PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2018 m. Birželio 6 d. 11:52

Efektyvi komunikacija – raktas į projektų sėkmę

Vilnius

Pixabay.com | Rawpixel nuotr.

Reporteris OrintaŠaltinis: Etaplius.lt


40455

Europos Sąjungos (ES) 2014–2020 m. programavimo laikotarpiu finansuojami projektai įgyvendinami visoje Lietuvoje. Šiuo metu jų – beveik 12 tūkst. Siekiant užtikrinti, kad projektai būtų sėkmingi, vykdytojai kviečiami rengti viešuosius aptarimus ir pristatymus visuomenei įvairiais įgyvendinimo etapais.

Gegužės 10 d. Šiauliuose vyko Finansų ministerijos organizuotas Gerosios praktikos mainų renginys, kuriame ES projektų vykdytojai dalinosi patirtimi ir įžvalgomis bei dalyvavo viešųjų aptarimų organizavimo dirbtuvėse.

Šiaulių savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Marijus Velička sako, kad tokie renginiai skatina ir įkvepia projektų vykdytojus bendrauti ir bendradarbiauti su vietos bendruomenėmis, o sėkminga komunikacija užtikrina projektų sėkmę.

„Sėkmės istorijos įvyksta tik tuomet, kai projektų vykdytojai neapsiriboja vien tik reglamentuotu viešinimu ir deda daugiau pastangų: patys ieško būdų pasiekti bendruomenę, organizuoja renginius, spaudos konferencijas, kreipiasi į žiniasklaidos priemones“, – sako M. Velička. Jo teigimu, skelbiant informaciją būtina pasirinkti efektyviausius ir tinkamiausius viešinimo įrankius. „Labai svarbu, kad viešųjų aptarimų metu susirinktų tikslinė grupė – tie gyventojai, kurių buitį labiausiai liečia aptariamas projektas. Tam reikia, kad žmones apie renginį pasiektų objektyvi informacija be šališkų nuomonių“, – dalinasi specialistas.

Vilniaus miesto savivaldybės Želdynų poskyrio vedėja Giedrė Čeponytė Šiauliuose vykusiame renginyje dalinosi sėkminga viešųjų aptarimų organizavimo patirtimi vykdant sostinės Antakalnio mikrorajone esančio Sapiegų parko tvarkymo projektą. Pasak specialistės, bendruomenes svarbu įtraukti nuo pat pirmų projektavimo akimirkų. „Rekomenduoju susisiekti su gyventojais anksčiausiame etape – pristatyti ne jau suplanuotą projektą ar pertvarką, bet, pirmiausia, pristatyti idėją ir sulaukti grįžtamosios reakcijos. Žmones galima pasiekti įvairiais būdais: el. paštu ar socialiniuose tinkluose“.

G. Čeponytė sako, kad bendraujant su gyventojais svarbu priimti kritiką, pripažinti savo klaidas ir išgirsti pastabas bei į jas atsižvelgti. „Viešieji aptarimai gali tapti būdu įtraukti bendruomenę kartu kurti ir organizuoti darbus. Tokiu būdu, žmonės jaučia savo indėlį į įgyvendinamus pokyčius bei didesnę atsakomybę už rezultatą ir rūpinimąsi viešąja erdve, o skundai ar nepasitenkinimas sumažėja iki minimumo“.

Renginio metu vyko kūrybinės dirbtuvės, kuriose buvo ieškoma metodų efektyviausiam viešųjų aptarimų rengimui bei asmeninės konsultacijos, kurių metu projektų vykdytojai galėjo diskutuoti ir sulaukti reikiamų atsakymų.

Gerosios praktikos mainų renginys įvyko ir Alytaus miesto savivaldybėje gegužės 22d. Kiti renginiai suplanuoti dar 2 Lietuvos miestuose: birželio 6 d. Kėdainiuose ir birželio 12d. Ukmergėje.

Daugiau informacijos apie vykstančius renginius galima rasti : http://www.esinvesticijos.lt/lt/renginiai/.