PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2021 m. Lapkričio 11 d. 17:55

ES vaistų agentūra patvirtino du antikūnų preparatus nuo COVID-19

Vilnius

Asociatyvi pexels.com nuotr.

Reporteris ElenaŠaltinis: Etaplius.lt


193870

Europos vaistų agentūra (EVA) ketvirtadienį uždegė žalią šviesą dviem antikūnų preparatams nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19 ir tapo pirmąja jiems leidimą suteikusia institucija.

Europos Sąjungos ir Europos ekonominės erdvės farmacijos priežiūros agentūra nurodė patvirtinusi preparatą Ronapreve, sukurtą Šveicarijos farmacijos milžinės „Roche“ kartu su JAV biotechnologijų bendrove „Regeneron“, taip pat preparatą „Regkirona“, sukurtą Pietų Korėjos bendrovės „Celltrion“.

Šie preparatai papildys Europos Sąjungos kovos su COVID-19 pandemija priemonių arsenalą, kai kuriose Bendrijos šalyse sergamumui pasiekus rekordinį lygį.

„Ronapreve“ ir „Regkirona“ yra pirmieji monokloninių antikūnų vaistai, gavę teigiamą išvadą... dėl COVID-19“ gydymo, sakoma Amsterdame įsikūrusios EVA pranešime.

ES sveikatos apsaugos komisarė Stela Kiriakides (Stella Kyriakides) sakė, kad šių dviejų preparatų patvirtinimas yra „svarbus žingsnis“ kovojant su koronaviruso pandemija. Iki šiol bloko atsakas į COVID-19 buvo grindžiamas keturių rūšių vakcinomis.

„Beveik visose šalyse narėse gausėjant užsikrėtimų COVID-19, teikia vilties matyti daug kuriamas perspektyvių gydymo priemonių kaip dalį mūsų COVID-19 terapijos strategijos“, – sakoma jos pranešime.

„Šiandien atlikome svarbų žingsnį į priekį siekdami tikslo iki šių metų galo Europos Sąjungoje patvirtinti iki penkių naujų gydymo priemonių“, – pabrėžė S. Kiriakides.

ES šalys jau gali pasinaudoti Bendrijos sudaryta išankstine sutartimi dėl „Ronapreve“ dozių įsigijimo, kad jų pakaktų 55 tūkst. pacientų terapijai, nurodė eurokomisarė.

Laboratorijose gaminami monokloniniai antikūnai yra Y raidės pavidalo baltymai, prisijungiantys prie koronaviruso paviršiaus „dyglių“ ir neleidžiantys patogenui prasiskverbti į žmogaus organizmo ląsteles, taip pat inicijuojantys užkratą puolančių imuninių ląstelių atsaką.

Tuo metu vakcinos irgi išmoko žmogaus imuninę sistemą gaminti tokius antikūnus.

Vis dėlto kai kuriems žmonėms, ypač pagyvenusiems ir pasižymintiems susilpnėjusia imunine sistema, vakcinos nėra veiksmingos, todėl jiems geriausiai taikyti „pasyvųjį vakcinavimą“ – kai tiesiogiai suleidžiama antikūnų.

 

BNS