Aktualu![]() | Gyvenimas![]() | Pramogos![]() | + Projektai![]() | Specialiosios rubrikos![]() |
|
|
Vilnius![]() | Kaunas![]() | Klaipėda![]() | Šiauliai![]() | Panevėžys![]() | Marijampolė![]() | Telšiai![]() | Alytus![]() | Tauragė![]() | Utena![]() |
Alytaus miesto savivaldybės nuotr.
Etaplius.ltŠaltinis: Alytaus miesto savivaldybė
Beje, Andrių domina ne tik matematika, bet ir informatika. Apie kompiuterius ir operacines sistemas berniukas gali pasakoti valandų valandas, kaip ir apie savo kaupiamą mobiliųjų telefonų ar nešiojamųjų kompiuterių bei fotoaparatų kolekciją.
Dvylikametis gali modifikuoti telefono operacinę sistemą
Matematika ir informatika Andrius pradėjo domėtis besimokydamas pradinėse klasėse. „Apie kompiuterius nusimanau kur kas geriau nei bet kuris mano bendraamžis. Galiu padaryti didelių dalykų – modifikuoti telefono operacinę sistemą“, – savo IT gebėjimais džiaugiasi berniukas.
Nesunku įsitikinti, kad Andrius išmano informacines technologijas. „Operacinės sistemos yra programinė įranga, kuri leidžia programoms veikti kartu su kompiuterio technine įranga. Į kai kuriuos mobiliuosius telefonus, tokius kaip „Huawei“, „Samsung“, „Motorola“, galima įdiegti kitas operacines sistemas. „Samsung“ telefonuose yra toks operacinis režimas, kuris į operacines sistemas leidžia įdiegti komponentus“, – savo žiniomis dalijasi Andrius.
Perprasti informacinių technologijų subtilybių Andriaus niekas nemokė – visko jis, ieškodamas informacijos internete, išmoko pats.
Dalydamasis savo žiniomis apie informacines technologijas, dvylikametis užsimena ir apie tai, kaip, jo manymu, ateityje keisis mobilieji telefonai ir nešiojamieji kompiuteriai. „Juos užkariaus dirbtinis intelektas ir mobilieji telefonai bei kompiuteriai bus mažesni ir dar išmanesni“, – teigia studijuoti programavimą ketinantis Andrius.
Iš „Kings lygos“ – su antrosios vietos laimėjimu
Skaičių ir informacinių technologijų pasaulį be galo mylintis berniukas dažnai dalyvauja įvairiose matematikos ir informatikos konkursuose, olimpiadose ir iš jų grįžta su laimėjimais.
„Neseniai dalyvavau matematikos konkurse, kurio metu penkioms užduotims išspręsti buvo skirtos trys valandos. Aš tas užduotis įveikiau per 25 minutes ir laimėjau pirmąją vietą“, – džiaugiasi Andrius.
Dvylikametis antrąją vietą yra laimėjęs tarptautiniame matematikos „Pangea“ konkurse. Praėjusiais metais Andrius dalyvavo „Kings“ lygoje – joje yra tikrinamos matematikos, anglų kalbos, informatikos ir lietuvių kalbos žinios. Berniuką šioje olimpiadoje lydėjo sėkmė – iš jos jis sugrįžo su antrosios vietos apdovanojimu, kurį pelnė puikiai išsprendęs informatikos užduotis. „Už dalyvavimą šioje olimpiadoje turėčiau gauti prizą – išmanųjį laikrodį, bet kažkodėl jo dar negavau“, – kiek nusimena Andrius, tačiau tuoj pat tęsia pasakojimą apie informatikos pasiekimus.
„Esu dalyvavęs informatikos ir informacinio mąstymo ugdymo konkurse „Bebras“. Jo metu teko spręsti logines užduotis, kuriose reikia rasti tinkamą seką. Ne kartą esu dalyvavęs Lietuvos mokinių matematikos konkurse „Kengūra“. Jame esu laimėjęs 10 vietą“, – teigia berniukas.
