PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2018 m. Gruodžio 7 d. 11:25

Festivalį vainikuos „VIRUS MADA“

Šiauliai

Jurgita KastėnėŠaltinis: Etaplius.lt


63607

Pasinaudokite puikia proga vėsių ir vėjuotų vakarų depresiją išmainyti į ryškiaspalves patirtis ir atradimo jaudulį.

„VIRUS MADA“ – finalinis Šiauliuose vykstančio šiuolaikinio meno festivalio „VIRUS’23“ renginys – visus kviečia 2018 m. gruodžio 8 d. į Šiaulių lengvosios atletikos maniežą. Ši sporto erdvė vakarui taps neatpažįstama, ji virs meno ir mados kūrėjų prieglobsčiu, čia karaliaus drąsi, spalvinga, provokuojanti mada. „VIRUS MADA“ – vienintelis tokio pobūdžio renginys Lietuvoje, kur persipina performansas ir muzika, kinetinė skulptūra ir kostiumas, kosminės vizijos ir šiuolaikinis šokis. Būtent čia daugelis menininkų suprato, kad kostiumas irgi gali būti konceptualaus meno kūrinys. Ne vienam kostiumo dizaineriui šis renginys tapo puikia starto aikštele tolimesnei karjerai. Šiemet ši pribloškianti meno ir mados sintezės laboratorija, kuri tęsiasi jau dvidešimt trejus metus, mados meno išsiilgusiems žiūrovams pristatys pačias įdomiausias Baltijos šalių dizainerių kolekcijas. Finaliniame renginyje atrinkti Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos mados kūrėjai varžysis dėl geriausiųjų vardo, vakaro metu bus paskelbti šių metų „VIRUS MADOS“ nugalėtojai

Konkursines kolekcijas lydės meniniai performansai, kuriuos kurs Kauno šokio teatras „Aura“ su menininkės iš Nyderlandų Gudos Koster sukurtais kostiumais bei kompozitoriaus Antano Jasenkos bei dainininko Ilja Gun muzikinėmis vibracijomis. „VIRUS MADOJE“ taip pat dalyvaus legendiniai Šiaulių avangardinės mados pradininkai Reda ir Arūnas Uogintai, ekstravagantiškoji Sasha Frolova iš Maskvos ir kiti mados meno kūrėjai.

Ant podiumo matysime įvairiaspalvių kolekcijų, stebinančių savo drąsiais sprendimais. Kas jie – festivalio finalininkai? Kokias idėjas jie pateikia? Kurie bus išrinkti geriausiais? Visa tai pamatysime „VIRUS MADOS“ vakare. Trumpai supažindiname su festivalio finalininkais.

Danuta Šimelytė iš Vilniaus pristatys kolekciją „DECODE“, kuria nori pavaizduoti saviraiškos procesą, nulemtą aplinkos. Visuomenė primeta savo taisykles žmogaus saviraiškai, tačiau šis sugeba išsiveržti iš šių varžtų.

Una Berzina iš Rygos savo kolekcijai „DECLUTTER“ („APSIVALYMAS“) įkvėpimo sėmėsi iš Fumio Sasakio knygos „Goodbye Things!“ („Viso gero, daiktai!“). Kolekcija – tai nuoroda į vartotojišką visuomenę su greitojo stiliaus prekių parduotuvėmis.

Lenkas Piotras Popiolekas iš Krokuvos demonstruos kolekciją „ŠVELNIAUSIA KIETA“, kuri yra klasikinės vyriškos aprangos interpretacija. Nesutarimai dėl ribų ir suvaržymų įkvėpė dizainerį laužyti taisykles ir rasti netradicinį įvaizdį.

Kaunietė Lukrecija Zigmantaitė savo kolekcija „KODĖL SUAUGTI?“ išreiškia nostalgiją 9 dešimtmečio vaikystei, kūrybiškumą bei siekį būti pastebėtam ir ryškiam.

