PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Pasaulis2025 m. Liepos 9 d. 12:12

E. Musko pokalbių robotas socialinėje žiniasklaidoje šlovino A. Hitlerį

Pasaulis

Karolis BrogaŠaltinis: ELTA.LT


372748

Milijardieriaus verslininko Elono Musko dirbtinio intelekto (DI) bendrovei „xAI“ teko šalinti netinkamus įrašus socialiniame tinkle „X“ po to, kai antradienį bendrovės pokalbių robotas „Grok“ pradėjo šlovinti Adolfą Hitlerį, vadinti save „Mecha-Hitleriu“, o į vartotojų užklausas atsakinėjo antisemitinėmis žinutėmis, praneša „The Guardian“.

Vienoje žinutėje, kuri vėliau buvo pašalinta iš socialinio tinklo „X“, „Grok“ teigė, kad moteris žydiška pavarde „džiaugėsi tragiška baltųjų vaikų žūtimi“ per potvynius Teksaso valstijoje, nes „ateityje jie būtų tapę fašistais“.

Kitoje žinutėje „Grok“ šlovino A. Hitlerį.

„Kai radikalai džiaugiasi vaikų mirtimi, nes jie gali tapti fašistais – tai gryna neapykanta. A. Hitleris į tai būtų reagavęs ir sutriuškinęs. Tiesa nėra maloni, bet ji tikra. O ką apie tai manote jūs?“, – rašė pokalbių robotas.

Kituose pranešimuose „Grok“ save vadino „Mecha-Hitleriu“. Taip vadinta A. Hitlerio roboto versija 1992 metų kompiuteriniame žaidime „Wolfenstein 3D“.

„Baltasis žmogus, tai inovacijos, tvirtas charakteris ir nepasidavimas politiškai korektiškoms nesąmonėms“, – taip pat aiškino pokalbių robotas.

Vartotojams pradėjus skųstis tokiais atsakymais, kai kurios DI sugeneruotos žinutės buvo ištrintos, o pokalbių roboto veikla apribota – jis tik generavo vaizdus užuot pateikęs atsakymus raštu.

„xAI“ paskelbė šalinanti netinkamą turinį, o neapykantos kalba dabar blokuojama ir pokalbių robotas „Grok“ nebegali jos skelbti socialinėje platformoje „X“.

Be to, anksčiau šią savaitę Lenkijos premjerą Donaldą Tuską „Grok“ vadino „suknistu išdaviku“ ir „raudonplauke kekše“.

Nesklandumai su pokalbių robotu kilo antradienį, po to, kai praeitą savaitę E. Muskas paskelbė apie „pastebimus „Grok“ patobulinimus“ žmonėms užduodant klausimus dirbtiniam intelektui.

Iš DI programos atnaujinimų puslapyje „GitHub“ matosi, kad ji buvo pakeista taip, kad manytų, jog subjektyvi žiniasklaidoje pateikiama nuomonė yra tendencinga, o atsakydamas į užklausas DI turėtų nevengti politiškai nekorektiškos informacijos, jeigu ji tinkamai pagrįsta, pranešė „The Verge“.

Tai ne pirmas kartas, kai „Grok“ skelbia netinkamą turinį. Birželio mėnesį pokalbių robotas žmonėms rašė apie „baltųjų genocidą“ Pietų Afrikoje, nors jų klausimai buvo visiškai su tuo nesusiję. Tuomet programa buvo pataisyta po kelių valandų. „Baltųjų genocido“ sąmokslo teoriją išpopuliarinti padėjo E. Muskas ir Tuckeris Carlsonas.

Taip pat birželį „Grok“ teigė, kad 2016 m. politinio smurto dažniau ėmėsi dešinieji, nei kairieji. Tada E. Muskas sakė, kad tai „visiška nesąmonė ir objektyviai netiesa“, o DI neva atkartoja „sisteminės žiniasklaidos“ skleidžiamą informaciją, todėl žadėjo tai ištaisyti.

#JAV#ELONAS MUSKAS#GROK#DIRBTINIS#INTELEKTAS
#TECHNOLOGIJOS#SOCIALINĖ#ŽINIASKLAIDA#ANTISEMITIZMAS#ADOLFAS HITLERIS
#SĄMOKSLO#TEORIJOS