„Norint išmokti matematikos, reikia daug dirbti“
Pelnęs ne vieną apdovanojimą, Andrius neketina sustoti ir jau ruošiasi naujiems konkursams ar olimpiadoms. Vasario 6 d. jis dalyvaus tarptautinio matematikos konkurso „Pangea 2025“ I etape, vasario 8 d. – Kaune vyksiančiame antrajame informatikos ir informacinio mąstymo ugdymo konkurso „Bebras“ etape ( (I konkurso etape dalyvavo apie 48 tūkst. šalies mokinių), o kovo 8 d. – Vytauto Didžiojo universiteto Informatikos fakulteto ir mokyklos „Delta“ organizuojamoje 5 – 8 klasių mokinių matematikos olimpiadoje „Matematinis iššūkis“.
„Norint išmokti matematikos, reikia pradėti nuo pagrindinių dalykų – sudėties ir atimties. Iš lėto spręsti vieną uždavinį po kito, o vėliau – imtis daugybos ir dalybos. Tam, kad išmoktum šio dalyko, reikia daug dirbti“, – pataria dvylikametis.
Sumanus berniukas mielai skuba į pagalbą klasiokams, jei tik jie susiduria su matematikos sunkumais, o pamokos metu kartais pakeičia mokytoją – atėjęs prie lentos paaiškina kitiems sunkiai suprantamus uždavinius.
Žaidžia šachmatais ir kolekcionuoja telefonus
Laisvalaikiu Andriui patinka žaisti šachmatais. Jais susidomėjo po to, kai šį žaidimą jam padovanojo pusbrolis. Tiesa, anot Andriaus, pusbrolio dovana kurį laiką gulėjo lentynoje, kol vieną dieną jis sugalvojo, kad reikia imtis šachmatų. Žaisti šį stalo žaidimą berniukas išmoko pats, ieškodamas informacijos internete.
Šachmatai – ne vienintelis Andriaus pomėgis, berniukas kolekcionuoja telefonus, fotoaparatus, nešiojamuosius kompiuterius.
Berniuko kolekcijoje – penkios dešimtys mygtukinių ir išmaniųjų mobiliųjų telefonų ir keletas nešiojamųjų kompiuterių bei fotoaparatų.
Pirmuosius senus telefonus Andriui atidavė mama, vėliau jų berniukas ėmė ieškoti Alytuje vykstančiuose bagažinių turgeliuose.
Dvylikametis tikisi sukaupti nemažą kolekciją, tad ją vis papildo senais telefonais ar kompiuteriais.
Mokytoja D. Šeštavickienė: „Andriaus laukia sėkminga ateitis“
„Andrius – unikalus mokinys. Praėjusiais metais ieškojau, kaip prieiti prie jo. Iš pradžių buvo visko, bet vėliau pasikalbėjusi su Andriuku ir jo mamyte, supratau, kad jam pamokoje reikia daugiau laisvės, jog jis galėtų pats ieškoti informacijos, tad šiemet jo matematikos ir informatikos žinios mane labai nustebino. Per visą mano darbo mokykloje laikotarpį – Andrius yra vienintelis toks gabus mokinys. Skaičiai ir algoritmai jam lengvai atsiveria kaip įdomiausi galvosūkiai. Jis labai greitai skaičiuoja. Vos pamatęs uždavinį, tuoj pat gali pasakyti atsakymą“, – mokinio gabumais matematikai žavisi jo informacinių technologijų ir matematikos mokytoja Daiva Šeštavickienė.
Pasak jos, Andriui tenka ruošti specialias matematikos ar informatikos užduotis ir dažnai tai būna metais vyresniems – septintos klasės mokiniams – skirtos užduotys, o šeštokas jas lengvai išsprendžia.
„Manau, kad Andriaus laukia sėkminga ateitis, ji neabejotinai bus susieta su skaičių pasauliu“, – teigia mokytoja ir tikisi, kad Andrius dar ne kartą iš įvairių olimpiadų parveš daugybę apdovanojimų ir garsins ne tik Dzūkijos mokyklos, bet ir Alytaus miesto vardą.