PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2017 m. Birželio 14 d. 14:19

Europos Parlamentas panaikino R. Pakso neliečiamybę

Telšiai

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


6738

Europos parlamentarai trečiadienį plenariniame posėdyje panaikino Rolando Pakso teisinį imunitetą.

Panaikinti R. Paksui imunitetą pasiūlė Europos Parlamento (EP) Teisės reikalų komitetas generalinio prokuroro Evaldo Pašilio prašymu. Pats R. Paksas sprendimo išvakarėse išplatintame pranešime savo bylą vadina politiniu persekiojimu, teigia esąs nekaltas ir reikalauja nutraukti bylą.

„Tai, kas dabar yra bandoma padaryti Lietuvoje, neturi nieko bendro nei su teisingumu, nei su visuomenės interesų apsauga. Lietuvos teismai jau yra priėmę dvi nutartis dėl to, kad skubotai sukurpta byla netinkama teisminiam nagrinėjimui dėl esminių proceso dalyvių teisių suvaržymo, o Lietuvos Respublikos Seimas nedavė leidimo patraukti baudžiamojon atsakomybėn Seimo narį, dalyvavusį šios bylos tyrimą kontroliavusį prokurorą kritikuojančiame pikete“, - teigiama R. Pakso išplatintame pareiškime.

Generalinis prokuroras E. Pašilis į Europos Parlamentą kreipėsi praėjusių metų balandžio 13 d., informuodamas apie 2016 m. vasario 17 d. pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl prekybos poveikiu bei piktnaudžiavimo ir prašydamas atšaukti R. Pakso teisinį imunitetą.

Tapkite mūsų draugu „Facebook“ ir sekite svarbiausias naujienas!

hqdefault.jpg

Kreipimesi į Europos Parlamentą taip pat buvo nurodyta, kad Generalinės prokuratūros ir Specialiųjų tyrimų tarnybos atliekamame ikiteisminiame tyrime surinkti duomenys leidžia įtarti, kad R. Paksas, pasinaudodamas visuomenine padėtimi, pažintimis ir kita tikėtina įtaka valstybės institucijoms, jos valstybės tarnautojams, savo naudai tiesiogiai pažadėjo ir susitarė priimti 15 tūkstančių eurų kyšį pažadėdamas paveikti valstybės institucijas, jų valstybės tarnautojus, kad šie teisėtai veiktų vykdydami savo įgaliojimus. Tyrimo metu R. Paksas buvo apklaustas kaip specialusis liudytojas, teigiama pranešime spaudai.

Generalinio prokuroro prašymą dėl imuniteto panaikinimo buvo pavesta išnagrinėti EP Teisės reikalų komitetui, į kurio posėdį generalinis prokuroras bei tyrimui vadovaujantis Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras Gedgaudas Norkūnas buvo nuvykę šių metu gegužės pradžioje.

Europos Parlamento narys Lietuvos Respublikos teritorijoje turi tokią pačią asmens neliečiamybę kaip ir Lietuvos Respublikos Seimo narys. Lietuvos Respublikos Konstitucijoje ir Lietuvos Respublikos Seimo statute nurodyta, kad Seimo narys be Seimo sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas, negali būti kitaip suvaržoma jo laisvė. Imuniteto atšaukimas taikomas tik šiame ikiteisminiame tyrime proceso veiksmams atlikti.

Prašymu atšaukti Europos Parlamento nario R. Pakso imunitetą buvo siekiama galimybės surašyti R. Paksui pranešimą apie įtarimą, jį apklausti kaip įtariamąjį, esant įstatymo pagrindui kitaip suvaržyti jo laisvę, taikyti jo atžvilgiu baudžiamąjį procesą, kad nacionalinės teisės aktų nustatyta tvarka būtų galima priimti jo atžvilgiu galutinį procesinį sprendimą.

Šiuo metu minimame ikiteisminiame tyrime pranešimai apie įtarimą įteikti dviem asmenims.

ELTA