PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2019 m. Lapkričio 11 d. 11:47

Etikos sargų prašoma ištirti valdančiųjų elgesį

Vilnius

Mariaus Morkevičiaus, Elta nuotr.

Irma BagūnėŠaltinis: Etaplius.lt


106339

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė Ingrida Šimonytė kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją, prašydama ištirti lapkričio 7 d. Seimo vakariniame plenariniame posėdyje susiklosčiusią situaciją.

„Pasibaigus opozicinei darbotvarkei ir numatytam posėdžio laikui, pratęsus posėdį buvo bandyta svarstyti ne tik rytiniame posėdyje nebaigtus ir rezervinių projektų sąraše esamus projektus, bet ir tuos projektus, dėl kurių rytiniame posėdyje jau buvo paprašyta pertraukos iki kito posėdžio“,sako I. Šimonytė.

Ji pažymi, kad Seimo statutas numato, kad opozicinę darbotvarkę sudaro opozicinės frakcijos ir tokios darbotvarkės net nėra tvirtinamos Seimo posėdyje.

„Posėdyje susiklosčiusi situacija pirmiausia kelia jau vien elementarių etikos klausimų, kaip valdantieji suvokia Seimo statute aprašytą opozicijos teisę turėti savo darbotvarkę bent vieną kartą per mėnesį. Kartu problema ir gerokai platesnė: šiame Seime gudravimas apeinant sprendimus, už kuriuos jau buvo balsuota, tampa sisteminiu valdančiųjų elgesiu, jei jiems sprendimas, už kurį balsuota, netinka. Šiuo konkrečiu atveju – į Seimo salę bandyta grąžinti projektus, kurie jau buvo vieną kartą atmesti, tuomet skubos tvarka pateikti patobulinti, o opozicijai paprašius pertraukos dėl galimybės susipažinti, nes yra svarbūs ir visuomenėje sulaukiantys nemažai rezonanso, šis teisėtas prašymas negerbiamas ir buldozeriu bandoma pateikti ir vėl. Kadangi, mano supratimu, taip elgtis negalima ir tai pažeidžia procedūrinę tvarką, tikiuosi, kad bent Etikos ir procedūrų komisija galinti pateikti aiškumo, kaip su tokiomis situacijomis Seime derėtų tvarkytis“, – teigia parlamentarė I. Šimonytė.

Kaip primena ELTA, tarp įstatymų projektų, kurių Seimas ėmėsi lapkričio 7-osios vakare, buvo ir anksčiau atidėtas įstatymo projektas dėl bankų, kredito unijų apmokestinimo. Tai numatantis Finansų rinkos dalyvių mokesčio įstatymo projektas, kurį pateikė Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos narys Zbignevas Jedinskis, sulaukė pritarimo po pateikimo. Už buvo 41 Seimo narys, prieš – 4, susilaikė 5 parlamentarai. Į plenarinių posėdžių salę projektas po svarstymo pagrindiniame Seimo Biudžeto ir finansų komitete sugrįš lapkričio 21 d. Seimas pritarė siūlymui paprašyti Vyriausybės išvados.

ELTA