Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt
Vyriausybei sušvelninus karantino reikalavimus, Energetikos ir technikos muziejus (Rinktinės g. 2) jungiasi prie lankytojų aptarnavimą atnaujinančių Lietuvos muziejų ir kviečia kultūros pasiilgusius vilniečius ir miesto svečius sugrįžti į muziejaus ekspozicijas nuo antradienio, gegužės 12 dienos.
Muziejus dirbs įprastomis darbo dienomis ir valandomis: antradienį–šeštadienį, nuo 10 iki 18:30.
Pagrindinė atsidarymo naujiena – pramonės tematikos plakatų paroda
Dėl šalyje paskelbto karantino muziejui teko nukelti Lietuvos kultūros tarybos ir Vilniaus miesto savivaldybės remiamos parodos „Pramonės naratyvai Lietuvos plakatuose“ atidarymą. Gera žinia ta, kad parodos eksponavimo laikas bus pratęstas – ji veiks iki spalio 24 dienos. Parodoje pristatoma trijų skirtingų laikotarpių – tarpukario Lietuvos, Antrojo pasaulinio karo ir pirmųjų antrosios sovietinės okupacijos dešimtmečių – vizualinė produkcija, atskleidžianti, kaip per 40 metų vystėsi ir keitėsi tiek Lietuvos pramonė, tiek šalies gyventojų kasdienybė. Pasak parodos kuratorių, Vlado Buroko ir Viktorijos Smailytės, šia paroda norima pažvelgti į Lietuvos pramonės istoriją per plakatus, sukurtus trimis, mūsų šaliai labai skirtingais periodais. „Kalbėdami apie pramonę dažnai įsivaizduojame įvairiausias mašinas, tepaluotus darbininkus, atliekančius sunkų, alinantį darbą, rūkstančius fabrikų kaminus. Žavinga tai, kad pramonę – tik skirtingas jos šakas – reklamose pristato ir dailios piemenaitės, ir stilingos kojinės ar šokolado plytelė. Tokios reklamos atskleidžia gausybę kintančios kasdienybės realijų: kokios temos, kokios pramonės šakos dominuoja vienu ar kitu laikmečiu, kokių produktų pasiūla egzistuoja, kaip ji keičiasi bėgant metams. Visa tai išvysime naujojoje parodoje.“, – sakė V. Smailytė.
Parodos architektės – Aldona Majakovaitė ir Greta Vileikytė. Paroda veiks muziejaus Katilų salėje nuo gegužės 12 iki spalio 24 dienos.
Kaip keisis lankymosi muziejuje tvarka?
Likus kiek mažiau nei savaitei iki atsidarymo muziejuje ruošiamasi priimti lankytojus saugiai ir atsakingai.
Prieš įeinant į muziejų lankytojus pasitiks informacinės iškabos apie pasikeitusias muziejaus lankymo sąlygas. Į ekspozicijas patekti bus galima tik dezinfekavus rankas, dėvint apsaugines veido kaukes ir ne didesnėmis kaip dviejų žmonių grupėmis, išskyrus atvejus, kai muziejuje lankosi šeimos nariai ar artimi giminaičiai. Muziejaus darbuotojai gali paprašyti bekontakčiu būdu pamatuoti lankytojo temperatūrą. Atsiskaitymui už bilietus ir paslaugas lankytojų bus prašoma, jei įmanoma, atsiskaityti banko kortelėmis, geriausia – bekontakčiu būdu, o audiogido įrašų perklausai naudoti asmenines ausines.
Viso apsilankymo muziejuje metu bus būtina laikytis ne mažesnio nei 2 m atstumo nuo kitų lankytojų, dėvėti apsaugines veido priemones, neliesti eksponatų ir kitų paviršių, laikytis asmens higienos: rankų plovimo, kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo. Informacinės iškabos apie saugų lankymąsi muziejuje lankytojus pasitiks ir prie kiekvienos muziejaus ekspozicijos.
Karantino metu muziejus ragina vyresnius nei 60 m. ir lėtinėmis ligomis sergančius asmenis lankyti muziejų nuotoliniu būdu – pasivaikščioti virtualiame ture, apžiūrėti muziejaus siūlomas virtualias parodas, sudalyvauti viktorinoje. Muziejaus lankymas negalimas asmenims, kuriems pasireiškia karščiavimas (37,3 °C ir daugiau), turintiems ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių.
Muziejaus lankytojai pasinaudodami audiogidu galės savarankiškai apžiūrėti energetikos ir Vilniaus pramonės ekspozicijas cokoliniame, pirmame ir antrame aukštuose, tuo tarpu interaktyvių eksponatų salės, muziejuje neseniai įrengtas pabėgimo kambarys ir interaktyvi veidrodžių instaliacija, siekiant maksimaliai laikytis Vyriausybės teikiamų rekomendacijų, laikinai liks uždarytos. Kol kas nebus vykdoma ir ekskursijų bei edukacinių užsiėmimų registracija.
Muziejus tikisi lankytojų geranoriškumo ir supratingumo laikantis būtinųjų lankymosi taisyklių. Kilus klausimams ar prireikus papildomos informacijos, galima kreiptis telefonu (+370 5) 275 4312 arba elektroniniu paštu lankytojams@etm.lt