Europos čempionate Lietuvos orientacininkų komanda - aštunta

Lietuva

Viktorija ValčiukaitėŠaltinis: Etaplius.lt

28671

Bulgarijoje vykusio Europos orientavimosi sporto slidėmis čempionato vyrų estafetėje ketvirtadienį Lietuvos vyrų trijulė - Regimantas Kavaliauskas, Nerijus Šulčys ir Vitalijus Petrulis - užėmė aštuntąją vietą. Mūsiškiai finišavo per 1 val. 49 min. 27 sek.

Po Velingrado kalnų masyvą besidriekusiose trasose vyrams reikėjo įveikti po 8,3 km su 300 metrų vertikalaus sukilimo etapą.

Estafetę pradėjęs R. Kavaliauskas pasakojo, kad kontrolės punktų skaidymas buvo gana nemažas, tad visi sportininkai greitai prasisklaidė. Kadangi čempionatas vyko toje pačioje vietoje kaip ir kiti startai, miško takelių tinklas jau buvo pažįstamas.

„Čia labiau reikėjo greičio, čiuožti ir laikytis. Jau kai per tuos pačius kelius ir vėžes ne pirmą kartą slysti, orientuotis reikėjo mažiau“, - sakė Lietuvos rinktinės narys.

Paklaustas, ar buvo šansų aplenkti laipteliu aukštesnėje pozicijoje finišavusius bulgarus ir taip užfiksuoti praėjusių metų rezultatą (7 vieta), lietuvis sakė, kad gana sudėtingai. Paskutiniu etapu startavo čempionato šeimininkų favoritas Stanimiras Belomazhevas, kuris trečiadienį ilgojoje distancijoje tapo Europos vicečempionu.

„Jei ir vienu metu į paskutinį etapą būtų Vitalijus Petrulis iščiuožęs kartu su bulgaru, klausimas, ar atsilaikytų dėl greičio. Trasa tikrai sudėtinga ir mums neįprasta, lygių vietų nėra. Vien aukštyn kyli į kalną arba leidiesi žemyn“, - sakė R. Kavaliauskas.

Vyrų elito grupėje visą laiką pirmavę norvegai savo lyderių pozicijos neužleido iki pat finišo. Jų laikas - 1 val. 31 min. 18 sek. Norvegai Europos čempionų titulą iškovojo po ketverių metų pertraukos.

Rusijos orientacininkai turėjo dvi stiprias ekipas, kurios finišavo viena po kitos - antrojoje ir trečiojoje pozicijoje, tačiau į čempionato įskaitą pretenduoti gali tik viena komanda, todėl rusams atiteko tik sidabro medaliai. Bronzą pelnė Suomijos trijulė.

Kartu vykusiame pasaulio jaunimo čempionate startavo ir Lietuvos vaikinų komanda (Ignas Ambrazas, Kasparas Šulčys, Rokas Vaitkus), ji užėmė septintąją vietą.

Kitais metais Europos orientavimosi sporto slidėmis čempionatas vyks vasario pradžioje Turkijoje. Grįžę iš Senojo žemyno pirmenybių orientacininkai vasario 16-18 dienomis Latvijoje varžysis dėl Lietuvos čempionų titulo.