Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt
Rudenėjantis Vilnius jau 9-ąjį kartą vienam savaitgaliui virs Japonija. Rugsėjo 9-10 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyks didžiausias Baltijos šalyse Japonijos kultūros festivalis „nowJapan“, pristatantis paslaptingą ir netikėtą šios šalies veidą.
„nowJapan“ griauna populiariojoje kultūroje nusistovėjusius Japonijos įvaizdžius, kurie neatsiejami nuo samurajų, bonsų, kimono ar japoniškų automobilių. Šiuolaikinė Japonija - tai tradicijų, modernumo ir spalvingų pramogų sintezė, žavinti savo įvairove, technologine pažanga ir tūkstantmečių istorija kvėpuojančiais futuristiniais miestais.
„Jei kalnas neina pas Japoniją, Japonija ateina pas kalną. Nebūtina keliauti tūkstančius kilometrų, kad sužinotumėte, kaip atrodo ši šalis. Festivalyje „nowJapan“ savo vietą atras ir japoniškų komiksų ar cosplay (kostiuminių pasirodymų) gerbėjai, ir atsitiktiniai praeiviai. Į festivalį atvykstantys Japonijos menininkai pristatys, kuo kvėpuoja šios šalies didmiesčiai: nuo animacijos iki gatvės madų kolekcijų“, - sakė festivalio „nowJapan“ direktorius Sergejus Grigorjevas.
Įvairūs pasirodymai, kūrybinės dirbtuvės, pranešimai, konkursai, parodos, filmai, animacija, kompiuteriniai žaidimai ir virtuali realybė - „nowJapan“ programa subalansuota tiek atsidavusiems Japonijos populiariosios kultūros mėgėjams, tiek ir tiems, kurie dar tik atranda šią šalį.
„Festivalio erdvę suskirstėme į specialius segmentus, pavadintus pagal Tokijo rajonus. Jau ne pirmus metus stebime tendenciją, kad vis daugiau šeimų atranda „nowJapan“, todėl vaikams ir jų tėvams skirtoje „Yoyogi“ erdvėje šiemet bus pasiūlyta dar daugiau kūrybinių dirbtuvių ir užsiėmimų“, - pasakojo festivalio programos sudarytoja Anastasija Dichtiar.
Tokijo Akihabara rajonas garsėja kaip atskiras anime, manga, kompiuterinių žaidimų ir technologijų mėgėjų pasaulis. Būtent jo dvasia alsuos festivalio „Akihabara“ zona. Japoniška animacija ir komiksai Lietuvoje jau seniai subūrė didžiulį gerbėjų ratą, o šios šalies technologinės inovacijos stebimos pro padidinamąjį stiklą visame pasaulyje. „Akihabara“ erdvėje festivalio lankytojai galės patys išbandyti įvairius kompiuterinius žaidimus, sužinoti apie virtualią realybę ir panirti į spalvingą anime bei manga visatą.
Šiemet festivalyje papildomas dėmesys bus skiriamas japoniškam maistui. Nors Japonija paprastai linksniuojama kaip sušių žemė, „nowJapan“ pasiryžęs gerokai nustebinti lietuvišką skrandį. Viskas tam, kad atsikąstumėte Japonijos tikrąja to žodžio prasme.
Neatsiejama „nowJapan“ dalis yra tarptautinis cosplay konkursas, sutraukiantis ne tik kelis šimtus dalyvių, bet ir didžiulę minią smalsuolių. Spalvingais kostiumais apsirengę dalyviai stengiasi įkūnyti savo pamėgtus kino, anime, manga ar videožaidimų herojus. Jie patys gaminasi kostiumus ir kuria pasirodymus, kuriuos pristato scenoje.
Cosplay konkurso dalyviai varžosi dėl galimybės atstovauti Lietuvai Europos cosplay konkurse „EuroCosplay“ Londone. Tačiau tai - ne vienintelė priežastis nusišveisti aprūdijusius superherojaus šarvus ir pasigaląsti kalaviją. Didžiausių žiūrovų simpatijų ir geriausių teisėjų vertinimų sulaukęs bei „Erabareshi Mono“ nominaciją gavęs dalyvis bus apdovanotas kelione į Japoniją.
Festivalyje įspūdžiais dalysis praėjusių metų „Erabareshi Mono“ laimėtoja Agota Gudelytė (Foxtail), kuri papasakos, kaip spalvingas kostiumas atvėrė jai kelią į Tekančios saulės šalį.
Kaip ir kiekvienais metais, „nowJapan“ pasiruošęs palepinti japoniškos muzikos gerbėjus. Tarp roko, pop- ir elektronikos žanrų varijuojanti atlikėja Majukokon (Mayucocoon) per savo 16-os metų karjerą užkariavo tiek gimtosios šalies, tiek ir užsienio gerbėjų širdis.
„Visada, kai tapau, savo galvoje girdžiu muziką. Privalau išleisti tas melodijas į pasaulį“, - apie savo kūrybą sako Majukokon.
Keturis albumus išleidusi atlikėja yra neatsiejama Japonijos eksperimentinės muzikos scenos dalis, garsėjanti unikaliu balsu ir išskirtiniu skambesiu. Į festivalį ją atlydi šiuolaikinės muzikos kūrėjas ir atlikėjas Tecuja Šimogava (Tetsuya Shimogawa).
ELTA