PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2019 m. Rugsėjo 23 d. 16:16

Europos paveldo dienos Švenčionių rajone

Vilnius

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


100245

2019 m. rugsėjo 20 d. vyko renginiai, skirti Europos paveldo dienoms, kurių tema „Pažink ir pramogauk“. Renginių metu buvo siekiama supažindinti visuomenę su kultūriniu paveldu, skatinti jų vertės ir išsaugojimo suvokimą. Šiuos renginius organizavo Švenčionių rajono savivaldybės administracija, rajono kultūros ir švietimo įstaigos.

Mokomąją ekskursiją „Medinių bažnyčių paveldas“ po Pavoverės ir Labanoro bažnyčių statinių kompleksus vedė Pabradės „Ryto“ gimnazijos mokytojos Regina Mateikienė ir Danguolė Grincevičienė. Pažintinės ekskursijos metu surinktą vizualinę medžiagą mokiniai naudos mokymosi tikslams.
Zalavo dvaro sodyboje edukacinio užsiėmimo „Zalavo dvaro praeitis. Liublino unijos reikšmė“ metu Pabradės „Ryto“ gimnazijos mokytojos Regina Mateikienė ir Danguolė Grincevičienė supažindino užsiėmimo dalyvius su dvaro istorija, jo valdytojais, organizavo žaidimą-viktoriną.
Cirkliškio dvare vyko renginys „Cirkliškio dvaras – istorija ir paslaptys“. Visus susirinkusius pasveikino Švenčionių profesinio rengimo centro direktorė Milda Gustienė-Vilniškė. Apie paveldo dienas ir jų reikšmę kalbėjo Švenčionių rajono savivaldybės administracijos Kultūros, švietimo, jaunimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Giedrė Viščionytė. Paskaitą apie dvaro istoriją, garsių asmenybių apsilankymą dvare skaitė kraštotyrininkas Bronius Lazaraitis. Vyko paveikslų gaminimo, taikant skystųjų tapetų techniką, užsiėmimas. Jį vedė Švenčionių profesinio rengimo centro statybos darbų vyresnioji profesijos mokytoja Valerija Radziulienė. Švenčionių progimnazijos istorijos mokytoja metodininkė Ramunė Skripskaitė-Li ir būrelio „Pažink savo kraštą“ nariai (6b ir 8b klasės mokiniai) gamino trafaretus, parengtus kultūros paveldo objektų ir statinių motyvais.
Nalšios muziejuje paskaitą „Baliulių pilkapyno tyrinėjimai“ skaitė Lietuvos istorijos instituto archeologijos skyriaus vedėjas, mokslo darbuotojas dr. Laurynas Kurila. Susirinkusius pasveikino dr. Regina Mikštaitė-Čičiurkienė, Nalšios muziejaus direktoriaus pavaduotoja etninės kultūros veiklai, pavaduojanti Nalšios muziejaus direktorių. Apie Švenčionių rajono pilkapius, jų reikšmę kraštui ir jo žmonėms kalbėjo Švenčionių rajono savivaldybės administracijos Kultūros, švietimo, jaunimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Giedrė Viščionytė. Mokslinės paskaitos klausėsi Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos neformaliojo ugdymo programos „Jaunasis pasienietis“ nariai – 1–4 gimnazijos klasių mokiniai ir istorijos mokytoja metodininkė Loreta Chaleckienė, Švenčionių rajono švietimo pagalbos tarnybos direktorė Elena Kadzevičienė, Švenčionių rajono trečiojo amžiaus universiteto filosofijos, politologijos ir krašto istorijos bei menų fakulteto klausytojai ir visi besidomintys krašto materialiuoju paveldu. Po paskaitos, pasilikę prie karštos arbatos, dalyviai bendravo su lektoriumi apie archeologinius tyrinėjimus, jų reikšmę ne tik mokslui, bet ir krašto kultūros istorijos raidai.
Kiekvienas dalyvavęs organizuojamuose Europos paveldo dienų renginiuose prisiminimui gavo knygų žymeklių, atšvaitų, pieštukų ir balionų su Europos Sąjungos atributika.

Informaciją parengė dr. Regina Mikštaitė-Čičiurkienė, Nalšios muziejaus direktoriaus pavaduotoja etninės kultūros veiklai, pavaduojanti Nalšios muziejaus direktorių