PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2017 m. Spalio 2 d. 14:04

Elektrėnų savivaldybė siekia išsaugoti vaikus šeimose

Vilnius

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


15912

„Dalyvauju Lietuvos savivaldybių asociacijos vykdomo projekto „Vaiko teisių užtikrinimo ir pagalbos vaikui ir jo šeimai stiprinimas Lietuvos savivaldybėse: Ankstyvosios intervencijos modelis“, kurį iš dalies finansuoja Norvegijos finansiniai mechanizmai, organizuojamuose mokymuose“, – sako Elektrėnų savivaldybės Socialines paramos skriaus vedėja Violeta Šimkūnienė.

Šio projekto tikslas – išsaugoti socialinės rizikos vaikus šeimose ir bendruomenėse, išvengti institucionalizacijos. „Šiam tikslui pasiekti kuriamas efektyvus ir novatoriškas ankstyvosios intervencijos modelis, padidinta savivaldybių valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, kompetencija, siekiama sustiprinti socialinį tinklą ir partnerystę vietos lygmeniu, o taip pat Lietuvos ir Norvegijos institucinį bendradarbiavimą“, – projektą apibūdina V. Šimkūnienė.

Ankstyvosios intervencijos modelio rengimo vadovės uždarosios akcinės bendrovės „Ekonominės konsultacijos ir tyrimai“ vyr. konsultantės Jūratės Griciūtės teigimu, Lietuvoje kuriamas naujas kiekvieno vaiko gerovės ir reikiamos pagalbos užtikrinimo įrankis, keičiantis požiūrį į vaiką ir jo šeimą, pabrėžiantis vaiko poreikių tenkinimo svarbą. Vadovaujantis Norvegijos ir kitų užsienio šalių patirtimi kuriamo modelio esmė – orientacija ne į problemas, bet į rizikų vertinimą, kad būtų kuo anksčiau pastebėti požymiai, rodantys, jog tam tikroje srityje gali būti grėsmė vaiko gerovei.
Rugsėjo 20 dieną vykusiame projekto stebėsenos komiteto posėdyje, kuriame buvo apžvelgti nuveikti darbai, buvo pabrėžta, kad ankstyvosios intervencijos modelis, atsižvelgiant į mokymų dalyvių pastabas ir pasiūlymus, tobulinamas. Be to, baigus projektą ankstyvosios intervencijos modelis bus išbandytas penkiose pilotinėse – Kauno ir Alytaus miestų, Alytaus ir Telšių rajonų ir Elektrėnų – savivaldybėse.

„Mūsų savivaldybė yra pilotinė, kuri įgyvendins šį projektą. Jeigu ministerija rems finansiškai, viskas vyks pagal ministerijos tvarkas, jeigu ne – savivaldybė savo jėgomis ankstyvosios intervencijos modelį taikyti šių metų gale. Kai pradėsime praktiškai jį taikyti, matysime jo privalumus, o gal ir trūkumus“, – svarsto Elektrėnų savivaldybės Vaiko teisių skyriaus vedėja Aldutė Jaseliūnė.
Modelio rengėjų teigimu, jų kūrinys turėtų būti tobulinamas atsižvelgiant ir į pilotinių savivaldybių pastabas ir pasiūlymus.
Kad specialistams būtų paprasčiau modelį taikyti konkrečiose situacijose, stebėsenos komiteto posėdyje buvo pasiūlyta jį automatizuoti, kas leistų vietoje naudojant išmanųjį telefoną jį užpildyti.
Įgyvendinant projektą rengiama ir stebėsenos komiteto posėdyje pristatyta ir ankstyvosios intervencijos modelio stebėsenos metodika, kas sudarys galimybes sukurtą įrankį pastoviai tobulinti, nes, kaip pabrėžia J. Griciūtė, net pati tobuliausia metodika turi būti keičiama, atsižvelgiant į gyvenimo pokyčius.