Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Šalčininkų rajono savivaldybės nuotr.
Reporteris OrintaŠaltinis: Etaplius.lt
Vakar įvykusiame Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje pristatytas Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento pranešimas apie valstybės mobilizacinę sistemą ir iššūkius, kurį skaitė departamento direktorius Virginijus Vilkelis.
Antroje posėdžio dalyje kalbėta apie rajono tarnybų pasiruošimą sausringam ir maudymosi sezonams.
Kalbėdamas apie šalies mobilizacinės sistemos iššūkius Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento direktorius Virgilijus Vilkelis kalbėjo apie valstybės institucijų ir įstaigų įsitraukimą, o taip pat ūkio subjektų įtraukimą į mobilizacijos procesą, gyvybiškai svarbių valstybės funkcijų įgyvendinimą, gyventojų informavimą ir kt.
Prieš komisijos posėdį jis susitiko su Šalčininkų rajono meru Zdzislavu Palevičiumi ir įteikė jam departamento simboliką.
Vėliau Ekstremalių situacijų komisijos nariai kalbėjo apie sausros situaciją Šalčininkų rajone. Anot vyriausiojo miškininko Dariaus Žutauto situacija yra sudėtinga, tačiau valdoma, miškininkų - gaisrininkų komandos sukomplektuotos. Pasak jo, svarbiausia gyventojų sąmoningumas ir geranoriškumas, o prognozuojamas lietus situacijos nepakeistų, tik sumažintų grėsmės lygį.
Šalčininkų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vadovas Vitalijus Kapusta kalbėjo apie konstruktyvų bendradarbiavimą su Šalčininkų urėdija. Anot jo, be Šalčininkų ugniagesių rajone budi ir gaisrininkų komandos Dieveniškėse, Jašiūnuose, Turgeliuose, Baltojoje Vokėje, Butrimonyse, Pabarėje ir Eišiškėse.
- Situacija rajono teritorijoje yra valdoma, galioja apribojimai lankytis miškuose, tačiau artimiausią pirmadienį reikės svarstyti dėl visiško draudimo miškuose, priklausomai nuo to, ar savaitgalį palis. Tačiau ugniagesiai pasiruošę, - kalbėjo V. Kapusta.
Komisijai pirmininkaujantis Savivaldybės administracijos direktorius Josif Rybak teiravosi miškininkų ir gaisrininkų apie papildomų pajėgų pagalbą.
- Situacijos yra valdoma. Šiuo metu galioja apribojimas lankytis rajono miškuose. Jeigu situacija nesikeis, tai artimiausią pirmadienį lauksime Komisijos teikimo dėl visiško draudimo lankytis miškuose. Per pirminį apribojimą sulaukiame skambučių, ypač iš verslininkų, dirbančių miškuose ir išreiškiančių nepasitenkinimą. Deja, dėl pavienių atvejų mes negalime rizikuoti situacija, - kalbėjo komisijos pirmininkas Josif Rybak.
Situaciją žemės ūkyje apibūdino Žemės ūkio skyriaus vedėjas Stanislavas Lebedis, apgailestavęs, jog rajono ūkininkų laukuose žuvo praktiškai visi pavasariniai pasėliai, o žiemkenčiai nesubrandino grūdų. Gyvulininkystėje taip pat gana sunki padėtis, nes ūkininkų ganyklose taip pat nėra žolės, jie priversti šerti gyvulius šienu, kurio gali pritrūkti žiemą, kaimo vietovėse džiūsta šuliniai, kyla durpynų gaisrų pavojus.
Šešiuose Lietuvos rajonuose paskelbta stichinė sausra, Šalčininkų rajonas įtrauktas aukšto sausringumo teritoriją, čia nelijo 7 savaites. Pasak S. Lebedžio, atsižvelgus į tai, jog sausra, kaip pavojingas meteorologinis reiškinys, apima visą rajono teritoriją, todėl būtina skelbti ekstremalią situaciją.
- Savaitgalį žadamas lietus situacijos per daugiausiai nepakeis, nes dirvos drėgnumas matuojamas 10 cm gylyje. Deja, žemės ūkio draudimo paketas nenumato pasėlių draudimo nuo sausros, todėl rajono žemdirbiai atsiduria gana keblioje padėtyje, o turi tam tikrų įsipareigojimų, - kalbėjo V. Lebedis.
Beveik visi posėdyje dalyvavę Ekstremalių situacijų komisijos nariai balsavo už Ekstremalios situacijos paskelbimą Šalčininkų rajone nuo birželio 26 d.
Susitikimo pabaigoje Savivaldybės gydytoja Jurgita Lapinskaitė – Tolstošejeva priminė susirinkusiems prasidėjusio maudymosi sezono aktualijas, kalbėjo apie audyklų stebėseną, vandens tyrimus ir nuo šių metų atliekamus paplūdimių smėlio tyrimus.