Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
BNS nuotr.
Reporteris AustėjaŠaltinis: Etaplius.lt
Vilniaus miesto savivaldybė pirmadienį tikisi pradėti pilotinį pradinio kontaktinio ugdymo projektą, kai į Vilniaus Kunigaikščio Gedimino progimnazijos klases grįš dalis pradinių klasių vaikų.
„Šios savaitės pradžioje mes dalyvavome pasitarime su Vyriausybės ekspertų taryba ir gavome pasiūlymą padaryti pilotinį projektą vienoje iš Vilniaus mokyklų, kurią pasirinktume savo nuožiūra, kur būtų galima atnaujinti kontaktinį ugdymą“, – per spaudos konferenciją penktadienį sakė Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis.
Anot jo, ketvirtadienį šis siūlymas pristatytas mokyklos tėvų tarybai ir sutiktas „labai pozityviai“.
P. Poderskio teigimu, minima mokykla pasirinkta dėl kelių kriterijų: tinkamas jos dydis ir tai, kad ji turi tris filialus, kas suteikia sprendimams lankstumo ir leidžia atidaryti tik dalį patalpų.
„Buvo įvairių kriterijų. Mes pasirinkome mokyklą, kuri nei per didelė, nei per maža, būtent trys filialai yra labai svarbus aspektas, nes mūsų pačių sprendimų lankstumas tuomet didėja“, – kalbėjo jis.
Kiek ir kokių klasių moksleivių grįš į klases, pasak administracijos vadovo, paaiškės sužinojus, kelių klasių moksleivių šeimos sutinka testuotis nuo COVID-19.
„Mes kreipsimės į visas pradines klases šios pasirinktos mokyklos ir žiūrėsime, kiek jų sutiks dalyvauti projekte“, – sakė P. Poderskis.
Jo teigimu, kol kas ne visi gali ar nori testuotis.
„Dalis šeimų yra užsienyje, dalis yra pajūryje, dalis – sodybose, ne visi nori tuos testus apskritai darytis“, – kalbėjo jis.
Administracijos direktorius akcentavo, kad savivaldybė negali nei priversti testuotis, nei grįžti į gyvą ugdymą.
Jiems bus taikomas kaupinio testavimo būdas, kai vienu kartu ištiriami visų vienos šeimos narių ėminiai.
Pasak P. Poderskio, kol kas nėra patvirtinti visi šiam eksperimentiniam projektui reikalingi sprendimai, todėl pradėti projektą pirmadienį bus galima tik tuo atveju, jeigu pavyks „nugalėti karą su biurokratija“ ir laiku priimti Vyriausybės, operacijų vadovo ir kitus sprendimus.
Savaitę pasimokę klasėse vaikai išeis atostogų, per jas bus siekiama nustatyti, ar šeimose neišplito virusas.
Minimos mokyklos mokytojai bus skiepijami bendra tvarka: P. Poderskio teigimu, ši strategija paremta būtent testavimu.
Pasak jo, sprendimas su Vyriausybe pradėtas derinti nuo savaitės pradžios.
Vyriausybėje svarstyta apie mėnesį
Premjerės Ingridos Šimonytės atstovė spaudai Rasa Jakilaitienė BNS sakė, kad sprendimas dėl pradinukų ugdymo atnaujinimo vienoje iš Vilniaus mokyklų svarstomas jau apie mėnesį.
„Jis svarstomas ir atskirose ministerijose, ir pačioje Vyriausybėje, ir su Ekspertų taryba. Ekspertų taryboje aptarinėjama jau kokį mėnesį visa tai (...) yra schema pateikta, specialistai ruošėsi, dirbo ir startuojama“, – sakė ji.
Pasak R. Jakilaitienės, šis klausimas pastarąjį kartą Vyriausybėje aptartas antradienį ir tuomet nuspręsta vykdyti bandymą.
Ji patvirtino, kad prieš priimant pradinukus mokytis, jiems ir jų šeimoms gali būti pritaikomas ir grupinis testavimo būdas.
„Tam pilotas ir yra, kad tu pasitikrintum, kaip veikia tai, ką tu sugalvojai (...) Pasirinkta viena Vilniaus mokykla, ir bus testuojami mokiniai, mokytojai“, – sakė premjerės atstovė.
R. Jakilaitienė taip pat pažymėjo, jog tam, kad projektas galėtų būti įgyvendintas, Vyriausybė privalės pakeisti karantino režimą reglamentuojantį nutarimą, nes jis šiuo metu draudžia būriuotis, o ugdymo atnaujinimas klasėse reikštų, kad tai neišvengiamai būtų daroma.
Atskirą įsakymą dėl leidimo mokytis klasėse turės pasirašyti ir sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.
Premjerės atstovės teigimu, kol kas nesutarta, kada tiksliai Ministrų kabinetų rinksis priimti šį sprendimą/ Tikimasi, kad tai pavyks padaryti iki kitos savaitės.
BNS