 3200, nes tai padarys fotoaparatą jautresnį šviesai, tada galėsime išvengti tamsios nuotraukos. Saulėtomis dienomis galime pasirinkti ISO 100, nes bus daugiau šviesos.

5. Atkreipkite dėmesį į šviesą

Turbūt svarbiausia fotografijos dalis yra šviesa. Dažnai čia siekiam subalansuoti šviesos intensyvumą tarp jūsų objekto ir fono. Net jei fotografuojate nuostabų saulėlydį, nuotrauką gali sugadinti visiškai tamsus ir apipavidalintas priekyje esantis objektas. Lengviausias būdas tai išspręsti - atkreipti dėmesį į šviesos kryptį ir švelnumą. Jei šviesa sklinda blogu kampu, pažiūrėkite, ką galite padaryti, perkelti šviesos šaltinį (studijoje) arba perkelti objektą (lauke), arba palaukite, kol šviesa bus geresnė (kraštovaizdžio fotografija).

6. Dirbkite pagal tiesias linijas

Tiesios linijos nuotrauką padaro švelnesnę, tačiau kiekvienas žiūrovas jas žiūrėdamas turi skirtingą nuomonę. Nesvarbu, ar tai vertikalios, ar horizontalios linijos, abu vaizduoja įvairų dominantį pasirinkimą. Pavyzdžiui, jūs įdėjote liniją paveikslo viduryje, ji padalins juos per pusę ir kiekviena dalis turės skirtingą istoriją. Tai palieka dramatišką poveikį žiūrovui, kaip ir vertikaliai į dvi puses padalytas medis. Ypač klasikiniame fone tiesios linijos yra puikus pasirinkimas. Taigi kadro metu komponuokite teisingai, kad reiktų kuo mažiau redaguoti iki tobulos nuotraukos.

Tikiuosi, kad šie fotografijos patarimai pradedantiesiems padės jūsų fotografavimo kelionėje. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai daug eksperimentuoti ir sukurti naujų kompozicijų. Fotografas yra menininkas, o tai reiškia, kad jokia taisyklė netrukdo to daryti.

Šaltinis: www.gustmedia.lt