O štai Urtė Katiliūtė (Vilnius, Lietuva / Londonas, Jungtinė Karalystė, o gimtinė – Šiauliai) savo kūrybai idėjų sėmėsi ir ją įkvėpė Lietuvos močiučių ir senelių nepakartojamas stilius, kolekcija „GRAM-À-CAPUCHE“ pagaminta išskirtinai tik iš dėvėtų gaminių. Kolekcija – kolaboracija su legendiniu menininku Rimantu Dichavičiumi, ja siekiama priminti apie jo darbus, supažindinti su jais jauną žmogų, tad kolekcija tampa gyva, vaikščiojančia menininko darbų galerija.

Vilniečiai Deividas Katkus ir Modesta Kremerytė / KREMER pristato kolekciją „INSOMNIA“, kuri įkvėpta naktinės kultūros, kurioje apstu „trash’o“ bei pseudo prabangos, šie stiliai įgauna pavadinimą „Luxuriuos trash“ – „Prabangi šiukšlė“.

Kūrėjai iš Telšių – Jurgita Balčiūnaitė, Karolina Miciūtė, Julija Šoblinskytė ir Evaldas Vizbaras – festivalio finalui pristato kolekciją „VABI SABI LT“. Tai jungtinė VDA Telšių fakulteto studentų kolekcija, sukurta, naudojant dėvėtus drabužius, kurių grožis ateina su laiku.

Vilnietė Inga Skripka sukūrė kolekciją „KLUPINĖJANTIEMS IR GRIUVINĖJANTIEMS“. Tai ciklas, perteikiantis kūrėjo sutrikimą ir jaudulį dėl esamos būsenos – apimtas vidinis sąstingis, negeneruojantis naujų idėjų.

Gerda Kasilevičiūtė, irgi vilnietė, kolekcija „KOKIA ŠIOS KAINOS MORALINĖ KAINA?“ turi tikslą atskleisti tvarios mados ir skaidrumo svarbą postmodernios mados industrijoje, nagrinėja masinės gamybos žalą individui ir aplinkai.

Vilnietės Lukrecijos Kuliešiūtės kolekcija „HÆNA“ (islandiškai – „višta“) skirta atkreipti dėmesį į šiuolaikinės moters poziciją visuomenėje. Pašiepiama iškovota lygybė yra tarytum apsimestinė ir galiojanti tik kai kuriose pasaulio dalyse.

Karinos Kristos Likansės iš Rygos pristatoma kolekcija pavadinta „PASIVAŽINĖJIMU“. „Synthwave“ yra muzikos žanras, sukurtas pastarąjį dešimtmetį, ir išreiškia nostalgiją 1980-ųjų kultūrai – sintezatoriui, giliomis ir vibruojančiomis saulėlydžio spalvomis nuspalvintoms pakrantėms, „Ferrari Testarossa“ ir naktiniam Kalifornijos gyvenimui. Tačiau šiai šiuolaikiškai naktinio pasivažinėjimo estetikai trūksta jos – dūmų kamuolyje paskendusios moters, tokios, kokia ji yra, su vieninteliu rūpesčiu galvoje.

Tad laukia stulbinamas reginys, nuostabus vakaras – susitinkame 2018 m. gruodžio 8 d. Šiaulių lengvosios atletikos manieže!

video-virus-480x240-18.jpg

BILIETAI:
www.ticketmarket.lt.

Bilieto kainos:
8 Eur, 6 Eur.

Rėmėjai:
Lietuvos kultūros taryba, Šiaulių miesto savivaldybė, Latvijos valstybinis kultūros kapitalo fondas, Latvijos fotografijos muziejus.

Informaciniai rėmėjai:
„LRT Plius“, savaitraštis „Etaplius“, naujienų portalas „Etaplius“, dienraštis „Šiaulių kraštas“, dienraštis „Šiaulių naujienos“.

Partneriai:
Šiaulių lengvosios atletikos maniežas, Šiaulių kultūros centras, koncertų salė „Saulė“, „Wãpsva LT“ dizaino namai, „BIS A BIS“, kavinė „Arkos“, UAB „Balheidas“, Šiaulių dramos teatras, Šiaulių valstybinė kolegija, Šiaulių profesinio rengimo centras.

Organizatorius:
Šiaulių dailės galerija.

Reklama